جنگ اوکراین: گروه واگنر روسیه مدعی کنترل کامل مناطق باخموت شرقی است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مالک پیمانکار نظامی گروه واگنر روسیه مدعی شد که نیروهای روسی دستاوردهای خود را در پایگاه باخموت اوکراین در روز چهارشنبه افزایش داده اند.

یوگنی پریگوژین، که نیروهایش رهبری نبرد را بر عهده داشته اند باخموت، گفت که آنها کنترل کامل تمام مناطق شرق رودخانه باخموتکا را که از شهر می گذرد را به دست گرفته اند. مرکز شهر در غرب رودخانه قرار دارد.

اما هنوز مشخص نیست که این مبارزه سخت که خسارات سنگینی را به همراه داشته است تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

هیچ یک از مقامات روسیه و اوکراین در مورد ادعای پریگوژین اظهار نظر نکردند.

مؤسسه مطالعات جنگ، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن که از نزدیک نبردها را زیر نظر دارد، گفت که نیروهای روسی احتمالاً پس از عقب نشینی اوکراینی ها، کنترل منطقه را در دست دارند.

نیروهای روسی از سه طرف شهر را در بر گرفته اند و تنها یک راهرو باریک به سمت غرب باقی مانده است. تنها بزرگراه غرب مورد هدف آتش توپخانه روسیه قرار گرفته است و نیروهای اوکراینی که از شهر دفاع می کنند مجبور شده است به طور فزاینده ای به جاده های روستایی تکیه کنند، جاده هایی که قبل از خشک شدن زمین گل آلود استفاده از آنها دشوار است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه وعده داد از باخموت عقب نشینی نکنیم پس از ریاست جلسه ای با ژنرال های ارشد خود.

نبرد برای شهری که اوکراینی‌ها آن را «قلعه باخموت» می‌نامند، نمادی از شیوه‌ای است که هر یک از طرفین سعی کرده‌اند طرف مقابل را فرسوده کنند.

نیروهای روسی باید از باخموت عبور کنند تا به مناطقی در استان دونتسک که هنوز تحت کنترل آنها نیستند نفوذ کنند، اگرچه مقامات غربی می گویند که تصرف شهر مسیر جنگ را تغییر نمی دهد.

باخموت در ماه‌های اخیر کانون تمرکز بیشتر درگیری‌ها بوده است، زیرا هر یک از طرفین امیدوارند که بتوانند در آنجا آسیب شدیدی به دیگری وارد کنند – در حالی که برای آماده‌سازی حملات در جاهای دیگر زمان می‌خرند.

مشخص نیست کدام یک بهای بالاتری را در این نبرد پرداخته است، نبردی که شش ماه به طول انجامید و شهر با جمعیت بیش از 70000 نفری قبل از جنگ را به یک زمین بایر در حال دود تبدیل کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …