قوانین برده داری ویرجینیا حکم قاضی را در مورد جنین های منجمد اعلام می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیرفکس، ویرجینیا — یک قاضی ویرجینیا حکم می‌دهد که جنین‌های منجمد شده انسان را می‌توان دارایی یا «کلاه» در نظر گرفت که تا حدی بر اساس قانون قرن نوزدهم حاکم بر رفتار با بردگان است.

نظر اولیه توسط قاضی دادگاه منطقه فیرفکس، ریچارد گاردینر – که در یک اختلاف طولانی مدت بین یک زن و شوهر مطلقه ارائه شده است – توسط برخی به دلیل کاوش اشتباه و غیرضروری در زمانی از تاریخ ویرجینیا که از نظر قانونی مجاز بود داشتن انسان، مورد انتقاد قرار می گیرد. موجودات

سوزان کروکین، وکیل و محقق در موسسه اخلاق کندی دانشگاه جورج تاون و متخصص در قانون فناوری باروری، می‌گوید: «این زننده و از نظر اخلاقی نفرت‌انگیز است».

Solomon Ashby، رئیس انجمن وکلای Old Dominion، یک سازمان حرفه ای که عمدتاً از وکلای آمریکایی آفریقایی تبار تشکیل شده است، حکم گاردینر را نگران کننده خواند.

او گفت: “من می خواهم فکر کنم که نیمکت و میله به دنبال سابقه مدرن تر هستند.”

گاردینر روز چهارشنبه به اتاقش پاسخ نداد. تصمیم او که ماه گذشته صادر شد، قطعی نیست: او هنوز در مورد دیگر استدلال ها در مورد هانیلین و جیسون هایدمن، زوج طلاق گرفته ای که بر سر دو جنین منجمد شده در انبار با هم دعوا می کنند، حکمی نداده است.

هانیلین هایدمن، 45 ساله، می خواهد از جنین ها استفاده کند. جیسون هایدمن مخالفت می کند.

در ابتدا گاردینر در کنار جیسون هایدمن قرار گرفت. قانون در قلب این پرونده بر نحوه تقسیم “کالاها و اموال” حاکم است. قاضی حکم داد که از آنجایی که جنین ها قابل خرید و فروش نیستند، نمی توان آنها را به عنوان چنین تلقی کرد و بنابراین هانیلین هایدمن طبق آن قانون هیچ حقی برای ادعای حضانت آنها نداشت.

اما پس از اینکه آدام کرونفلد، وکیل همسر سابق، از قاضی خواست تا در مورد آن تجدید نظر کند، گاردینر به بررسی تاریخچه قانون پرداخت. او متوجه شد که قبل از جنگ داخلی، این قانون در مورد بردگان نیز کاربرد دارد. قاضی سپس در مورد احکام قدیمی که بر اختلافات مربوط به حضانت مربوط به بردگان حاکم بود تحقیق کرد و گفت که مشابهاتی پیدا کرده است که او را وادار می کند تا در مورد اینکه آیا قانون باید در مورد جنین ها اعمال شود یا خیر، تجدید نظر کند.

گاردینر در بخشی جداگانه از نظر خود همچنین گفت که در ابتدا به این نتیجه رسید که جنین انسان را نمی‌توان فروخت، اشتباه کرده است.

او نوشت: «از آنجایی که هیچ ممنوعیتی برای فروش جنین انسان وجود ندارد، آنها ممکن است ارزش گذاری و فروخته شوند، و بنابراین ممکن است «کالا یا عصاره» در نظر گرفته شوند.

کروکین گفت که از هیچ قاضی دیگری در ایالات متحده که به این نتیجه رسیده باشد که جنین انسان را می توان خرید و فروش کرد، اطلاعی ندارد. او گفت که گرایش، در غیر این صورت، این بوده است که تشخیص داده شود که جنین‌ها باید به شیوه‌ای ظریف‌تر رفتار شوند تا به عنوان یک دارایی صرف.

اشبی گفت که از این که گاردینر برای پاسخ به سوالی در مورد جنین احساس نیاز به بردگی می کند، گیج شده است، حتی اگر قانون ویرجینیا در مورد نحوه رسیدگی به سؤالات مربوط به حضانت جنین ضعیف باشد.

او گفت: «امیدواریم رویه قضایی در کشورهای مشترک المنافع ویرجینیا به گونه‌ای پیش برود که… دیگر شاهد کدهای برده نخواهیم بود» که برای توجیه احکام قانونی ذکر شده است.

هیچ یک از وکلای هایدمن هرگز موضوع برده داری را مطرح نکردند. با این حال، آنها دلایل دیگری را در حمایت از موارد خود مطرح کردند.

وکلای جیسون هایدمن می‌گویند که اجازه دادن به همسر سابقش برای کاشت جنین‌هایی که در زمان ازدواج ایجاد کرده‌اند «آقای هایدمن را مجبور می‌کند برخلاف میلش باروری کند و در نتیجه حق قانونی او برای استقلال باروری را نقض می‌کند».

وکیل هانیلین هایدمن، کرونفلد، استدلال کرد که حق هانیلین بر روی جنین‌ها بر مخالفت‌های شوهر سابقش بیشتر است، تا حدی به این دلیل که او هیچ تعهد قانونی برای پدر و مادر بودن آنها نخواهد داشت و تا حدودی به این دلیل که او پس از انجام درمان‌های سرطانی که باعث شد هیچ گزینه دیگری برای بچه دار شدن برای بچه دار شدن ندارد. او نابارور

کرونفلد همچنین استدلال کرد که در توافقنامه جدایی اولیه که زوج در سال 2018 امضا کردند، جنین‌ها را به عنوان دارایی تلقی می‌کرد، زمانی که آنها توافق کردند – تحت عنوان فرعی با عنوان “تقسیم اموال شخصی” – که جنین‌ها تا زمانی که دادگاه دستور دیگری صادر کند، در انبار برودتی باقی می‌مانند.

گاردینر هنوز در مورد بحث در مورد استقلال باروری جیسون هایدمن حکمی نداده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رأی دهندگان مریلند برای تصمیم گیری درباره اصلاحیه قانون اساسی سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، آناپولیس، دکتر — رای دهندگان مریلند …