مطالعه جدید نشان می دهد موش های شهر نیویورک می توانند انواع کووید را حمل کنند | نیویورک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

موش های شهر نیویورک ممکن است به دلیل حمل پیتزا از طریق مترو مشهور باشند، اما طبق یک مطالعه جدید، آنها همچنین می توانند ویروس کووید-19 را حمل کنند.

مطالعه ای که روز پنجشنبه در mBio منتشر شد، مجله دسترسی آزاد انجمن آمریکایی میکروبیولوژی، به این نتیجه رسید که موش های نیویورک در میان جمعیتی حدود 8 میلیون نفر، مستعد ابتلا به سه نوع کووید هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های فدرال (CDC) تشخیص داده است که انتقال از حیوان به انسان کووید-19 نادر است و خاطرنشان می کند که در بیشتر موارد حیوانات توسط انسان آلوده می شوند.

CDC در وب سایت خود خاطرنشان می کند: “هیچ مدرکی مبنی بر اینکه حیوانات نقش مهمی در انتشار SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید-19 می شود، به مردم دارند، وجود ندارد.”

اما محقق اصلی این مطالعه، دکتر هنری وان، گفت: یافته‌های جدید نیاز به بررسی بیشتر در مورد خطر ابتلا به ویروس در جمعیت موش‌ها را برای تعیین اینکه آیا ویروس در حیوانات در گردش است و به سویه‌های جدیدی تبدیل می‌شود که می‌تواند خطرآفرین باشد را برجسته می‌کند. به انسان ها».

وان، مدیر مرکز آنفولانزا و بیماری‌های عفونی نوظهور در دانشگاه میسوری، گفت: این مطالعه یکی از اولین مطالعاتی بود که نشان داد چگونه گونه‌های کووید-19 «می‌توانند باعث عفونت در جمعیت موش‌های وحشی در یک منطقه شهری بزرگ ایالات متحده شوند».

مطالعات روی موش‌ها در هنگ کنگ و بلژیک نشان داد که آنها در معرض ویروس کووید-19 قرار گرفته‌اند، اگرچه مشخص نیست کدام نوع آن است.

در مطالعه نیویورک، محققان مطالعات ویروس شناسی و تعیین توالی ژنومی را بر روی نمونه های 79 موش انجام دادند.

آنها موش‌ها را بیشتر در پارک‌های بروکلین و با مجوز اداره پارک‌های شهر نیویورک، به‌ویژه «در و اطراف مکان‌های اطراف سیستم‌های فاضلاب» به دام انداختند.

از بین موش‌های مورد مطالعه، آزمایش کووید-19 روی 13 موش مثبت بود. سپس محققان یک مطالعه چالش ویروس را انجام دادند و دریافتند که انواع آلفا، دلتا و Omicron باعث عفونت در موش‌های Sprague Dawley می‌شوند.

نویسندگان این مطالعه نوشتند: «به طور کلی، کار ما در این فضا نشان می‌دهد که حیوانات می‌توانند در همه‌گیری‌هایی که انسان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند، نقش داشته باشند، و مهم است که ما به افزایش درک خود ادامه دهیم تا بتوانیم از سلامت انسان و حیوانات محافظت کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نمونه‌های خاردار خاردار «دیدنی» در میان سیل‌های Lismore کلیدی برای نقشه‌برداری گونه‌ها | زندگی دریایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در حالی که سیل لیزمور …