مرد متهم به چاقو زدن مهماندار هواپیما با قاضی روبرو شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بوستون — مردی که به تلاش برای باز کردن درب اضطراری هواپیما در یک پرواز برون‌کانتری آخر هفته گذشته و تلاش برای ضربه زدن به گردن مهماندار هواپیما با قاشق فلزی شکسته متهم شده بود، روز پنج‌شنبه به دادگاه رفت تا مشخص شود که آیا برای او وثیقه صادر می‌شود یا خیر.

فرانسیسکو سورو تورس، 33 ساله، از لئومینستر، ماساچوست، یکشنبه هنگامی که پرواز 2609 یونایتد از لس آنجلس در بوستون فرود آمد، دستگیر شد. او به جرمی مرتبط با دخالت خدمه پرواز با استفاده از یک سلاح خطرناک متهم است. اگر مجرم شناخته شود، ممکن است به حبس ابد محکوم شود.

جلسه بازداشت در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در بوستون برنامه ریزی شده است.

طبق اسناد دادگاه، هواپیما حدود 45 دقیقه از بوستون فاصله داشت که خدمه زنگ خطر خلع سلاح درب جانبی هواپیما را دریافت کردند. یکی از مهمانداران متوجه شد که دستگیره قفل در جابجا شده است. مهماندار دیگری متوجه شده بود که تورس نزدیک در دیده می شود و معتقد بود که دستگیره را حرکت داده است.

فشار کابین در طول پرواز از باز شدن درهای هواپیما جلوگیری می کند.

مقامات گفتند که خدمه به کاپیتان گفتند که تورس یک تهدید است و هواپیما باید در اسرع وقت فرود بیاید.

در ویدئویی که توسط یک مسافر گرفته شده است، تورس آشفته ای شنیده می شود که مردم را تهدید به کشتن می کند و وعده حمام خون می دهد.

او می‌گوید: «من همه افراد این هواپیما را خواهم کشت.

او همچنین می پرسد که خلبان ها هواپیما را به کجا منحرف می کردند؟

او در این ویدئو می گوید: «زیرا هر جا که باشد، همه جا حمام خون خواهد بود.

بر اساس اسناد دادگاه، تورس سپس به دو مهماندار هواپیما نزدیک شد. یکی از مهمانداران هواپیما احساس کرد قاشق فلزی در دست تورس سه بار به یقه پیراهنش و کراواتش برخورد کرد.

تورس توسط چندین مسافر تحت کنترل قرار گرفت و تا زمان فرود هواپیما مهار شد.

سیمیک قوکاسیان، یکی از مسافرانی که به مهار مظنون کمک کرد، گفت: «همه چیز در چند ثانیه منفجر شد.

دادستان در اسناد دادگاه گفته است که تورس به بازرسان گفته است که به حمام هواپیما رفته و یک قاشق را برای ساختن سلاح از وسط شکسته است. آنها گفتند تورس به مقامات گفته است که می‌خواهد در را باز کند تا بتواند بیرون بپرد و می‌دانست که باز کردن در باعث مرگ بسیاری از مردم می‌شود.

یونایتد ایرلاینز اعلام کرد کسی آسیب ندیده است.

پیام‌هایی که به دنبال اظهار نظر بودند با مدافع عمومی فدرال وی ارسال شد.

بر اساس اسناد دادگاه فدرال و رئیس پلیس محلی که می گوید افسران از سال 2014 چندین بار با او برخورد کرده اند، تورس در گذشته با مسائل بهداشت روانی دست و پنجه نرم کرده است. گاهی اوقات، همسایه ها پس از دیدن او در خارج از خانه اش، با لباس های ناچیز، با پلیس تماس می گرفتند.

آرون کندی، رئیس پلیس لئومینستر، به آسوشیتدپرس گفت که او در سال 2017 به دلیل یک حادثه خانگی با مادرش متهم شد، اما این اتهامات لغو شد.

کندی گفت که پلیس در 26 فوریه به آرایشگاهی در شهر فراخوانده شد، جایی که تورس برخی از “همان لفاظی هایی را که در هواپیما شنیدید” می گفت. اما تا زمانی که پلیس ویدیوی پرواز آخر هفته گذشته را دید، متوجه شد که همان شخص است.

___

آسوشیتدپرس مایکل کیسی در بوستون در این گزارش مشارکت داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن از رگولاتورها خواست تا نظارت بر برخی بانک ها را افزایش دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه از …