بایدن برای مبارزه با سرطان بیش از 2.8 میلیارد دلار از کنگره بخواهد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن — پرزیدنت جو بایدن از کنگره بیش از 2.8 میلیارد دلار از بودجه فدرال که روز پنجشنبه به کاپیتول هیل می فرستد برای کمک به پیشبرد اهداف خود در مبارزه با سرطان می خواهد.

به گفته مقامات کاخ سفید که به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند، بیش از نیمی از این پول، 1.7 میلیارد دلار، به وزارت بهداشت و خدمات انسانی برای حمایت از طرح‌های سرطان رئیس جمهور دموکرات در مجموعه‌ای از ادارات و سازمان‌ها اختصاص خواهد یافت. جزئیات با آسوشیتدپرس قبل از اینکه بایدن رسماً طرح هزینه های خود را اواخر پنجشنبه در فیلادلفیا رونمایی کند.

این درخواست بودجه از ابتکار «مهتاب سرطانی» که بایدن سال گذشته با هدف کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سرطان به نصف در 25 سال آینده اعلام کرد، حمایت می‌کند. با برخی از سرطان‌ها و کاهش اثرات سرطان‌های قابل پیشگیری، مانند سرطان‌های مرتبط با دخانیات و تغذیه نامناسب.این ابتکار همچنین برای حمایت از بیماران و مراقبان آن‌ها برای تحقیقات و منابع پیشرفته هزینه می‌کند.

برنامه «مهتاب» در سال 2016 توسط رئیس جمهور باراک اوباما و به رهبری معاون او – بایدن – راه اندازی شد. به عنوان رئیس جمهور، بایدن سال گذشته این ابتکار عمل را احیا کرد.

سرطان برای بایدن و همسرش جیل شخصی است، زیرا این بیماری برای میلیون‌ها نفر در ایالات متحده است که به سرطان مبتلا شده‌اند یا عزیزانشان را به اشکال مختلف از دست داده‌اند. هم رئیس جمهور و هم بانوی اول امسال ضایعاتی از پوست خود برداشتند که مشخص شد سرطان سلول بازال است، نوعی سرطان شایع و به راحتی قابل درمان است.

در سال 2015، پسر ارشد بایدن، بو، بر اثر سرطان مغز تهاجمی در سن 46 سالگی درگذشت.

در حالی که بعید است بودجه بایدن بتواند کنگره را دست نخورده پاک کند، مبارزه با سرطان موضوعی است که بایدن امیدوار است بتواند از حمایت دو حزبی برخوردار شود.

سرطان یکی از چهار موضوعی است که بایدن در سخنرانی خود در سال 2022 به عنوان بخشی از “برنامه وحدت” مطرح کرد. جانبازان، سوء مصرف مواد مخدر و سلامت روان از دیگر مسائل هستند. کنگره سال گذشته چندین قانون را برای رسیدگی به جنبه های دستور کار تصویب کرد.

در به رسمیت شناختن ماه مارس به عنوان ماه ملی آگاهی از سرطان کولورکتال، کاخ سفید روز جمعه میزبان بحث و گفتگو با مقامات دولتی و دیگران در مورد بهبود نتایج این نوع خاص از سرطان بود.

به استثنای برخی از سرطان های پوست، سرطان کولورکتال چهارمین سرطان شایع در مردان و زنان و چهارمین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده است.

سخنرانان برجسته عبارتند از سیمون لدوارد بوزمن، بیوه چادویک بوزمن، ستاره «پلنگ سیاه»، که در سال 2020 در سن 43 سالگی پس از یک مبارزه چهار ساله با سرطان روده بزرگ درگذشت، و کریگ ملوین، مجری شبکه NBC، که برادر بزرگتر خود را به دست آورد. همان بیماری، همچنین در سن 43 سالگی.

به طور جداگانه روز جمعه، جیل بایدن قرار بود به همراه سناتور آمریکایی بیل کسیدی و همسرش لورا از مرکز تحقیقات سرطان لوئیزیانا در نیواورلئان بازدید کند تا در مورد درخواست بودجه سرطان رئیس جمهور صحبت کنند و اهمیت کولورکتال را برجسته کنند. غربالگری های سرطان Cassidy ها پزشکان پزشکی هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …