سابالنکا با شکست ریباکینا از قزاقستان، اولین عنوان گرند اسلم را در مسابقات آزاد استرالیا کسب کرد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آرینا سابالنکا با پیروزی 4-6، 6-3، 6-4 مقابل النا ریباکینا، بازیکن بیست و دوم قزاقستان، روز شنبه در یک فینال هیجان انگیز با حضور دو پاور هیتر، اعصاب خود را مهار کرد تا به عنوان اولین گرند اسلم در اوپن استرالیا دست یابد. در بازی زنان

یازدهمین برد متوالی سابالنکا در سال، بازیکن پنجم بلاروسی را به رتبه دوم شغلی خود – پس از ایگا سویاتک لهستانی – برمی گرداند، زیرا او در سال جدید جوایز بهبود ذهنیت بازی را درو می کند.

موفقیت به دنبال دوره‌ای از درون‌نگری و تغییر برای این دختر 24 ساله بوده است، که اغلب به نظر می‌رسید که احساساتش با سه شکست قبلی در نیمه‌نهایی در مسابقات بزرگ، مانع از پیشرفت او در بزرگ‌ترین مرحله شود.

او روانشناس ورزشی خود را در پیش فصل کنار گذاشت و همچنین با یک مربی بیومکانیک کار کرد تا سرویس آتشین خود را بهبود بخشد، که در گذشته او را در لحظات بزرگ شکست می داد.

سابالنکا به خبرنگاران گفت: «پس از تمام آن بازی‌های سخت لذت‌بخش‌تر است. “در حال حاضر احساس می‌کنم که برای درک بهتر خودم به آن باخت‌های سخت نیاز داشتم. این مانند یک آمادگی بود.”

من در واقع احساس خوشحالی می کنم که در آن مسابقات شکست خوردم، بنابراین در حال حاضر می توانم یک بازیکن متفاوت و یک آرینای متفاوت باشم.”

نتایج قبل از اولین گرند اسلم سال مشهود بود زیرا او عنوان بین المللی آدلاید 1 را به دست آورد.

با توجه به اینکه بازیکنان روسی و بلاروسی به عنوان افراد بدون وابستگی ملی در ملبورن به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین به رقابت می پردازند، سابالنکا اولین ورزشکار بی طرفی است که موفق به کسب یک رشته اصلی می شود. اما او اهمیت این تغییر را کم اهمیت جلوه داد.

او با صراحت به خبرنگاران گفت: “فکر می کنم هنوز همه می دانند که من بازیکن بلاروسی هستم. همین”.

“هیچ کس به شما نمی گوید که این کار آسان خواهد بود”

بعد از اینکه اولین گرند اسلم خود را زودتر به پایان رساند، با خوشحالی روی زمین افتاد، سپس به سمت زمین بازی Rybakina رفت تا او را در آغوش بگیرد قبل از اینکه همراهان عاطفی خود را در جعبه بازیکنان در آغوش بگیرد. آنتون دوبروف مربی سابالنکا اشک شوق ریخت.

ریباکینا که سال گذشته در ویمبلدون پیروز شد، به عنوان اولین زن پس از جنیفر کاپریاتی در سال 2001 که توانست سه برنده گرند اسلم را پس از سقوط سویاتک، جلنا اوستاپنکو و ویکتوریا آزارنکا شکست دهد، با اعتماد به نفس نهایی به اوج نهایی رسید.

او اضافه کرد: “آخرین بازی، البته کمی عصبی بودم. مدام به خودم می گفتم “هیچ کس به تو نمی گوید که آسان خواهد بود، فقط باید تا آخرین امتیاز برای آن تلاش کنی.”

“من بسیار خوشحالم که توانستم تمام آن احساسات را کنترل کنم و این یکی را ببرم.”

ریباکینا تصدیق کرد که حریفش چقدر برای اولین عنوان اصلی او زحمت کشیده است.

او افزود: “امیدواریم که نبردهای بیشتری داشته باشیم.” “من مشتاقانه منتظر بازگشت در سال آینده هستم. این دو هفته شگفت انگیز برای من بود و امیدوارم نتایج مشابه و حتی بهتری داشته باشم.”

بعد از ظهر، جفت وایلد کارت استرالیا متشکل از جیسون کوبلر و رینکی هیجیکاتا هوگو نایس و یان زیلینسکی را 6-4 7-6 (4) شکست دادند و عنوان قهرمانی دونفره مردان را بالا بردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …