جوکوویچ با کسب عنوان قهرمانی اوپن استرالیا به بیست و دومین گرند اسلم حرفه ای رسید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نواک جوکوویچ استفانوس سیتسیپاس را شکست داد و دهمین عنوان قهرمانی خود در اوپن استرالیا را به دست آورد و با 22 قهرمانی رافائل نادال در گرند اسلم در روز یکشنبه برابری کرد – دستاوردی که او آن را “بزرگترین پیروزی در زندگی من” نامید.

این صربستانی نیز به جهان شماره 1 بازخواهد گشت، زیرا در راد لاور آرنا با نتایج 6-3، 7-6 (7/4)، 7-6 (7/5) از سومین تیم یونان گذشت.

پس از پیروزی، این بازیکن 35 ساله برای در آغوش گرفتن مادر و برادرش به سمت جعبه بازیکن بالا رفت و اشک ریخت و با گریه روی زمین افتاد.

پدرش، سرجان، پس از فیلمبرداری از او با گروهی از افراد با پرچم روسیه – یکی با تصویر ولادیمیر پوتین – پس از پیروزی جوکوویچ در مرحله یک چهارم نهایی، از بین تماشاگران غایب بود که جنجال برانگیخت.

پیروزی مقابل Tsitsipas باعث بازگشت قابل توجه جوکوویچ به ملبورن پارک پس از اخراج او از استرالیا در سال گذشته به دلیل عدم واکسینه شدن در برابر COVID-19 شد.

او گفت: “باید بگویم که این یکی از چالش برانگیزترین تورنمنت هایی بوده است که با توجه به شرایط بازی کرده ام، سال گذشته بازی نکردم و امسال برمی گردم.”

می‌خواهم از همه کسانی که به من احساس خوش‌آمدگویی، راحت بودن، حضور در ملبورن و استرالیا را تشویق کردند، تشکر کنم.»

جوکوویچ افزود: “من سعی می کنم خودم را نیشگون بگیرم و واقعاً از طریق این لحظات زندگی کنم. این یک سفر طولانی است.”

فقط تیم و خانواده من می‌دانند که در چهار یا پنج هفته گذشته چه چیزی را پشت سر گذاشته‌ایم و به همین دلیل است که با توجه به شرایط، احتمالاً می‌توانم بگویم این بزرگترین پیروزی در زندگی من است.»

پس از لغو محرومیت سه ساله اش از استرالیا، جوکوویچ روند شکست ناپذیری خود را در ملبورن به 28 مسابقه افزایش داد که طولانی ترین دوره مسابقات در دوره اوپن برای یک مرد به سال 1968 بازمی گردد.

او جام ملبورن شماره 10 خود را به هفت جایزه از ویمبلدون، سه نفر از اوپن ایالات متحده و دو جام در اوپن فرانسه اضافه کرد که بیشترین برابری را با رقیب خود نادال در تاریخ تنیس انجام داد.

مارگارت کورت با 24 سال، سرنا ویلیامز 23 ساله و استفی گراف 22 ساله بیشترین تعداد را در میان زنان دارند.

این همچنین نود و سومین عنوان قهرمانی در سطح تورهای ATP برای جوکوویچ بود که به بازیکن 35 ساله صربستان اجازه داد تا با نادال برای چهارمین عنوان قهرمانی رقابت کند. جیمی کانرز همچنان این رکورد را با 109 در اختیار دارد.

جوکوویچ در سی و سومین فینال بزرگ خود شرکت می کرد و تسیسیپاس در دومین فینال خود.

او در تمام بازی مقابل یونانی به ویژه در دو تای بریک برتر بود.

جوکوویچ در بازی اول 4-1 پیش افتاد و پس از 4 بر صفر، سه امتیاز متوالی را از آن خود کرد.

او سپس در تساوی پایانی 5-0 پیش افتاد. پس از برنده شدن در مسابقه، او به شقیقه خود اشاره کرد، به سکوها رفت، مشت خود را تلمبه کرد و همراه با مربی خود گوران ایوانیسوویچ و سایر اعضای همراهش پرید و از خوشحالی به زمین افتاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل شاهزاده هری به دادگاه می‌گوید مالک دیلی میل قربانیان را «نور گاز» می‌کند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وکیل پرنس هری، شرکت مادر …