جمهوری خواهان تهدید به عدم پرداخت بدهی ملی آمریکا می کنند. آنها را باور نکن | رابرت رایش

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پبایدن، مقیم این کشور، پیشنهاد می کند کسری بودجه فدرال را تا 10 سال آینده نزدیک به 3 تریلیون دلار کاهش دهد. او در دو سال اول ریاست جمهوری خود یک خرج کننده مانند FDR بود. آیا او اکنون به یک اسکین فلنت کالوین کولیج تبدیل شده است؟

هیچ کدام. او یک اپراتور سیاسی حیله گر است.

بایدن می داند که او – به همراه سه سلف بلافصل خود (ترامپ، اوباما و جورج دبلیو بوش) – مقدار زیادی پول خرج کرده اند. علاوه بر این، بوش و ترامپ مالیات بر ثروتمندان و شرکت ها را کاهش دادند.

جای تعجب نیست که بدهی ملی افزایش یافته است. این یک مشکل اقتصادی نیست بلکه یک مشکل سیاسی است. بدهی هنگفت به جمهوری خواهان یک هدف بزرگ و فربه داده است.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان در حال برنامه ریزی برای اجرای نمایش های آتش سوزی پوچ هستند – با امتناع از افزایش سقف بدهی. این بدان معناست که در مقطعی از تابستان امسال، وزارت خزانه داری بایدن بگوید که کشور در عرض چند روز (یا چند ساعت) از پرداخت صورت حساب های خود عقب مانده است. یک پیش فرض فاجعه بار خواهد بود.

برای مقابله با این، بایدن در حال برنامه ریزی مواد آتش نشانی خود است.

در بودجه‌ای که این هفته منتشر شد، او یک «حداقل مالیات میلیاردر» را پیشنهاد می‌کند که به خانواده‌های ثروتمند آمریکایی با ارزش بیش از 100 میلیون دلار نیاز دارد که حداقل 20 درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات بپردازند (اکثر آمریکایی‌های طبقه متوسط ​​حدود 30 درصد را پرداخت می‌کنند). بعلاوه، آنها باید سالی 20 درصد از سودهای تحقق نیافته در ارزش دارایی های نقدی خود بپردازند، مانند سهام، که می توانند برای سال ها ارزش انباشته کنند، اما تنها زمانی که فروخته می شوند، مشمول مالیات می شوند (و نه حتی پس از آن، اگر رها شود. وارثان آنها).

نکته مهم اینجاست: مالیات فقط برای بالا اعمال می شود یک-100 از 1% خانواده های آمریکایی بیش از نیمی از درآمد حاصل از آنهایی است که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند.

بایدن افزایش مالیات بیشتری را برای ثروتمندان پیشنهاد کرده است: معکوس کردن کاهش مالیات ترامپ با افزایش نرخ مالیات از 37 درصد به 39.6 درصد، افزایش مالیات شرکت ها از 21 درصد به 28 درصد و افزایش مالیات بر بازخرید سهام از 1 درصد به 4 درصد

در مجموع، پیشنهادهای مالیاتی جدید بایدن به افزایش تقریباً 3 تریلیون دلاری مالیات در طول یک دهه – برای ثروتمندترین افراد ثروتمند- می رسد. اوه، و من گفتم؟ اخذ مالیات از ثروتمندان بسیار محبوب است.

بایدن همچنین می‌خواهد به مقامات مدیکر اجازه دهد تا با شرکت‌های دارویی برای قیمت‌های پایین‌تر دارو و محدود کردن هزینه‌های دارو برای سالمندان مذاکره کنند – پیشنهادی که بسیار محبوب است.

اما این راز کوچک کثیف است. هیچکدام از این دو اثر نمایشی – نه امتناع جمهوریخواهان از افزایش سقف بدهی و نه افزایش بزرگ مالیاتی بایدن بر ابرثروتمندان – همیشه اتفاق خواهد افتاد. هر دو فانتزی هستند

عدم تعهد به تعهدات کشور باعث یک فاجعه اقتصادی می شود که جمهوری خواهان نمی خواهند مسئول آن باشند. و افزایش مالیات عظیم بر ابرثروتمندان با توجه به نفوذ سیاسی آنها یک معجزه خواهد بود.

این دو اثر برای عموم به روی صحنه می‌روند – دو اجرای رقابتی که هر کدام به منظور کسب امتیاز سیاسی علیه دیگری هستند.

عملکرد بایدن منطقی است و جمهوری خواهان غیرمنطقی و غیر جدی است، اما این واقعاً مهم نیست.

هر دوی آنها با موجی دراماتیک از مذاکرات لحظه آخری، حرکات و حرکات متقابل به ظاهر مرگبار، و صخره های نفس گیر به پایان خواهند رسید.

هیجان انگیز؟ البته. مهم؟ مه

معافیت؟ سقف بدهی افزایش خواهد یافت. بدهی ملی کمی کاهش می یابد. تامین اجتماعی و مدیکر تنها خواهند ماند. و بایدن و دموکرات ها قبل از اینکه کشش گرانشی انتخابات 2024 آنها را به سمت خود بکشاند، آزادی عمل برای انجام یک یا دو کار دیگر خواهند داشت – شاید مراقبت از کودکان یا دوره پیش از K را گسترش دهند یا دانش آموزان بیشتری را قادر به حضور در کالج محلی کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

WHO می گوید که دوزهای تقویت کننده واکسن کووید فقط برای گروه های پرخطر مورد نیاز است | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آخرین به‌روزرسانی سازمان بهداشت جهانی …