اضطراب و ترس کلینیک سلامت تراجنسیتی ویرجینیای غربی را پر کرده است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مورگانتاون، W.Va. — کلینیک کوچکی که در آن پزشکان برای نوجوانان تراجنسیتی هورمون‌ها و سایر داروها تجویز می‌کنند، همان محوطه دانشگاهی است که بچه‌های ویرجینیای غربی برای دریافت درمان‌های سرطان نادر، جراحی قلب و سایر مراقبت‌های بهداشتی که دسترسی به آن در هر جای دیگری دشوار است، به آنجا سفر می‌کنند.

در ایالتی روستایی که گفته می‌شود بیشترین تعداد جوانان تراجنسیتی سرانه و برخی از بدترین پیامدهای سلامت کشور را دارد، پزشکان پزشکی دانشگاه ویرجینیای غربی می‌گویند که مراقبت‌های بهداشتی ترنس‌جندرها به همان اندازه ضروری است که خدمات نجات جانی که ارائه می‌دهند.

اما به زودی ممکن است ممنوع شود. قانون‌گذاران با نادیده گرفتن درخواست‌های پزشکان، آماده می‌شوند تا این هفته به لایحه‌ای رأی دهند که برخی از مراقبت‌های بهداشتی برای خردسالان ترنس‌جندر را غیرقانونی می‌کند، از جمله هورمون درمانی و داروهای کاملاً برگشت‌پذیر که تغییرات فیزیکی دوران بلوغ را به حالت تعلیق در می‌آورد، به بیماران و والدین وقت می‌دهد تا تصمیم‌های آینده را بگیرند. هورمون ها

دکتر کیسی کید، مدیر پزشکی کلینیک جنسیت و رشد جنسی کودکان WVU Medicine گفت: “در حال حاضر اضطراب و ترس زیادی در اتاق های امتحان ما وجود دارد.”

قانونگذاران ایالتی و بزرگترین ارائه دهنده خدمات بهداشتی ویرجینیای غربی در مورد چگونگی و زمان درمان نوجوانان مبتلا به نارسایی جنسیتی – پریشانی شدید روانی که توسط افرادی که هویت جنسیتی آنها با جنسیت تعیین شده در بدو تولد متفاوت است، اختلاف نظر دارند.

طبقه بندی WVU در میان بالاترین سطح دانشگاه های تحقیقاتی آمریکا اغلب توسط همان رهبران ایالتی تحسین می شود که تمایلی به گوش دادن به کارشناسان در مورد مراقبت های تأیید جنسیت ندارند. در جلسه ای که کید در هفته گذشته در برابر قانونگذاران شهادت داد، اریک تار، رئیس امور مالی سنا، این رفتارها را «کودک آزاری» توصیف کرد.

جمهوری خواه گفت: “من غافلگیر شدم وقتی دیدم WVU Medicine کلینیکی برای تغییر جنسیت کودکان در ویرجینیای غربی دارد.” هر دو جمهوری‌خواه – ابراز نگرانی کردند و گفتند که افراد «بی‌سواد پزشکی» نباید چنین تصمیم‌هایی بگیرند.

قانونگذاران در ویرجینیای غربی و سایر ایالت‌هایی که قوانین مشابهی را پیش می‌برند، اغلب درمان‌های تأییدکننده جنسیت را از نظر پزشکی اثبات‌نشده، بالقوه خطرناک در درازمدت و نشانه‌ای از فرهنگ «بیداری» توصیف می‌کنند.

با این حال، هر سازمان پزشکی بزرگ، از جمله انجمن پزشکی آمریکا، آکادمی آمریکایی اطفال و انجمن روانپزشکی آمریکا، از مراقبت های تایید کننده جنسیت برای جوانان حمایت می کند.

قانون در ویرجینیای غربی همچنین شامل ممنوعیت جراحی تایید جنسیت برای افراد زیر سن قانونی است، چیزی که متخصصان پزشکی تاکید می کنند در این ایالت اتفاق نمی افتد.

لیا فارل، دانشجوی پزشکی WVU از نیویورک، گفت که برای او واضح است که قانونگذاران “هیچ ایده ای ندارند که ارائه این مراقبت واقعاً شامل چه چیزی است.”

او گفت: “این واقعاً باعث بریدن بینی شما می شود که با صورت خود مخالفت کنید.” “این کار چیزی جز آسیب رساندن به مردم و جلوگیری از انجام وظایفمان را به دنبال نخواهد داشت.”

کلینیک جنسیت و رشد جنسی کودکان WVU Medicine که در سال 2021 افتتاح شد، شبیه هر محیط مراقبت بهداشتی دیگری است – برچسب‌هایی به شکل حیوانات روی دیوارها، اتاق‌های معاینه، دستگاه‌ها برای بررسی فشار خون و ضربان قلب را می‌پوشاند. اما ارائه دهندگان تسمه هایی با دکمه های رنگارنگ می پوشند که ضمایر و ژاکت های تزئین شده با قلب رنگین کمانی و گوشی پزشکی را نشان می دهد – چیزی که کید آن را “یادآوری های قابل مشاهده” پشتیبانی می نامد.

برخی از خانواده ها ساعت ها در جاده های کوهستانی سفر می کنند تا با ارائه دهندگان از جمله درمانگران ملاقات کنند. در حین صحبت، جوانان نقاشی می کشند تا اعصابشان آرام شود. کید آثار متعددی از بیماران را در فضای کاری خود به نمایش گذاشته است، از جمله یک مورد علاقه، یک تکشاخ.

کید که بومی ویرجینیای غربی است در حال آموزش برای پزشک اطفال در WVU بود که شروع به ملاقات با بچه‌های تراجنسیتی کرد که پس از اقدام به خودکشی در بیمارستان بستری شده بودند.

بیماران نارسایی جنسیتی را برای او به‌عنوان یک ناامیدی عمیق و ریشه‌دار – حتی گاهی اوقات خشم – توصیف کرده‌اند که فرد در آینه «آن کسی نیست که هست».

او گفت: «از جوانانی داشتم که به من گفتند که نمی توانند آینده ای را تصور کنند که در آن شاد باشند. “این یکی از دلخراش ترین چیزهایی است که تا به حال شنیده ام.”

داکوتا کای، 17 ساله، به دلیل افسردگی و اضطراب مربوط به نارسایی جنسیتی، دوران کودکی خود را در داخل و خارج از مراقبت های روانپزشکی گذراند.

کای گفت ژل تستوسترونی که روی شانه‌هایشان می‌زنند، که باعث عمیق‌تر شدن صدایشان و جوانه زدن موهای صورت شده است، زندگی آن‌ها را نجات داده است.

کای گفت: «اگر نتوانند به این مراقبت دسترسی پیدا کنند، این به معنای واقعی کلمه باعث مرگ مردم خواهد شد. “سخت است سعی کنی در جایی وجود داشته باشی که فقط خودت بودن را تهدید کند.”

کای اکنون قصد دارد امسال کالج را شروع کند و در نهایت جراح قلب و عروق شود.

مادر کای، شری، گفت که او ابتدا در مورد هورمون درمانی نگران بود. اما پس از صحبت با ارائه دهندگان، او و فرزندش با اطمینان تصمیم گرفتند آن را دنبال کنند و هیچ پشیمانی ندارند. خردسالان تراجنسیتی نمی توانند بدون رضایت والدین مداخلات پزشکی را آغاز کنند.

او گفت: «میزان ناآگاهی در مورد این موضوع واقعاً شگفت‌انگیز است. “مشاهده واکنش جامعه ما با چنین شور عاطفی در مورد چیزی که بدیهی است منطقی آن را نمی فهمد، وحشتناک است.”

او گفت که هیچ چیز در مورد مراقبت از بیماران تحت فشار قرار نمی گیرد، “به آرامی در مورد آن صحبت می شود یا به گونه ای رفتار می شود که گویی مشکل بزرگی نیست.”

شری گفت: “آنها سعی نمی کنند خدا را بازی کنند.” آن‌ها سعی می‌کنند خدماتی را برای کمک به مردم انجام دهند، و به دلیل علم و به دلیل زمان و به دلیل مطالعه مفهوم ترنس بودن، می‌توانند بگویند، این ساختگی یا فقط یک هوی و هوس نیست. این یک واقعیت علمی و پزشکی است.»

همانطور که این ممنوعیت از طریق مجلس قانونگذاری پیش می رود، کارکنان کید تا دیروقت در کلینیک کار می کنند و مدت ها پس از تاریکی هوا را ترک می کنند تا در قرار ملاقات با خانواده های دیوانه وار قرار بگیرند.

کید گفت: «این دلخراش است که باید به جوانان و خانواده‌ها بگوییم که نمی‌توانیم مراقبت‌هایی را که نیاز دارند ارائه کنیم.»

این هفته، ارائه دهندگان یک بیمار 12 ساله، دختری ترنسجندر را دیدند که بستگانش گفتند از 3 سالگی هویت او را می‌دانستند. او از عمیق شدن صدایش یا رشد مو در زیر بغل و صورتش ابراز ناراحتی کرد – نگرانی در مورد بدنش. به او خیانت می کند، از اینکه آنطور که هست دیده نشده است.

آنها در مورد گزینه هایی صحبت کردند، که شامل مواردی بود که قانونگذاران به دنبال ممنوعیت داروهای مسدودکننده بلوغ بودند – مکثی کاملا برگشت پذیر در بلوغ که تسکین قابل توجهی را برای دیسفوری فراهم می کند.

دیگری یک بیمار 16 ساله بود که سال گذشته برای آخرین بار در بیمارستان بستری شده بود. وقتی وارد شد اصلا نمی توانست حرف بزند. پدر و مادرش ترسیده بودند.

اما در این بازدید، او با خوشحالی در مورد یک حیوان خانگی جدید و یک بازی ویدیویی که نتوانست آن را کنار بگذارد صحبت کرد.

کید گفت: “یک سال بعد برای این بیمار خاص، این بسیار خوشحال کننده است که این گفتگو عمیقا متفاوت است.”

سایر کودکان با درمانگران در مورد اضطراب ناشی از رقص مدرسه صحبت کردند یا در مورد برنامه هایی که برای صحبت با بستگان در مورد هویت جنسی خود درخواست کمک کردند. هیچ مداخله پزشکی قبل از سن بلوغ به بیماران ارائه نمی شود.

ال دیدن، یک دانشجوی پزشکی WVU که به عنوان محقق در این کلینیک کار می کرد، گفت که ارائه دهندگان این خدمات الگوهایی هستند برای “فراتر رفتن و رفتار کردن به گونه ای که حداقل چیزی است.”

دیدن که تراجنسیتی است، هورمون درمانی را تابستان قبل از شروع دانشکده پزشکی آغاز کرد، زمانی که فقط یک کلینیک برنامه ریزی شده والدین این خدمات را در ایالت ارائه می کرد. این الهام بخش دیدن به عنوان یک پزشک آینده است که مراقبت های بهداشتی دلسوزانه ای را برای افرادی که «به طور معمول آن سطح از احترام و مراقبت را دریافت نمی کنند» ببیند.

عبارت کید برای کلینیک “شاد، سالم، موفق” است. آرزوهایی که قانونگذاران می فهمیدند.

دیدن گفت: “آنها فکر می کنند در انتخاب بین داشتن یک بچه ترنس و داشتن یک بچه مرده، ترجیح می دهند یک بچه مرده داشته باشند، چیزی که “فقط فکر کردن به آن از نظر وجودی وحشتناک است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …