فاکس نیوز شواهدی برای حمایت از دروغ انتخاباتی «صفر» ارائه کرد، پرونده افترا در جریان است | اخبار فاکس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Dominion Voter Systems و Fox News در پرونده 1.6 میلیارد دلاری افترا علیه شبکه خبری کابلی راستگرای ایالات متحده به دلیل پخش دروغ دونالد ترامپ مبنی بر اینکه شکست او در سال 2020 از جو بایدن نتیجه تقلب در انتخابات بود، رد و بدل کرده اند.

در یک پرونده قضایی، Dominion از یک قاضی خواست تا در مورد پرونده به نفع خود تصمیم بگیرد، زیرا به گفته آن، فاکس نیوز “هیچ مدرکی – هیچ، صفر – برای حمایت از این دروغ ها ارائه نکرده است.

«این امتیاز نباید تعجب آور باشد. کشف فاکس ثابت کرده است که از بالای سازمان تا پایین، فاکس همیشه پوچ بودن داستان “انتخابات دزدیده شده” Dominion را می دانست.

مدیران اجرایی مالک، روپرت مرداک، و مجریان اصلی از جمله تاکر کارلسون، شان هانیتی و لورا اینگراهام نشان داده شده اند که ترامپ، جانشینان او و دروغ هایی را که در مورد انتخابات 2020 تحت فشار قرار داده اند، مورد تمسخر قرار داده اند، اما همچنان به آنها زمان پخش می دهند. ترس از اینکه بینندگان به شبکه های رقیب فرار کنند.

فاکس نیوز در پاسخ خود به Dominion در روز چهارشنبه، این شکایت را «تلاش بی‌سابقه‌ای برای مجازات مطبوعات به دلیل پوشش خبری و اظهار نظر در مورد خبرسازترین داستان روز» و «تلاش برای بدنام کردن علنی یک سازمان رسانه‌ای صرفاً به خاطر داشتن جرات و جسارت» خواند. پوشش و اظهار نظر در مورد اتهاماتی که توسط رئیس جمهور مستقر ایالات متحده مطرح می شود.

فاکس همچنین Dominion را به “نقض آشکار اولین متمم” قانون اساسی ایالات متحده متهم کرد که آزادی مطبوعات را تضمین می کند.

Dominion گفت که فاکس نیوز ادعا می کند “اولین مجوز اصلاحیه برای انتشار آگاهانه دروغ” و گفت: “اگر فاکس به حقیقتی که اکنون به آن اذعان می کند اهمیت می داد، فاکس شخصیت های اصلی خود را مجبور می کرد که این حقیقت را به مخاطبان خود گزارش دهند.

“امروز. اگر به خاطر Dominion نیست، پس به خاطر درصد قابل توجهی از آمریکایی ها که هنوز به اشتباه معتقدند انتخابات 2020 به سرقت رفته است – از جمله بسیاری از بینندگان وفادار خود فاکس، که بارها و بارها آن را از امواج رادیویی فاکس شنیده اند.

کارشناسان بر این باورند که این پرونده می‌تواند برای فاکس نیوز بسیار پرهزینه باشد، حتی اگر پیروز شدن در دعاوی تهمت بسیار دشوار است.

ماه گذشته، لارنس اچ تریب، پروفسور حقوق دانشگاه هاروارد به آبان نیوز گفت: من هرگز پرونده افترا با چنین شواهد قاطع ندیده ام که متهم به طور کتبی اعتراف کند که اطلاعات جعلی ساخته است تا بینندگان و درآمدهایش را افزایش دهد.

فاکس و تولیدکنندگان و اجراکنندگانش به عنوان بخشی از مدل کسب‌وکارشان دروغ می‌گفتند.»

در رویدادی جداگانه اواخر روز چهارشنبه، فاکس نیوز در پاسخ به شکایت کمیسیون انتخابات فدرال که توسط Media Matters، یک گروه نظارتی لیبرال ارائه شده بود، بیانیه ای صادر کرد.

Media Matters می‌گوید تصمیم مرداک برای به اشتراک گذاشتن آگهی کمپین انتخاباتی بایدن با داماد و مشاور ارشد ترامپ، جرد کوشنر – اقدامی که در پرونده‌های پرونده Dominion فاش شده است – نشان دهنده مشارکت غیرقانونی در مبارزات انتخاباتی است که مجازات آن جریمه است.

فاکس نیوز گفت: «آقای مرداک یک آگهی تبلیغاتی کمپین بایدن را که قبلاً در دسترس عموم قرار گرفته بود، ارسال کرد که در یوتیوب در دسترس بود و حتی در امواج عمومی پخش می شد. Dominion دوباره با استفاده از تحریفات و اطلاعات نادرست در کمپین روابط عمومی خود برای لکه دار کردن فاکس نیوز و زیر پا گذاشتن آزادی بیان و آزادی مطبوعات به دام افتاده است.

آنجلو کاروسون، مدیر اجرایی Media Matters به ​​آبان نیوز گفت: «فاکس می‌تواند آن را برای FEC ذخیره کند. این سخنان و تصدیق خود روپرت مرداک است.

من اضافه می‌کنم که با توجه به بدعهدی‌ها و فریب‌های فاکس که فاش شده است، کمی عجیب است که فروشگاه روابط عمومی آن‌ها روی آن تمرکز کرده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …