رئیس | می گوید واتس اپ رمزگذاری انتها به انتها را برای قوانین بریتانیا حذف نخواهد کرد واتس اپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس اپلیکیشن چت گفت که واتس اپ از پیروی از الزامات لایحه ایمنی آنلاین که تلاش می کرد رمزگذاری سرتاسر را غیرقانونی کند، خودداری می کند و آینده این سرویس را در بریتانیا زیر سوال می برد.

ویل کاتکارت، رئیس واتس‌آپ متا، در طی یک سفر به بریتانیا که در آن با قانون‌گذاران برای بحث در مورد مقررات اینترنت پرچم‌دار دولت ملاقات خواهد کرد، این لایحه را نگران‌کننده‌ترین قانون در حال حاضر در جهان غرب توصیف کرد.

او گفت: «این یک چیز قابل توجه است که باید در مورد آن فکر کرد. راهی برای تغییر آن فقط در یک نقطه از جهان وجود ندارد. برخی کشورها تصمیم گرفته اند آن را مسدود کنند: این واقعیت حمل یک محصول ایمن است. مثلاً اخیراً در ایران بلاک شده ایم. اما ما هرگز ندیده ایم که یک لیبرال دموکراسی چنین کند.

Cathcart گفت: “واقعیت این است که کاربران ما در سراسر جهان خواهان امنیت هستند.” نود و هشت درصد از کاربران ما خارج از بریتانیا هستند. آن‌ها نمی‌خواهند ما امنیت محصول را پایین بیاوریم، و به عنوان یک موضوع ساده، انتخابی عجیب برای ما خواهد بود که امنیت محصول را به‌گونه‌ای کاهش دهیم که بر آن ۹۸ درصد کاربران تأثیر بگذارد.»

رمزگذاری «پایان به انتها» در سرویس‌های پیام‌رسانی استفاده می‌شود تا از رمزگشایی آن به غیر از گیرندگان ارتباط جلوگیری شود. واتس‌اپ نمی‌تواند پیام‌های ارسال‌شده از طریق سرویس خود را بخواند، و بنابراین نمی‌تواند با درخواست‌های مجری قانون برای تحویل پیام‌ها یا درخواست‌های نظارت فعالانه بر ارتباطات به منظور حفاظت از کودکان یا اهداف ضدترور، موافقت کند.

به گفته کاتکارت، دولت بریتانیا در حال حاضر این قدرت را دارد که به لطف قانون اختیارات تحقیقاتی 2016، خواستار حذف رمزگذاری شود، اما واتس‌اپ هرگز درخواست قانونی برای انجام این کار دریافت نکرده است. لایحه ایمنی آنلاین به دلیل “منطقه خاکستری” در قانون، یک گسترش نگران کننده این قدرت است.

بر اساس این لایحه، دولت یا آفکام می‌توانند از واتس‌اپ بخواهند که سیاست‌های تعدیل محتوا را اعمال کند که رعایت آنها بدون حذف رمزگذاری سرتاسر غیرممکن است. اگر شرکت از انجام این کار خودداری کند، ممکن است با جریمه تا 4 درصد از گردش مالی سالانه شرکت مادر متا مواجه شود – مگر اینکه به طور کامل از بازار بریتانیا خارج شود.

کاتکارت گفت، قوانین مشابه در سایر حوزه‌های قضایی، مانند قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، به صراحت از رمزگذاری سرتاسر برای سرویس‌های پیام‌رسانی دفاع می‌کند و او خواستار درج زبان مشابه در لایحه بریتانیا قبل از تصویب آن شد. این می تواند روشن کند که حریم خصوصی و امنیت باید در این چارچوب در نظر گرفته شود. به صراحت می توان گفت که رمزگذاری انتها به انتها نباید حذف شود. می‌توان تدابیر رویه‌ای بیشتری وجود داشت تا این امر به‌طور مستقل به عنوان یک تصمیم اتفاق نیفتد.»

اگرچه واتس‌اپ بیشتر به عنوان یک برنامه پیام‌رسان شناخته می‌شود، اما این شرکت همچنین ویژگی‌های سبک شبکه‌های اجتماعی را از طریق ارائه «جوامع» خود ارائه می‌کند که به چت‌های گروهی بیش از 1000 کاربر اجازه می‌دهد تا برای تقلید از سرویس‌هایی مانند Slack و Discord، گروه‌بندی شوند. آن‌ها نیز سرتاسر رمزگذاری شده‌اند، اما کاتکارت استدلال می‌کرد که احتمال ایجاد مشکل توسط یک جامعه بزرگ بسیار کم است. وقتی وارد گروهی با آن اندازه می شوید، سهولت گزارش یک نفر بسیار زیاد است، به حدی که اگر واقعاً اتفاقی جدی در حال وقوع باشد، گزارش آن برای یک نفر بسیار آسان است، یا اگر کسی در حال تحقیق باشد آسان است. برای آنها دسترسی داشته باشند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این شرکت همچنین به طور رسمی از کاربران بریتانیایی می‌خواهد که بالای 16 سال سن داشته باشند، اما Cathcart از توصیه به والدینی که فرزندانشان در این سرویس حساب کاربری دارند برای حذف آن امتناع کرد و گفت: «مهم است که والدین انتخاب‌های متفکرانه‌ای داشته باشند».

انتظار می رود لایحه ایمنی آنلاین تابستان امسال به مجلس بازگردد. در صورت تصویب، به آفکام اختیارات جدید و قابل توجهی به عنوان تنظیم‌کننده اینترنت می‌دهد و آن را قادر می‌سازد تا تحت مجازات جریمه‌های کلان نیاز به تعدیل محتوا داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …