نوئل لو گرات، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در پی تحقیقات آزار جنسی از سمت خود استعفا داد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نوئل لو گرات، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه روز سه‌شنبه پس از بررسی‌های دولتی نشان داد که او دیگر مشروعیت رهبری را به دلیل رفتارش با زنان و شیوه مدیریتش ندارد، استعفا داد.

Le Graët 81 ساله به اتهام آزار و اذیت جنسی و اخلاقی تحت تحقیقات قضایی قرار دارد. او پیش از این از وظایف خود کناره گیری کرده بود تا بررسی یافته های ممیزی توسط کمیته اجرایی فدراسیون انجام شود.

طبق بیانیه فدراسیون، او روز سه شنبه در جلسه کمیته اجرایی استعفای خود را ارائه کرد.

در این بیانیه آمده است که فیلیپ دیالو، نایب رئیس آن، وظایف Le Graët را به صورت موقت تا ژوئن 2023 انجام خواهد داد.

در بحبوحه انتقادات فزاینده از Le Graët در سال گذشته، وزیر ورزش فرانسه آملی اودئا کاسترا در سپتامبر گذشته دستور ممیزی را صادر کرد.

گزارش نهایی، بر اساس بیش از 100 مصاحبه و تجزیه و تحلیل اسناد مختلف، در ماه گذشته به این نتیجه رسید که رفتار Le Graët در قبال زنان نامناسب بوده و سایر اختلالات در فدراسیون را برجسته می کند. همچنین خاطرنشان کرد که سیاست آن در برابر خشونت جنسی و خشونت جنسی “نه موثر و نه کارآمد” است.

فدراسیون از “نتایج قابل توجه ورزشی و اقتصادی” Le Graët به عنوان رئیس بدنه فوتبال از سال 2011 ستایش کرد. این فدراسیون “تعهد قوی خود را در برابر خشونت جنسی و جنسی” تکرار کرد و سعی کرد از ممیزی فاصله بگیرد.

Le Graët رابطه قوی با جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا داشته است و او علیرغم کناره گیری از سمت خود، به کار در دفتر فیفا در پاریس ادامه خواهد داد.

اینفانتینو Le Graët را در ژانویه 2022 به عنوان نماینده شخصی خود در دفتر اقماری فیفا در پاریس منصوب کرد که شامل ارتباط با فدراسیون های عضو در اروپا و آفریقا است.

اینفانتینو سال گذشته در هنگام اعلام این انتصاب گفت: «فدراسیون فوتبال فرانسه کار قابل توجهی انجام می‌دهد» و من اغلب این فرصت را دارم که با نوئل لو گرات صحبت کنم تا بهتر بفهمم که چگونه نمونه‌ای که اینجا در فرانسه ایجاد شده است می‌تواند از پروژه‌های توسعه فوتبال حمایت کند. یک پایه جهانی.»

Le Graët همچنین نامزدی برای حفظ کرسی سالانه 235000 یورویی خود در شورای حاکم فیفا است که توسط فدراسیون های عضو یوفا انتخاب می شود.

علی‌رغم جنجال‌هایی که پیرامون بدنه فوتبال فرانسه وجود دارد، لو گرات به طور علنی از نامزدی خود برای شرکت در رای گیری در کنگره یوفا در لیسبون، پرتغال در 5 آوریل انصراف نداده است. حریف برنامه ریزی شده او فرناندو گومز، نایب رئیس یوفا از پرتغال است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …