کیکینگ بال چیست و چرا در اسپانیا بازی می شود؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیکینگ بال، ترکیبی از فوتبال و بیسبال، در میان پناهندگان ونزوئلا در سراسر جهان، به ویژه در اسپانیا، آرژانتین و ایالات متحده، محبوبیت زیادی را تجربه می کند.

این ورزش به طور انحصاری توسط زنان در ونزوئلا انجام می شود و در سال 1965 توسط یک معلم به عنوان گونه ای از این دو ورزش به کشور معرفی شد، این بازی به طور معمول در یک زمین الماس سافت بال انجام می شود و از سه پایه استفاده می شود.

بسیاری از پناهندگانی که مجبور به فرار از دموکراسی که زمانی مرفه بود، پس از به قدرت رسیدن نیکلاس مادورو، رئیس جمهور مستبد، به این ورزش روی آوردند و کشور را به یک بحران اقتصادی بی سابقه در سال 2014 سوق داد که ناشی از کاهش قیمت جهانی نفت بود.

یکی از پناهجویان ونزوئلایی، ماریان دی لیما، شش سال پیش وارد مادرید شد و از طریق فیس بوک با تیم ضربه زدن توپ شهر تماس گرفت.

او گفت که شرکت در این ورزش یک شبکه ایمنی دور از خانه برای او فراهم کرده است: “بیشتر اعضا همیشه برای حمایت از شما، برای کمک به شما در هر چیزی که نیاز دارید، حضور داشته اند. آنها همیشه در دسترس هستند و این کمک کننده بوده است. آرام تر و در خارج از کشوری که متعلق به شما نیست احساس تنهایی نکنید.

آدریانا فرر رئیس تیم محلی مادرید پانترز است و به خبرنگار یورونیوز کارلوس مارلاسکا گفت: “مردان، پسران، بسکتبال و فوتبال بازی می کردند و دختران نیز کیکبال بازی می کردند، زیرا به این ترتیب معرفی شد، زیرا در زمین بازی می شد. سکوهای نفتی.”

کم کم، تعداد بیشتری از زنان از ملیت های دیگر به بازی کیک بال می پردازند، بنابراین به عنوان یک ابزار عالی برای ادغام عمل می کند. پلنگ های مادرید برای قهرمانی آماده می شوند و این برای بسیاری از آنها اولین است.

یکی از بازیکنان، اوریانا کاسترو، گفت: “ما ارزش هایی مانند احترام، ارتباط، دوستی و کار تیمی را به اشتراک می گذاریم. این ارزش ها بیشتر زنانه است و از زن به زن بهتر درک می شود.”

فرر گفت که تیم خواهان فضاهای بیشتری است که بتوان در آن کیکبال بازی کرد تا به این زنان کمک کند تا بهتر در جامعه ادغام شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اکران فیلم ترسناک وینی پو در هنگ کنگ لغو شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وب سایت های سینمایی اعلام …