Morrisons پس از تصاحب سهام خصوصی به 1.5 میلیارد پوند زیان قبل از مالیات سقوط کرد | موریسون ها

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس آخرین نتایج، سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای موریسونز در اولین سال مالکیت سهام خصوصی خود به 1.5 میلیارد پوند ضرر رساند.

این خرده‌فروش مواد غذایی توسط شرکت سهام خصوصی آمریکایی Clayton, Dubilier & Rice (CD&R) به مبلغ 7 میلیارد پوند در اکتبر 2021 پس از یک جنگ شدید مزایده خریداری شد.

نتایج مربوط به دوره اواخر ژوئیه 2021 تا پایان اکتبر سال گذشته، مشکلات این خواربارفروش را در اولین سال پس از خصوصی شدن و حذف از بورس لندن نشان می دهد.

موریسون – که بیش از 110000 پرسنل از جمله بیش از 95000 نفر در 500 سوپرمارکت خود مشغول به کار است – طبق به‌روزرسانی معاملاتی شرکت مادر زنجیره‌ای که در شرکت Companies House ثبت شده است، برای 65 هفته منتهی به 30 اکتبر 58 میلیون پوند ضرر عملیاتی داشته است. .

بخش قابل توجهی از زیان 1.5 میلیارد پوندی آن قبل از مالیات برای دوره مربوط به هزینه های مالی 593 میلیون پوندی بود که شامل پرداخت سود بدهی خارجی و همچنین سود بدهی های اجاره و سود قابل پرداخت وام به شرکت های گروه بود.

این ضرر با سود 201 میلیون پوندی قبل از مالیات قبل از فروش یکباره خرده‌فروشی که در سال آخر خود به عنوان یک شرکت سهامی عام، با فروش 17.5 میلیارد پوندی به دست آورده بود، در تضاد است.

آخرین نتایج این گروه بر نگرانی‌ها در مورد تصاحب سهام خصوصی تأکید می‌کند، که اغلب باعث می‌شود کسب‌وکارها مملو از بدهی باشند. تعهدات خالص بدهی موریسون قبل از تصاحب CD&R 3.2 میلیارد پوند بود و پس از خرید به 6 میلیارد پوند یا در صورت احتساب سایر تعهدات به 7.5 میلیارد پوند رسید.

موریسونز در سپتامبر گذشته جایگاه خود را در میان چهار سوپرمارکت بزرگ از دست داد، زمانی که Aldi از آن سبقت گرفت، که چهارمین سوپرمارکت زنجیره ای بزرگ بریتانیا پس از Tesco، Sainsbury’s و Asda شد.

از زمان تصاحب CD&R، موریسونز فروشگاه‌های زنجیره‌ای McColl’s را خریداری کرد و در ماه می گذشته اعلام کرد که در رقابت برای تصاحب گروه، از مالکان Asda پیشی گرفته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این شرکت اخیراً اعلام کرد که 132 فروشگاه بی‌سود مک‌کول را از 1164 فروشگاهی که خریداری کرده بود، تعطیل کرده است و 1300 پرسنل خود را در معرض خطر بیکاری قرار داده است.

دیوید پاتس، مدیر اجرایی موریسونز، اخیراً گفت که این تجارت که می تواند تاریخ خود را به 124 سال قبل بازگرداند، “به خوبی با CD&R ترکیب می شود تا موثرتر باشد” و در مسیر افزایش سود در سال 2023 پس از “یک سال انتقال” قرار دارد. .

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …