تحت تعقیب ترین اوباش در ایتالیا چه کسانی هستند؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

این پنجشنبه، محاکمه ماتئو مسینا دنارو، رئیس مافیای سیسیلی آغاز می شود. دستگیری یکی از بدنام ترین جنایتکاران این کشور که ژانویه گذشته پس از 30 سال فرار در پالرمو بازداشت شد، یادآور نفوذ و حضور مداوم مافیا در ایتالیا است.

نام مسینا دنارو اکنون می تواند از لیست تحت تعقیب خط بکشد، اما جستجو برای بسیاری دیگر از رهبران ادعایی مافیا ادامه دارد. در اینجا چهار مرد وجود دارد که هنوز در رادار پلیس قرار دارند و همه آنها به شدت خطرناک و مظنون به عضویت در سازمان های مافیایی هستند.

آنها مردانی هستند که پلیس ایتالیا را سال ها در تعلیق نگه داشته اند.

1. Attilio Cubeddo

این مرد 76 ساله بخشی از سازمان جنایی ساردینیا Anonima Sequestri است که همانطور که از نامش پیداست متخصص آدم ربایی برای باج خواهی است.

در اوایل دهه 1980، او در آدم ربایی های معروفی مانند آدم ربایی سزار پروزی در توسکانی و لودویکا رانگونی ماکیاولی و پاتریزیا بائر در امیلیا رومانیا شرکت کرد.

او در سال 1984 دستگیر شد و به اتهام آدم ربایی، قتل و صدمات شدید بدنی محکوم شد.

او در زندان مانند یک زندانی نمونه رفتار می کرد و مجوزهای متعدد مرخصی حق بیمه دریافت می کرد. زمانی که در ژانویه 1997 در مرخصی زندان بود، نتوانست برگردد و مخفی شد. در سال 1998 حکم بازداشت بین المللی با امکان استرداد صادر شد.

بر اساس فرضیه‌ای که هرگز تأیید نشد، آتیلیو کوبدو ممکن است توسط یکی دیگر از اعضای سازمانش کشته شده باشد. بر اساس یک نظریه دیگر، او هنوز در ساردینیا است.

2. رناتو سینکوگرانلا

یکی دیگر از متهمان فراری که در فهرست افراد تحت تعقیب ایتالیا قرار دارد رناتو سینکوگرانلا 73 ساله است که به مدت 19 سال در حال فرار بوده است. او به خانواده جدید تعلق داشت، “فدراسیون” قبایل کامورا که در دهه 1980 جنگ شدیدی را علیه کامورای سازمان یافته جدید (NCO) رافائل کوتولو به راه انداختند. هدف آنها کنترل فعالیت های مجرمانه در ناپل بود.

یکی از فجیع‌ترین و نمادین‌ترین قتل‌هایی که در جریان این درگیری‌ها رخ داد، به او نسبت داده می‌شود: قتل جاکومو فراتینی، یکی از اعضای افسر پلیس.

Cinquegranella همچنین متهم است که در ترور آنتونیو آمماتورو، پلیس کشته شده در ناپل در 15 ژوئیه 1982 توسط بریگادهای سرخ نقش داشته است. به گفته دادستانی که این قتل را بررسی می کند، او از گروه تروریستی که کمین را انجام داده بود، حمایت لجستیکی کرده است.

او از سال 2002 به اتهام توطئه جنایی مافیایی، توطئه جنایتکارانه برای ارتکاب قتل، نگهداری و حمل غیرقانونی سلاح و اخاذی تحت تعقیب بوده است. از سال 2018، جستجوی سینکوگرانلا در سطح بین المللی گسترش یافته است.

3. جیووانی موتیسی

پالرمیتان 63 ساله که به دلیل قدش به “u’ pacchiuni” ملقب شده است (در ترجمه به معنای چاق) در هفته های اخیر به عنوان رهبر بالقوه جدید کوزا نوسترا در سیسیل پس از سقوط ماتئو صحبت زیادی شده است. مسینا دنارو.

با این حال، همانطور که مائوریتزیو دی لوسیا، دادستان کل پالرمو توضیح داد، مافیای سیسیلی مدتی است که رهبر واحدی نداشته است. حتی مسینا دنارو هم شماره یک نبود، اگرچه او نقش بسیار مهمی در منطقه خود در تراپانی داشت. از زمان دستگیری توتو رینا در سال 1993، کمیسیون کوزا نوسترا تشکیل جلسه نداده است، اما به طور رسمی وجود دارد.

بنابراین جیووانی موتیسی رئیس کوزا نوسترا نیست، اما او مطمئناً یک اوباش بسیار مهم است. او از سال 1998 به اتهام قتل، انجمن مافیایی و قتل عام تحت تعقیب بوده است. از دسامبر 1999، او همچنین موضوع جستجوی بین المللی بوده است. موتیسی یکی از نزدیکترین افراد توتو رینا بود. به گفته بازرسان، او نویسنده چندین قتل، یکی از سازمان دهندگان ترور بخشدار کارلو آلبرتو دالا کیزا بود. آخرین تصویر شناخته شده از او در سال 1999 بود که در جشن تولد دخترش شرکت کرد. از آن زمان دیگر خبری از او نداریم.

4. پاسکواله بوناوتا

آخرین مورد از چهار فراری ایتالیایی که تحت تعقیب هستند، پاسکواله بوناوتا، 49 ساله و متولد سنت اونوفریو، در استان ویبو والنتیا است. او بخشی از “ندرانگتا” و به طور دقیق تر از قبیله بوناوتا است که همیشه با خانواده پترولو-بارتولوتا در جنگ بوده است. در 6 ژانویه 1991، گروهی از خانواده Petrolo-Bartolotta به میدان محلی در Sant’Onofrio حمله کردند و دو نفر را کشتند و 11 نفر را زخمی کردند. در ایتالیا از آن به عنوان کشتار Epiphany یاد می شود.

بنابراین، پاسکواله بوناوتا در خانواده‌ای بزرگ شد که مصمم بودند انتقام این حمله به قلمرو خودشان را بگیرند. او به سرعت رئیس خانواده‌اش شد و ماریسا مانزینی، معاون دادستان کاتانزارو، او را به عنوان «شخصی که دو چهره جنایتکار را ترکیب می‌کند، توصیف می‌کند: چهره یک «ندرانگتیستا» قدیمی، که در قبیله‌ای بزرگ شده است. پویایی خشونت آمیز انگیزه زندگی او و فرزندانی است که قصد دارند حضور خود را فراتر از محدوده های ارضی شهرداری خود گسترش دهند.”

بوناوتا سرمایه هنگفتی را در رم سرمایه‌گذاری کرد تا شرکت‌هایی را بخرد که با گذشت زمان، به گفته قاضی، «مراکز واقعی قاچاق مواد مخدر» شدند. او از سال 2018 به اتهام ارتباط مافیایی و مشارکت در قتل خشن تحت تعقیب بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …