جودو: ازبکستان در دومین روز گرند اسلم تاشکند 2023 طلا گرفت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در دومین روز از مسابقات گرند اسلم تاشکند بار دیگر ورزشگاه یونسوبود ورزشگاه پرشور بود. انرژی جمعیت میهن پرست مسری بود زیرا آنها با اجرای سنتی ازبکستان قبل از افتتاح رسمی مراسم توسط رئیس IJF آقای ماریوس ویزر در کنار عالیجناب اودیل عبدالرخمونوف مشاور رئیس جمهور ازبکستان پذیرایی کردند.

دسته زیر 63 کیلوگرم

مگومی هوریکاوا از ژاپن پس از اینکه سال گذشته در این شهر قهرمان جهان شد، به راحتی به فینال وزن زیر 63 کیلوگرم بازگشت. در آنجا با پریسکا آویتی آلکاراز مکزیکی آشنا شد. هوریکاوا با یک اوچی ماتای ​​باورنکردنی طلا را به دست آورد و عشق خود را به تاشکند با مدال دیگری تثبیت کرد.

آقای ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال این مدال ها را اهدا کرد.

هوریکاوا گفت: “من بسیار خوشحالم که دوباره در اینجا مدال گرفتم و این الهام بخش بزرگی برای من بود.”

دسته زیر 73 کیلوگرم

زمانی که موروجون یولدوشف ازبکستان به فینال وزن کمتر از 73 کیلوگرم رسید، یک حس توقع وجود داشت، یک ضد زمان خوب، برای برانگیختن تشویق و تشویق تماشاگران کافی بود و قدردانی تماشاگران کاملاً به نمایش درآمد.

این مدال ها توسط آقای عزیزجان کمیلف رئیس فدراسیون جودو ازبکستان اهدا شد.

این اولین طلای گرند اسلم من است و من بسیار خوشحالم. یولدوشف توضیح داد که هواداران محلی اینجا بودند تا ما را تشویق کنند و از ما حمایت کنند که به من کمک کرد تا مدال را بگیرم.

دسته زیر 81 کیلوگرم

در فینال وزن منهای 81 کیلوگرم آتیلا اونگواری از مجارستان با شکست شمیل بورچاشویلی دارنده مدال برنز المپیک، دومین طلای گرند اسلم خود را به دست آورد.

مدیر عامل MET Asia، شریک IJF آقای سندور فاسیمون مدال ها را اعطا کرد.

دسته زیر 70 کیلوگرم

باربارا ماتیچ کروات قهرمان جهان در فینال وزن کمتر از 70 کیلوگرم به مصاف مایکلا پولرس از اتریش رفت. پولرس در برابر قهرمان جهان گل وازا آری را به ثمر رساند تا مدال طلا را از آن خود کند.

آقای آرمن باغداساروف، مدیر داور IJF، مدال‌ها را اهدا کرد.

از جودوکار کلاس جهانی که مهارت‌های خود را نشان می‌دهد تا فضای باورنکردنی ایجاد شده توسط جمعیت پرشور و حمایت‌کننده، این گرند اسلم واقعاً یکی از اعصار گذشته بوده است.

تاشکند بار دیگر خود را به عنوان مقصد برتر جودو ثابت کرد. یکشنبه سنگین وزن است!

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ روسیه و اوکراین زنده: روسیه در باخموت پیشروی کرد. مردی که بعد از نقاشی های ضدجنگ دخترش فرار کرده بود دستگیر شد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی …