لتونی صدها خودرو را از رانندگان مست مصادره کرد: اولین آنها اکنون در راه اوکراین هستند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اولین خودرو از صدها اتومبیلی که مقامات لتونی از رانندگان مست مصادره کرده بودند، سفر خود را به اوکراین آغاز کردند، جایی که ریگا امیدوار است در تلاش های جنگی به کیف کمک کند.

مالکان سابق همگی با سطح الکل خون بالای 0.15 درصد گرفتار شدند.

بر اساس اعلامیه خدمات درآمد دولتی لتونی، هشت خودروی اول “که دیگر توسط صاحبان سابق خود – رانندگان مست” رانندگی نخواهند شد، این هفته عازم اوکراین هستند.

هشت دستگاه خودرو تحویل داده شد که باید انجام شود گروهی که به تحویل خودروها – اهدایی یا خریداری شده از طریق اهدا – به شهرهای ویران و خطوط مقدم اوکراین اختصاص دارد. از فوریه تا می 2022، این گروه گفت که بیش از 900 وسیله نقلیه به اوکراین تحویل داده است. و اکنون در مجموع 1200 عدد عرضه کرده اند.

رینیس پوزنیاکس از آژندوم تصویری از وسایل نقلیه در حال انتقال به اوکراین را در روز چهارشنبه منتشر کرد و نوشت: “ما سعی می کنیم ادامه دهیم. سفر از گاراژ ما به اوکراین از امروز آغاز می شود. یک ماشین نه تنها الکل بلکه کارمای ایدئولوژیک را نیز جبران می کند.”

او در پست دیگری از تعداد رانندگان مست در لتونی ابراز تاسف کرد و گفت: “پهپادهای منفجر نشده کامیکازه” در جاده های لتونی. اینها حتی 5 درصد از کل توقیف نشده اند. چند نفر هنوز دستگیر نشده اند؟ کمک به اوکراین عالی است، اما تعداد قاتلان بالقوه در جاده ها واقعا ترسناک است. 1.5 + در هزار.

خودروهای مصادره شده توسط مقامات دولتی معمولاً برای قطعات یدکی فروخته، بازیافت یا جدا می شوند. اما مقامات لتونی پس از مشاهده کار گروهی مانند آژندوم فکر کردند که این وسایل نقلیه می تواند برای کمک به اوکراینی ها استفاده شود.

در ماه فوریه، پارلمان لتونی اصلاحیه‌ای را برای قانون ارائه حمایت از اوکراین به تصویب رساند که اجازه انتقال خودروهای دولتی را می‌دهد.

پوزنیاکس قبلاً گفته بود که هر خودرویی که به اوکراین تحویل داده می شود جان یک نفر را نجات می دهد.

با توجه به لتونی سازمان درآمدهای دولتیخودروهایی که توسط رانندگان مست توقیف شده‌اند توسط آژندوم «به جایی که بیشتر مورد نیاز هستند» برده می‌شوند.

رسانه های لتونی گزارش می دهند که خودروها به واحدهای ارتش وزارت دفاع اوکراین، بیمارستان بالینی منطقه ای وینیتسیا و انجمن پزشکی منطقه ای شورای کوپیانسک تحویل داده می شود.

مقامات لتونی متعهد شده اند که هر هفته 22 خودرو توقیف شده را برای تحویل به اوکراین به آژندوم تحویل دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …