شمال کوئینزلند تحت تأثیر باران شدید و سیل در حالی که طوفان استوایی به سمت جنوب می رود | آب و هوای استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته اداره هواشناسی، طوفان استوایی که باعث سیل گسترده در سراسر شمال کوئینزلند شده است، به سمت جنوب می رود، اما انتظار می رود قبل از اینکه به بریزبن برسد، کاهش یابد.

دنی تیس جانسون، متخصص اطلاعات BoM، گفت که بخش‌هایی از شمال غرب کوئینزلند با بیش از 500 میلی‌متر باران در 48 ساعت منتهی به صبح پنج‌شنبه مواجه شد.

Teece-Johnson گفت: «در اطراف کوه Isa، آنها در 48 ساعت گذشته سقوط های بزرگی در اطراف منطقه مرکزی خلیج پایین داشته اند.

در معدن قرن، در نزدیکی مرز NT، آنها حدود 500 میلی متر در دو روز داشته اند. سیل های زیادی در اطراف آن منطقه وجود دارد. اما همانطور که پایین می آید، ضعیف می شود.»

Teece-Johnson گفت که سیستم کم فشار به آرامی مسیر خود را به سمت پایین ایالت طی می کند، اما تنها با خود باران خواهد آورد، که احتمالاً شدیدترین آن در دره Lockyer خواهد بود.

Teece-Johnson گفت: “برای جنوب شرقی، پیش بینی شدید نیست، فقط بارش گسترده است.”

ما انتظار داریم 20-40 آسیاب در اطراف سواحل جنوب شرقی در روز شنبه و 10-20 بالقوه در یکشنبه – و این در انتهای بالاتر است. در حال ضعیف شدن است – احتمال رعد و برق وجود دارد، با این حال، به نظر می رسد فقط رگبار باشد.

شمال غرب این ایالت یک فصل باران های موسمی سنگین را پشت سر گذاشته بود که منجر به سیل های قابل توجهی شده بود و چندین منطقه دورافتاده در خلیج کارپنتاریا در سه ماه گذشته توسط آب سیلاب ایزوله شده بودند.

آتش نشانی و خدمات اضطراری کوئینزلند در حال پرواز با تجهیزات ضروری برای جامعه Doomadgee و جزیره Mornington بود.

QFES روز پنجشنبه در توییتر اعلام کرد: “تدارکات ضروری برای جامعه سرگردان Doomadgee از Cairns با بارش شدید باران در شمال غرب کوئینزلند اشباع شده ادامه یافت.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“در این هفته منابع بیشتری برای Doomadgee و Mornington برنامه ریزی شده است، زیرا آب سیل جوامع را در منطقه قطع کرده است.”

Teece-Johnson گفت این طوفان برای برخی در سراسر Darling Downs، در غرب بریزبن، که خشک ترین تابستان را از سال 1900 تجربه کرده اند، خبر خوشایندی خواهد بود.

ما مقداری بارندگی در دارلینگ داونز خواهیم داشت که خبر خوبی است. در مناطق شمالی، آنها برای ماه‌ها در حال اطفای حریق هستند.

انتظار می‌رفت که سیستم آب و هوا در تعطیلات آخر هفته متوقف شود و در روز یکشنبه قبل از حرکت به سواحل از بین برود.

او گفت: «نسیم پشت آن، اوایل هفته آینده آن را به ساحل خواهد برد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صنعت آبزی پروری استرالیا فراتر از پودر ماهی است تا پایداری را بهبود بخشد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صنعت رو به رشد آبزی …