با حرکت شبکه برای دفع رقیب TalkTV |، ضرر در GB News عمیق تر می شود اخبار جی بی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زیان مالی در GB News در سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافت و به بیش از 30 میلیون پوند رسید، زیرا این کانال خبری راست‌گرا برای استخدام مجریان برای مبارزه با راه‌اندازی TalkTV رقیب سرمایه‌گذاری کرد.

این کانال جنجالی در سال منتهی به می 2022، 30.7 میلیون پوند ضرر قبل از مالیات به دست آورد، دوره ای که در آن نایجل فاراژ، رهبر سابق Ukip را برای میزبانی یک برنامه پربیننده شبانه استخدام کرد.

رقیب روپرت مرداک، TalkTV در آوریل سال گذشته راه اندازی شد، که در راس آن ها برنامه روزانه بدون سانسور پیرز مورگان، امضا کننده خیمه شب بازی بود.

استخدام‌های اخیر GB News شامل نمایندگان محافظه‌کار، جاکوب ریس-موگ، استر مک وی و فیلیپ دیویس – و در اوایل ماه جاری، لی اندرسون، معاون رئیس حزب محافظه‌کار بود.

TalkTV نادین دوریس، وزیر فرهنگ سابق حزب محافظه‌کار را که جمعه شب خود را در فوریه با مصاحبه با بوریس جانسون راه‌اندازی کرد، دریافت کرد.

جی‌بی‌نیوز از زمان پخش در ژوئن 2021، آشفتگی‌های پخش‌شده و خارج از آنتن را پشت سر گذاشته است و جلب نظر تبلیغ‌کنندگانی که نگران شهرت آن به‌عنوان «فاکس نیوز بریتانیا» هستند، دشوار است.

هفته گذشته، رگولاتور Ofcom حکم داد که قوانین بی طرفی را برای گمراه کردن بینندگان در مورد عکس های تقویت کننده Covid-19 زیر پا گذاشته است.

جی‌بی‌نیوز در طول سال 3.6 میلیون پوند گردش مالی داشته است که دو جریان اصلی آن 3 میلیون پوند از درآمد تبلیغات و کمی بیش از 550 هزار پوند درآمد دیجیتال تشکیل شده است.

این شرکت در پایان ماه مه سال گذشته صورتحساب 12.75 میلیون پوندی را برای 175 کارمند خود گزارش کرد که در مقایسه با 16 کارمند و کمتر از 1 میلیون پوند سال قبل از آن که در حالت راه اندازی بود، افزایش داشت.

علیرغم زیان های شدید، از 3 میلیون پوند زمانی که GB News اولین گزارش مالی عمومی خود را برای سال 2021 ارائه کرد، این شرکت گفت که همچنان از حمایت حامیان خود برای آینده قابل پیش بینی برخوردار است.

در پرونده های مالی منتشر شده در روز پنجشنبه گفت: “هدف این شرکت حمایت از بحث های قوی و متعادل و ارائه طیف وسیعی از دیدگاه ها در مورد موضوعاتی است که بر همه افراد در بریتانیا تاثیر می گذارد.”

در آگوست سال گذشته، در میان حامیان آن، تزلزلی رخ داد، با فروش سرمایه‌گذار موسس دیسکاوری، و سهامداران فعلی، سر پل مارشال، سرمایه‌دار سرمایه‌گذاری تامینی برگزیتر، و لگاتوم، شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در دبی که توسط میلیاردر نیوزیلندی تأسیس شد. کریستوفر چندلر، کنترل را در دست می گیرد.

حساب‌های مالی کسب‌وکار دیسکاوری در بریتانیا متعاقباً نشان داد که 25 درصد از سهام خود را به قیمت 8 میلیون پوند فروخته است، کاهش 60 درصدی نسبت به 20 میلیون پوند اصلی که پرداخت کرده بود، که نشان می‌دهد ارزش GB News از 80 میلیون پوند در زمان عرضه به 32 میلیون پوند کاهش یافته است.

آخرین دور بودجه 60 میلیون پوندی، که در آن اندرو کول و مارک اشنایدر، بنیانگذاران آن از سمت مدیران استعفا دادند و سهام خود را فروختند، اگر GB News تصمیم به کاهش چشمگیر هزینه ها کند، می تواند چندین سال حفظ کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – چلسی: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …