شبکه ملی هزینه زیادی برای برق تولید شده با گاز در طول سرمای بریتانیا می پردازد | شبکه ملی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شبکه ملی در زمستان امسال برخی از بالاترین قیمت‌ها را برای برق تولید شده توسط گاز در سه‌شنبه شب پرداخت کرد زیرا در تلاش برای روشن نگه داشتن چراغ‌ها در یکی از سردترین هفته‌های سال بود.

داده‌های مدیر سیستم برق، الکسون، نشان داد که نیروگاه کوریتون در اسکس پیشنهادهایی را برای تولید برق با قیمت ۱۹۵۰ پوند در هر مگاوات ساعت (MWh) در عصر روز سه‌شنبه پذیرفته است.

مبالغ بسیار بالاتر از میانگین قیمت‌های بین 200 تا 400 پوند در هر مگاوات ساعت است، اگرچه این مبالغ کمتر از قیمت‌های پرداخت شده در 12 دسامبر باقی می‌ماند، زمانی که شبکه ملی 27 میلیون پوند در یک روز پرداخت کرد تا نیروگاه‌ها منبع تغذیه را افزایش دهند. در ماه دسامبر، نیروگاه رای هاوس در هرتفوردشایر رکورد 6000 پوند در مگاوات ساعت دریافت کرد.

در مجموع، هزینه متعادل کردن سیستم در روز سه شنبه این هفته بین 5 تا 10 میلیون پوند برآورد شده است.

یکی از منابع صنعتی گفت که قیمت تامین انرژی از نیروگاه‌های اوج گاز «ابروها را بالا برده است».

آب و هوای سرد و بی حرکت انرژی باد را کاهش داد و تقاضا را در این هفته افزایش داد، در حالی که اعتصابات در نیروگاه های هسته ای EDF در فرانسه نیز بر شبکه فشار وارد کرد.

برای مقابله با این موضوع، شبکه ملی از نیروگاه‌های زغال‌سنگ که برای اولین بار در زمستان در حالت آماده‌باش قرار گرفتند و همچنین منابع انرژی را از دینورویگ، نیروگاه برق آبی وسیع و پمپاژ شده در شمال ولز با نام مستعار «کوه الکتریک»، درخواست کرد. سریعترین منبع برق در بریتانیا است.

منابع صنعتی گفتند که Coryton متعلق به InterGen می توانست در روز سه شنبه 2 میلیون پوند به دست بیاورد اما نتوانسته است تمام نیرویی که در ابتدا ارائه شده بود را ارائه دهد. InterGen توسط گروه سرمایه گذاری Creditas متعلق به سرمایه گذار چک پاول هوباچک در ژانویه خریداری شد.

شبکه ملی بر ارائه قیمت های مناسب برای ایجاد انگیزه در نیروگاه ها برای کمک به تعادل عرضه و تقاضا متکی است. ژنراتورها برای تامین برق با قیمت مشخص پیشنهاد می دهند.

بالاترین پیشنهادهای پذیرفته شده بعدی پس از کوریتون، نیروگاه یونیپر کونا در ولز شمالی بود که 999 پوند به ازای هر مگاوات ساعت دریافت کرد و نیروگاه راک‌سوج در نزدیکی لیورپول، همچنین متعلق به InterGen، که 750 پوند به ازای هر مگاوات ساعت دریافت کرد.

Rye House – متعلق به VPI، یک شرکت تابعه تجاری چندملیتی سوئیسی Vitol – گفته می شود که پیشنهاد 5750 پوندی به ازای هر مگاوات ساعت داشته است اما پیشنهاد آن پذیرفته نشد.

سود نیروگاه‌های اوج‌گیری با سوخت گاز – به این دلیل که در زمان‌های اوج مصرف، زمانی که سایر مشارکت‌کنندگان در شبکه، مانند مزارع بادی، عملکرد ضعیفی دارند، فعال می‌شوند – در فصل زمستان مورد توجه قرار گرفته‌اند.

نرخ‌های آنها از زمان تهاجم به اوکراین افزایش یافته است، که منجر به درخواست‌ها برای محدود کردن سود آنها شده است. با وجود افزایش میزان تولید برق تجدیدپذیر، بریتانیا همچنان به گاز متکی است.

انتظار می رود Ofgem به زودی پیشنهادهایی را منتشر کند که برای جلوگیری از دریافت سودهای “بیش از حد” تولیدکنندگان پشتیبان به عنوان بخشی از شرایط مجوز آنها طراحی شده است.

صاحبان نیروگاه های اوج خود استدلال می کنند که منبع سریع تامین برق را فراهم می کنند، و فقط به صورت پراکنده سود تولید می کنند، در حالی که مخالفان می گویند مالکیت آنها در اختیار معامله گران پیچیده است و در شرایطی که بازار تنگ است، بازده را به حداکثر می رساند.

شبکه ملی اکتبر گذشته هشدار داد که بریتانیا ممکن است در زمستان امسال دچار خاموشی های ناگهانی شود، زیرا گاز روسیه پس از جنگ در اوکراین قطع شده است. با این حال، آب و هوای معتدل و ذخیره قوی گاز در اروپا این ترس ها را کاهش داده است.

گرید انتظار دارد بین 220 تا 420 میلیون پوند برای آماده نگه داشتن پنج واحد زغال سنگ در زمستان امسال بپردازد.

یکی از سخنگویان InterGen گفت: «نیروگاه های اینترجن با روشن نگه داشتن چراغ ها در زمانی که تقاضا زیاد است و تولید انرژی های تجدیدپذیر کم است، عملکردی حیاتی در سیستم انرژی ارائه می دهند.

این انعطاف‌پذیری نیاز به کار مداوم بسیاری از نیروگاه‌ها را کاهش می‌دهد و هزینه کلی و شدت کربن شبکه را کاهش می‌دهد.

National Grid و Uniper از اظهار نظر خودداری کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 26 مارس – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 26/03/2023 – 12:27 …