کمیسیون سلطنتی می شنود که بازرس در مورد قانونی بودن طرح بدهی robodt “تردید” داشت | کمیسیون سلطنتی در بدهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ناظری که برنامه ربودب را بررسی کرد، می گوید که او باید در سال 2017 بخش مسئول را به دلیل تردید در قانونی بودن این طرح به دادگاه تجدید نظر ارجاع می داد.

ریچارد گلن بین ژانویه و آوریل 2017 زمانی که تحقیقات در مورد بخش خدمات انسانی انجام شد، به عنوان موقت بازرس مشترک المنافع خدمت کرد.

این وزارتخانه اسناد کلیدی را که مسائل مربوط به قانونی بودن این طرح را مشخص می‌کرد، از دفتر بازپرس پنهان نگه داشت.

با این حال، کارکنان بازرس هنوز در مورد توصیه‌هایی که وزارت به آنها ارائه کرده بود، تردید داشتند.

سؤالات مربوط به قانونی بودن این طرح که در پیش نویس گزارش مطرح شده بود، در نسخه نهایی حذف شد که توسط دولت ائتلافی سابق برای دفاع از ادامه این طرح استفاده شد.

گلن گفت اگرچه تیمش «تردیدهایی» داشتند، اما او نمی‌توانست نظر قطعی درباره این برنامه داشته باشد.

او تصمیم گرفت بر روی بهبودها با مدیریت این طرح تمرکز کند، اما گفت که باید به وضوح بیان می کرد که این گزارش به سؤال قانونی بودن پاسخ نمی دهد.

گلن گفت: “در مورد مطالبی که پیش روی من بود، من راضی نبودم که بتوانیم یک بیانیه اعلامی ارائه کنیم و ترجیح دادم در مورد قانونی بودن اظهار نظر نکنم.”

فکر می‌کنم باید خیلی واضح می‌گفتم که «من با قانونی بودن کار ندارم»… تا احتمال زیاد خواندن این گزارش را از بین ببرم.»

بازرس در آن زمان این بخش را به دادگاه تجدیدنظر اداری ارجاع نداد، اما گلن گفت که می‌دانست اکنون در مورد این طرح چه می‌کند، تصمیم دیگری می‌گرفت.

او گفت: «تفکر من تحت تأثیر این واقعیت بود که نمی‌توانستم تصمیم روشنی در مورد قانونی بودن داشته باشم.

توصیه ای که من از تیم دریافت کردم این بود که آنها نگران هستند، اما ما نتوانستیم یک دیدگاه واضح و مخالف داشته باشیم.

گلن گفت که کارکنان این وزارتخانه “سرمایه گذاری زیادی” برای دفاع از این برنامه داشتند، اما او سرمایه گذاری مشابهی را از وزرای سابق ائتلاف به یاد نمی آورد.

او گفت: «مسلماً این وزارت به شدت از اعتقاد خود به این سیستم دفاع کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این طرح غیرقانونی از سال 2015 تا 2019 اجرا شد و از داده های سالانه اداره مالیات برای محاسبه و افزایش بدهی ها استفاده کرد.

این کمیسیون در حال بررسی نقش بازرس است که تحقیقات اولیه او نقص‌هایی را در این طرح شناسایی کرد، اما روند میانگین‌گیری درآمد را غیرقانونی اعلام نکرد.

روز چهارشنبه، کمیسیون اسناد متعددی از جمله ایمیل‌های مربوط به سال 2014 را به دستیار ارشد سابق بازرس لوئیز مکلئود ارائه کرد که مشکلات قانونی مربوط به میانگین‌گیری درآمد را نشان می‌داد که او قبلاً ندیده بود.

مکلود گفت که اگر این مشاوره حقوقی در آن زمان به دفتر او ارائه شده بود، بازرس علناً خواستار لغو این طرح می شد.

ایین اندرسون، بازرس فعلی، گفت افشای این که وزارتخانه اسناد مهمی را از دفتر در طول تحقیقات پنهان کرده است “بسیار ناامید کننده” بود.

او گفت که شواهد شنیده شده توسط کمیسیون نشان می دهد که این اداره به نقش بازرس به عنوان یک آژانس صداقت، یا مسئولیت های خود به عنوان کارمندان عمومی احترام نمی گذارد.

اندرسون گفت که او متعهد به بهبود فرآیندها و آموزش های بازرس در مورد رسیدگی به بخش هایی است که آنها گمان می کنند صادق نیستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده مدیری که خودکشی کرد، می‌گوید رژیم دولت «به‌طور مرگ‌بار ناقص است». آفستد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده مدیر مدرسه روث پری …