ماموران گمرک عراق به ممنوعیت واردات مشروبات الکلی دستور دادند | عراق

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در طول دو دهه گذشته مشکلات عراق، جایی که نوشیدنی پیدا کرد، هرگز یکی از آنها نبوده است. اما یکی از محبوب‌ترین شرارت‌های کشور – الکل – دوباره در مرکز منازعه بین تندروها قرار دارد که خواستار ممنوعیت واردات هستند و مصرف کنندگانی که قصد دارند از آنها سرپیچی کنند.

آخرین بحث در مورد اینکه آیا می توان مشروبات الکلی سرو کرد یا خیر، به دنبال فرمانی از سوی یک وزیر محافظه کار کابینه در آخر هفته است که به مقامات گمرک دستور داد تا واردات را ممنوع کنند.

این اقدام با خشم بسیاری در سراسر عراق مواجه شد، جایی که فروش الکل در سال‌های اخیر رونق گرفته است و بخش مهمان‌نوازی دارای مجوز از تجارت پرخروشی برخوردار است.

اجرای چنین ممنوعیتی در کشوری که نوشیدن الکل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی میلیون‌ها نفر تبدیل شده و مرزی بین سنت‌های محافظه‌کار و سرگرمی‌های لیبرال‌تر، خاکستری‌تر از هر نقطه دیگری از زمان سقوط صدام حسین به نظر می‌رسد، گامی دشوار به نظر می‌رسد.

اگر سال‌های اخیر و نگرش‌های کنونی قابل پیش‌بینی باشد، حتی پایگاه قدرت محافظه‌کار عراق نیز به سختی می‌تواند آبجو، شراب و مشروبات الکلی را از دست میلیون‌ها مشتری که این کشور را به یکی از بزرگترین مقاصد واردات الکل در کشور تبدیل کرده‌اند، حفظ کند. خاورمیانه.

اما به نظر می رسد که بلوک سیاسی فوق محافظه کار عصائب اهل الحق قصد دارد این حرکت را پیش ببرد. خالد جبوری، یکی از ساکنان منصور در بغداد، گفت: «مسلمانان هم می نوشند، می دانید. «بسیاری از ما بیشتر از دوستان مسیحی‌مان».

در شمال کردستان این کشور، به نظر می‌رسید که تمایل چندانی برای پیروی از بغداد وجود نداشته باشد، حتی اگر این ممنوعیت اجرایی شود. در پایتخت، اربیل، الکل به راحتی در دسترس است و به طور گسترده در رستوران ها، سالن های بازی و کلوپ های شبانه سرو می شود. یک مقام کرد گفت که تصمیم عراق در کابینه پارلمان کردستان بررسی خواهد شد اما بعید است که تصویب شود.

در پایتخت عراق، بسیاری از سیاستمداران و اعضای بلوک های مخالف فروش مشروبات الکلی مصرف کنندگان دائمی آن هستند. بسیاری از مشروب‌فروشی‌های دارای مجوز به همان گروه‌های شبه‌نظامی که به نظر می‌رسد رهبرانشان آماده تعطیلی آنها هستند، پول حمایت می‌پردازند.

یک بلوک سیاسی مسیحی روز دوشنبه با این استدلال که این ممنوعیت واردات را به ضرر اقلیت‌ها و مغایر با قانون اساسی است، اقدام قانونی را برای لغو تصمیم اعمال ممنوعیت واردات آغاز کرد.

یونادیم کنا، رئیس ائتلاف الرافدین گفت: «رئیس مجلس شنبه گذشته توسط احزاب اسلامی مجبور به انجام این کار شد. تخلف بزرگی برای نظام داخلی مجلس است و بر گردشگری و سرمایه گذاری تاثیرگذار خواهد بود.

کانا تخمین زده است که در صورت ادامه این حرکت تا 200000 شغل ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. استفان سامی، صاحب یکی از بسیاری از مغازه های الکل در بغداد، گفت: «نگران از دست دادن کارم هستم – من سه بچه دارم. این قانون یک بمب بالقوه برای امرار معاش من است – من هیچ نوع شغل دیگری بلد نیستم. پدرم هم در مشروب فروشی کار می کرد و پدربزرگم هم همینطور.

مشروب فروشی ها از سال 2003 مورد هدف بمب ها و تهدیدها قرار گرفته اند. این قانون شوک دیگری برای این بخش است. صدها مغازه با اعمال این قانون بسته خواهند شد. چند ماه پیش احساس کردم که کشور به سمت گردشگری بازتر شده است، اما این کشور را به تاریکی باز می‌گرداند.»

اسماعیل جابر، 25 ساله، گفت که سرکوب مواد مخدر، که به طور فزاینده ای در عراق رواج دارد، منطقی تر خواهد بود. “آنها از ما می خواهند که راه های دیگری برای سرگرم کردن خود پیدا کنیم. آنها آنچه از آزادی های ما باقی مانده است را می کشند.»

گزارش تکمیلی اناس ابراهیم

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات درباره قتل پس از چاقو زدن دو نوجوان در لیدز آغاز شد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات درباره قتل پس از …