برنامه درمان آفازی دانشگاه کوئینزلند به صورت آنلاین اجرا می شود

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشگاه کوئینزلند اکنون در حال گسترش برنامه آفازی درمانی خود برای دسترسی به بیماران بیشتری است که در مناطق روستایی و منطقه ای زندگی می کنند.

یک سال پس از راه‌اندازی آن در خدمات درمان جراحی و توانبخشی Metro North Health در بریزبن، برنامه جامع درمان آفازی با دوز بالا (CHAT) در هفت بیمارستان و سایت خدمات بهداشتی در کوئینزلند، نیو ساوت ولز و استرالیای جنوبی آزمایش خواهد شد.

نسخه آنلاین آن، Telechat، نیز به عنوان یک گزینه برای افراد در خانه در دسترس خواهد بود. TeleCHAT که از طریق نرم‌افزار کنفرانس ویدئویی ارائه می‌شود، در حال حاضر از نظر قابلیت استفاده، امکان‌سنجی و مقبولیت آن در حال تحقیق است. UQ به اشتراک گذاشت که بر اساس نتایج اولیه، این برنامه آنلاین دسترسی به آفازی درمانی را برای افرادی که در مناطق روستایی و منطقه ای هستند به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

چرا مهم است

به گفته پروفسور دیوید کوپلند، مدیر مرکز تحقیقات آفازی کوئینزلند UQ، آنها در حال گسترش برنامه CHAT برای کمک به ارائه بهترین و مناسب ترین درمان برای بسیاری از بیماران آفازی در استرالیا هستند. در حال حاضر، بیش از 140000 استرالیایی با آفازی، یک اختلال زبانی که بر نحوه برقراری ارتباط فرد پس از سکته مغزی یا ضربه به سر تأثیر می گذارد، دست و پنجه نرم می کنند.

پروفسور کاپلند افزود: «پزشکان و محققان ما نتایج بالینی و مقرون به صرفه بودن برنامه CHAT را در چندین بخش بهداشتی ارزیابی کرده و آن را با مراقبت‌های آفازیایی که در حال حاضر ارائه می‌شود مقایسه خواهند کرد.

برنامه CHAT توسط کمک مالی 1 میلیون دلار استرالیا (650000 دلار) از شورای ملی تحقیقات بهداشتی و پزشکی پشتیبانی می شود. این شامل 50 ساعت درمان فشرده است که طی هشت هفته توسط آسیب شناسان گفتار با حمایت محققان آفازی ارائه می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …