چیانگ مای ماسک های صورت را پخش می کند زیرا گرد و غبار ناشی از آتش سوزی به سطوح خطرناک برخورد می کند | تایلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات چیانگ مای در شمال تایلند در حالی که این استان با سطوح خطرناک آلودگی هوا ناشی از آتش سوزی های مداوم جنگل ها دست و پنجه نرم می کند، ماسک های صورت را در اختیار مردم قرار می دهند.

آتش‌سوزی‌ها یک مشکل سالانه بین ماه‌های دسامبر و آوریل است، زمانی که کشاورزان مزارع خود را روشن می‌کنند تا زمین را برای چرخه محصول بعدی آماده کنند.

تایلند PBS گزارش داد که دولت چندین پارک ملی و پناهگاه حیات وحش در مناطق شمالی و غربی را به دلیل آتش سوزی به طور موقت تعطیل کرده است و انتظار می رود از شنبه در برخی مناطق از بارورسازی ابرها استفاده شود.

هلیکوپترها روی آتش سوزی در کانچانابوری در غرب تایلند آب ریخته اند اما به دلیل شرایط آب و هوایی خشک موفقیت چندانی نداشته است.

در چیانگ مای، مقامات برای کاهش سطح گرد و غبار در جاده ها غبار آب پاشیدند و برای کاهش احتمال گسترش آتش سوزی، برگ ها را جمع آوری کردند.

بر اساس رتبه بندی زنده توسط یک شرکت سوئیسی کیفیت هوا، چیانگ مای در روز چهارشنبه بدترین شهر جهان از نظر آلودگی هوا بود. IQAir گفت که سطح ذرات PM2.5 در هوای شهر تا ساعت 11 صبح به 117 میکروگرم بر متر مکعب رسید که بسیار بیشتر از دستورالعمل سالانه سازمان بهداشت جهانی 5 میکروگرم در متر مکعب است.

به مردم در چیانگ مای توصیه شده است که از فعالیت در فضای باز خودداری کنند، از ماسک های N95 یا تصفیه کننده هوا استفاده کنند و در صورت مشاهده علائم آلودگی هوا، به دنبال مراقبت های پزشکی باشند. اینها شامل مشکلات دستگاه تنفسی و همچنین درماتیت یا التهاب چشم است.

برخی در این استان، که به خاطر مناظر کوهستانی‌اش معروف است، می‌ترسند مه سالانه مداوم مسافران را از بازدید باز دارد. Pallop Saejiew، رئیس شورای صنعتی گردشگری چیانگ مای، آخر هفته گذشته به بانکوک پست گفت که شرکت‌هایی که فعالیت‌های خارج از منزل را انجام می‌دهند، تحت تاثیر کاهش تقاضا قرار گرفته‌اند.

بانکوک همچنین سطوح خطرناک آلودگی را در روزهای اخیر به ثبت رسانده است و در بین 10 شهر برتر جهان توسط IQAir با سطح PM2.5 به 94.2 میکروگرم در متر مکعب رسیده است.

وزارت منابع طبیعی و محیط زیست اعلام کرد که انتظار می رود دوباره در روز پنجشنبه در بانکوک سطح گرد و غبار بالا باشد اما پس از آن بادهای جنوبی باید به پاکسازی ذرات معلق از هوای شهر کمک کند.

با این حال، پیش‌بینی می‌شود که استان‌های شمالی تا یک هفته دیگر با سطح بالایی از گرد و غبار ادامه دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …