نقض داده ها می تواند اطلاعات شخصی قانونگذاران را به خطر بیندازد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس نامه ای از رهبران مجلس نمایندگان آمریکا که در آن به همکاران خود اطلاع داده بود، بازار آنلاین بیمه سلامت برای اعضای کنگره و ساکنان واشنگتن دی سی مورد هک قرار گرفت که اطلاعات هویتی هزاران قانونگذار، همسران، وابستگان و کارمندان آنها را به خطر انداخت. نقض و یادداشت مقام ارشد امنیتی سنا.

پلیس کاپیتول و دفتر تحقیقات فدرال به کوین مک کارتی، رئیس جمهور، جمهوری خواه کالیفرنیا، و نماینده حکیم جفریس، دموکرات نیویورک و رهبر اقلیت، از حمله به بازار DC Health Link اطلاع دادند. در این نامه آمده است که بازرسان فدرال توانسته‌اند اطلاعات شخصی اعضای کنگره و خانواده‌هایشان را در «وب تاریک» خریداری کنند.

آقایان مک کارتی و جفریس روز چهارشنبه نوشتند: «در حال حاضر، اولویت اصلی ما محافظت از ایمنی و امنیت هر کسی در جامعه کاپیتول هیل است که تحت تأثیر هک سایبری قرار گرفته است.»

قانونگذاران نوشتند: “دفتر مدیر ارشد اداری با منابع مهمی از جمله خدمات نظارت بر سرقت اعتبار و هویت در تماس خواهد بود که ما قویاً شما را به استفاده از آنها تشویق می کنیم.”

بر اساس یادداشت داخلی گروهبان مسلح سنا، اطلاعات سناتورها و کارکنان آنها نیز به خطر افتاده است. این یادداشت بیان می‌کرد که داده‌های به خطر افتاده شامل «نام کامل، تاریخ ثبت‌نام، رابطه (خود، همسر، فرزند) و آدرس ایمیل است، اما هیچ اطلاعات شخصی قابل شناسایی دیگری وجود ندارد.

به گفته رهبران مجلس نمایندگان، که نوشتند که پلیس و FBI به طور مداوم در مورد این موضوع “به طور مداوم در جریان هستند”، علت، اندازه و دامنه نقض داده‌ای که روی DC Health Link تأثیر می‌گذارد، بلافاصله مشخص نشده است.

اما بازار آنلاین بیمه سلامت به حدود 11000 عضو کنگره و کارکنان آنها و در مجموع نزدیک به 100000 نفر خدمات ارائه می دهد.

آقایان مک کارتی و جفایرز نوشتند: “این نقض به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرقت هویت، جرایم مالی و تهدیدات فیزیکی اعضا، کارکنان و خانواده های آنها را افزایش می دهد – که در حال حاضر یک نگرانی مداوم است.” “خوشبختانه، به نظر می رسد افرادی که اطلاعات را می فروشند، از حساسیت سطح بالای اطلاعات محرمانه در اختیار خود و ارتباط آن با اعضای کنگره بی اطلاع هستند. این قطعاً تغییر خواهد کرد زیرا گزارش‌های رسانه‌ای به طور گسترده‌تر این نقض را منتشر می‌کنند.»

رهبران مجلس اکنون از میلا کوفمن، مدیر اداره تبادل مزایای سلامتی DC، یک مشارکت خصوصی-عمومی که مسئول بازار آنلاین بیمه سلامت ناحیه کلمبیا است، پاسخ می‌خواهند. آقای مک کارتی و آقای جفریس در روز چهارشنبه یک سری سؤالات را برای خانم کوفمن ارسال کردند.

از جمله این موارد بود که چرا بازار بیمه به طور رسمی به افرادی که داده‌هایشان به خطر افتاده بود هشدار نداده بود. چه اطلاعات ثبت نامی به سرقت رفته است. و چند قانونگذار تحت تأثیر قرار گرفتند.

در بیانیه ای در عصر چهارشنبه، آدام هادسون، سخنگوی این مقام، این نقض را تایید کرد و گفت که “داده های برخی از مشتریان DC Health Link در یک انجمن عمومی افشا شده است.”

آقای هادسون گفت آژانس تحقیقاتی را آغاز کرده است.

آقای هادسون گفت: “همزمان، ما برای اطمینان از امنیت و حریم خصوصی اطلاعات شخصی کاربرانمان اقدام می کنیم.” “ما در حال اطلاع رسانی به مشتریان آسیب دیده هستیم و خدمات نظارت بر هویت و اعتبار را ارائه خواهیم کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …