“من خیلی خوش شانس بوده ام”: جیم بوهایم پس از 47 سال رسما در سیراکیوز حضور دارد | بسکتبال کالج

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دوران 47 ساله تالار مشاهیر بسکتبال جیم بوهایم به عنوان مربی در سیراکیوز روز چهارشنبه به پایان ناخوشایندی رسید و دانشگاه اعلام کرد که دستیار نارنجی آدریان اوتری به این سمت ارتقا یافته است.

این حرکت کمتر از سه ساعت پس از شکست سیراکوز به ویک فارست در مسابقات کنفرانس ساحل اقیانوس اطلس انجام شد، پس از آن بوهایم به بازنشستگی اشاره کرد اما گفت که در نهایت تصمیم دانشگاه خواهد بود.

سپس از مدرسه خبر رسید: «امروز، با پایان یافتن فصل چهل و هفتمین دوره مربیگری او در دانشگاه سیراکیوز، دوران حرفه‌ای او در دانشگاه سیراکیوز نیز به پایان می‌رسد. آدریان اوتری 94، یکی از بازیکنان سابق و دستیار قدیمی بوهایم، به عنوان سرمربی بعدی این برنامه انتخاب شد.

اوتری از سال 2011 در کادرفنی بوهایم حضور داشت و از مارس 2017 عنوان دستیار سرمربی را در اختیار داشت.

رکورد بوهایم 78 ساله در 47 فصل، رسماً 1015-441 بود. این نشان دهنده 101 پیروزی است که توسط NCAA به دلیل تخلفات بین فصل های 2004-07 و 2010-12 حذف شده است.

چه تعداد این تعداد 1015 باشد یا 1116، فقط مایک کرژیفسکی، مربی بازنشسته دوک، بردهای بیشتری نسبت به بوهایم در سطح دسته یک داشت.

بیشترین بردهای حرفه ای در بخش اول مربیگری بسکتبال مردان

بوهایم بعدازظهر چهارشنبه گفت: «همانطور که از روز اول که کارم را در اینجا شروع کردم، گفته‌ام، دانشگاه من را استخدام کرد و این انتخاب آنهاست که می‌خواهند انجام دهند. من همیشه حق انتخاب برای بازنشستگی دارم، اما این تصمیم آنهاست که مربیگری کنم یا نه. همیشه بوده است. باز هم، من بسیار خوش شانس بودم که توانستم مربی تیم کالجم باشم، بازی کنم و سپس کمک مربی و سپس سرمربی باشم، و هرگز مجبور به ترک سیراکوز نشدم. این یک دانشگاه عالی است.»

این یک کنفرانس خبری پایانی گیج کننده بود که بوهایم به بازنشستگی اشاره کرد و اشاره کرد که می خواهد برگردد.

مدتی بعد شفافیت به وجود آمد. و برای اولین بار از سال 1976، فردی غیر از بوهایم اکنون سرمربی نارنجی پوشان است.

کنت سیورود صدراعظم در بیانیه ای که توسط مدرسه توزیع شد گفت: “در ذهن من شکی نیست که بدون جیم بوهایم، بسکتبال سیراکوز آن برنامه قدرتمند امروزی نخواهد بود.” جیم بیشتر عمر خود را برای ساختن این برنامه، پرورش نسل‌های دانش‌آموز ورزشکار و نمایندگی دانشگاه خود با افتخار و متمایز، سرمایه‌گذاری کرده است. من قدردانی و قدردانی عمیق خود را از فارغ التحصیلی که مظهر معنای “همیشه نارنجی” بودن است، ابراز می کنم.”

بوهایم بیش از شش دهه است که مترادف سیراکوز بوده است. او در شهر لیون در مرکز نیویورک، نه چندان دور از سیراکوز به دنیا آمد. او در سال 1962 در مدرسه ثبت نام کرد و در نهایت به همراه دیو بینگ کاپیتان نارنجی‌من‌های آن زمان شد.

در سال 1969 به عنوان دستیار فارغ التحصیل در سیراکیوز استخدام شد. و در سال 1976 برنامه را به عهده گرفت. او از آن زمان چهره آن بوده است. حتی دادگاه گنبدی که سیراکیوز بازی‌های خانگی خود را در آن انجام می‌دهد، از سال 2002 نام او را یدک می‌کشد.

بادی بوهایم، یکی از پسران بوهایم که در سیراکیوز برای او بازی می کرد، چهارشنبه در توییتی نوشت: «هیچ وقت جیم بوهایم دیگری وجود نخواهد داشت». “بزرگترین مربی، پدر و مربی که می توانستم بخواهم. مردی که به یک شهر، برنامه و دانشگاه همه چیزهایی که در تمام عمرش داشت با موفقیت های بی شمار داد. برای گلف زیاد در آینده مان هیجان زده هستیم، عشقت می آید.”

نارنجی ها در این فصل 17 بر 15 بودند و برای دومین فصل متوالی مسابقات NCAA را از دست خواهند داد. این منجر به انتقاداتی شد که منجر به سوالاتی در مورد آینده بوهایم و اینکه مدرسه در نهایت چه تصمیمی خواهد گرفت.

بنی ویلیامز از سیراکیوز پس از باخت به ویک فارست گفت: بازی کردن برای مربی بوهایم باعث افتخار است. از زمانی که یادم می‌آید بسکتبال سیراکیوز را از جرمی گرانت گرفته تا دیون ویترز و آن بچه‌ها تماشا می‌کردم. بزرگ‌ترین درسی که از مربی بوهایم می‌گیرم این است که هر روز به کارم بپردازم و مرد باشم.»

جیم بوهایم
جیم بوهایم پس از پیروزی سیراکوز بر کانزاس در بازی قهرمانی ملی سال 2003 در لوئیزیانا سوپردوم در نیواورلئان، تور را قطع کرد. عکس: کریگ جونز/گتی ایماژ

و در آنجا، بدون تردید، یک افت در موفقیت بود.

سیراکیوز در هیچ یک از چهار فصل گذشته 20 بازی را نبرده است. با روزهای پرافتخاری که برنامه در سال 2003 عنوان NCAA را به دست آورد و چهار بار دیگر به فینال فور رسید، بسیار فاصله داشت. سیراکیوز 34 بار تحت هدایت بوهایم به مسابقات NCAA رسید، 10 عنوان فصل عادی Big East و پنج عنوان دیگر را در مسابقات آن کنفرانس کسب کرد.

بوهایم گفت: “من خیلی خوش شانس بودم که توانستم در سیراکوز مربیگری کنم، جایی که دوستش دارم، جایی که دوست دارم زندگی کنم.” “مردم مدام در مورد آن تعجب می کنند، اما شاید این نقصی باشد که من دارم. اما من تمام عمرم را در سیراکیوز زندگی کرده‌ام، و امیدوارم برای مدت طولانی در آینده در آنجا زندگی کنم. فکر می‌کنم این مکان عالی است.»

اکنون نوبت اوتری است. مدتی بود که انتظار می رفت او مربی بعدی باشد. همیشه سوال این بود که کی

او در 121 بازی در چهار فصل حضورش برای بوهایم به میدان رفت و سپس بیش از یک دهه را در کنار مربی سابق خود روی نیمکت گذراند.

«به اندازه دانشگاه سیراکیوز و جیم بوهایم، نیروهای تأثیرگذارتر بسیار کمی در زندگی من وجود داشته است. اوتری گفت که هر دو چنین نقش های مهمی را ایفا کرده اند و بدون هیچ کدام از آنها، مطمئن هستم که این فرصت باورنکردنی را پیش روی خودم نخواهم داشت. من بیشتر وقتم را در بازی بسکتبال صرف آموختن از جیم کرده‌ام و از او بسیار سپاسگزارم که مرا برای ادامه سنت پیروزی یعنی بسکتبال نارنجی آماده کرد.

تصور دنیایی بدون او روی نیمکت سخت است، اما همراه با مربیان، دانشجویان ورزشکار و هوادارانمان، ما به عنوان یک برنامه برنده، چندین دهه موفقیت را ایجاد خواهیم کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“من زنده ماندن را انتخاب کردم”: اولین مصاحبه جرمی رنر پس از حادثه برف روب | جرمی رنر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جرمی رنر قرار است اولین …