خانه آرکانزاس لایحه قصور مراقبت ترنس فرماندار را ارسال می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صخره کوچک، کشتی. مجلس آرکانزاس روز چهارشنبه لایحه‌ای را به فرماندار GOP ارسال کرد تا شکایت از پزشکانی را که برای افراد زیر سن قانونی درمان تأیید جنسیت ارائه می‌کنند، آسان‌تر کند و به طور مؤثری ممنوعیت مسدود شده ایالت را برای چنین مراقبت‌هایی بازگرداند.

دفتر فرماندار سارا هاکبی سندرز گفت که او از لایحه قصور حمایت می کند، که اکثریت اکثریت مجلس نمایندگان جمهوری خواه را با رأی اکثراً حزبی به تصویب رساند.

الکسا هنینگ، سخنگوی الکسا هنینگ در ایمیلی گفت: «فرماندار گفته است که از لایحه‌هایی حمایت می‌کند که از فرزندان ما محافظت می‌کند و از قوانینی مانند این حمایت می‌کند که دقیقاً این کار را انجام می‌دهد. فرزندان.”

لایحه ای که مجلس به تصویب رسانده است به هر فردی که در سنین خردسالی مراقبت های تایید کننده جنسیت را دریافت کرده است اجازه می دهد تا تا 15 سال پس از 18 سالگی، علیه پزشک خود شکایت کنند. بر اساس قانون فعلی آرکانزاس، ادعای قصور پزشکی باید ظرف دو سال پس از آن ثبت شود. آنچه قانون از آن به عنوان “جراحت” یاد می کند.

این پیشنهاد آخرین مورد از تعداد فزاینده لایحه‌هایی است که تراجنسیتی‌ها را هدف قرار می‌دهد، افرادی که با لفاظی‌های خصمانه فزاینده‌ای در ساختمان‌های دولتی نیز مواجه هستند. بر اساس گزارش کمپین حقوق بشر، حداقل 175 لایحه با هدف هدف قرار دادن افراد ترنس در سال جاری در ادارات دولتی ارائه شده است که بیشترین میزان در یک سال است.

تیپی مک کالو، نماینده دموکرات، رهبر اقلیت مجلس، گفت: «تصویب این لایحه به یکی از آسیب پذیرترین جوامع ما در ایالت می گوید که ما به شما اهمیت نمی دهیم. به بچه‌های ترنس می‌گوید که فقط به این دلیل که شما با ما متفاوت هستید، لیاقت محافظت یا مراقبت از شما را ندارید.»

این اقدام به عنوان یک قاضی فدرال در حال بررسی این است که آیا قانون ایالتی را که به طور موقت مسدود شده است، لغو کند که پزشکان را از ارائه هورمون درمانی تأیید کننده جنسیت یا مسدود کننده های بلوغ برای افراد زیر 18 سال منع می کند – یا آنها را به سایر پزشکانی که می توانند این مراقبت را ارائه دهند، ارجاع دهند. در این ایالت هیچ جراحی تعیین جنسیت برای افراد زیر سن قانونی انجام نمی شود.

کارشناسان بهداشت گفته اند که افراد زیر سن قانونی مبتلا به نارسایی جنسیتی که مراقبت های لازم را دریافت نمی کنند، به طور چشمگیری با خطر خودکشی و افسردگی جدی مواجه هستند.

کارشناسان حقوقی گفتند که پیشنهاد قصور آرکانزاس، که سایر ایالت ها آن را به عنوان بخشی از ممنوعیت های گسترده تر مراقبت از تراجنسیتی ها برای کودکان در نظر می گیرند، تغییر بزرگی در نحوه رسیدگی به اکثر ادعاهای تخلف خواهد بود. با گسترش مسئولیتی که پزشکان در قبال ارائه چنین مراقبتی با آن مواجه هستند، این لایحه می تواند دریافت بیمه قصور را برای برخی از ارائه دهندگان تقریباً غیرممکن کند.

مخالفان این اقدام این قانون را مغایر با قانون اساسی خواندند و گفتند که به همان شیوه ممنوعیت مسدود شده آرکانزاس، علیه جوانان تراجنسیتی تبعیض قائل می شود.

اشلی هادسون، نماینده دموکرات، قبل از رای گیری گفت: “به احتمال زیاد ایالت باز هم پرونده ای را که شامل حمله مداوم ما به این گروه کوچک و آسیب پذیر از کودکان است، از دست خواهد داد.”

مجلس نمایندگان این لایحه را با 76 رای موافق در مقابل 17 رای، عمدتاً در راستای خطوط حزبی تصویب کرد و یک قانونگذار جمهوری خواه نیز به این لایحه رای منفی داد. یکی دیگر از قانونگذاران جمهوری خواه رای دادند که همان تاثیر رای دادن به این لایحه را دارد.

مری بنتلی، نماینده جمهوری خواه، حامی این لایحه در مجلس، گفت: «قبل از شروع درمان پزشکی که زندگی را تغییر می دهد، تدابیر لازم را فراهم می کند».

لایحه‌های دیگری که از طریق قانون‌گذاری آرکانزاس پیش می‌رود، شامل لایحه‌ای است که بزرگسالان تراجنسیتی را با استفاده از سرویس بهداشتی مطابق با هویت جنسی آن‌ها در صورت حضور خردسال، جرم انگاری می‌کند.

آرکانزاس اولین ایالتی بود که با قانون سال 2021، مراقبت جنسیتی را برای کودکان ممنوع کرد و از آن زمان تاکنون چندین ایالت از آن پیروی کرده اند. ممنوعیت دیگری در آلاباما نیز به طور موقت توسط یک قاضی فدرال مسدود شده است. تقریباً همه گروه‌های بزرگ پزشکی، از جمله انجمن پزشکی آمریکا، با چنین ممنوعیت‌هایی مخالفت کرده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …