قطارهای سیدنی: اوبر برای بازپرداخت هزینه های افزایش یافته به مشتریان در هنگام خاموشی شبکه ریلی | سیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلتفرم اشتراک سواری Uber در بحبوحه تعطیلی کل شبکه قطار سیدنی بعد از ظهر چهارشنبه، به دلیل اینکه حادثه حمل و نقل کمتر از سه هفته قبل از انتخابات ایالتی فشار زیادی بر دولت نیوساوت ولز وارد می کند، هزینه های افزایش قیمت را به مشتریان بازپرداخت می کند.

حمل و نقل نیوساوت ولز گفت این شبکه به دلایل ایمنی پس از از کار افتادن سیستم رادیویی دیجیتال قطار در شبکه در حدود ساعت 2:45 بعد از ظهر روز چهارشنبه قطع شد.

این سیستم در عرض حدود یک ساعت دوباره آنلاین شد، اما تاخیرها در دوره اوج شروع شد. کسانی که برای بازگشت به خانه به اوبر مراجعه کردند، در برخی موارد با افزایش قیمت صدها دلاری مواجه شدند.

سخنگوی اوبر گفت که حمل و نقل نیوساوت ولز در مورد قطعی برق هشداری دریافت نکرده اند و افرادی که بیش از سقف افزایش هزینه دریافت کرده اند ظرف 48 ساعت بازپرداخت خواهند شد.

سخنگو گفت: «در حالی که در گذشته از طرف حمل و نقل نیوساوت ولز هنگامی که مشکلات حمل و نقل در سراسر سیدنی وجود داشت به ما هشدار داده بود، در این مورد ما هیچ هشداری مبنی بر وقوع چنین قطعی کامل در شبکه قطارهای نیوساوت ولز نداشتیم.

اوبر گفت که به محض اینکه از وضعیت آگاه شد، این شرکت “فورا” این افزایش را کاهش داد و با شرکای راننده ارتباط برقرار کرد و آنها را تشویق کرد که آنلاین شوند.

متیو لانگلند، مدیر عامل حمل و نقل نیوساوت ولز، روز پنجشنبه گفت هیچ چیزی وجود ندارد که حاکی از یک حادثه امنیت سایبری باشد و گفت که خدمات ریلی طبق جدول زمانی کامل کار خواهند کرد.

لانگلند به ABC News Breakfast گفت: مشکل سیستم رادیویی قطار دیجیتالی است که تمام ایستگاه های پایه و ارتباط بین قطارها و مرکز عملیات ریلی را کنترل می کند.

«این سیستم طوری طراحی شده بود که به طور خودکار در این نوع حادثه قطع شود. آن قطع اتفاق نیفتاد. بنابراین در نتیجه مهندسان ما نیاز داشتند که به صورت دستی از طریق عیب یابی کار کنند.

“ما مرکز داده ثانویه سایت خود را به منظور جابجایی در صورت نیاز به کار بردیم.”

سو هیگینسون، نماینده سبزها، کسانی را که در “هرج و مرج قطار” سیدنی گیر کرده بودند تشویق کرد تا رسیدهای تاکسی یا سهم سواری خود را برای نخست وزیر، دومینیک پروتت، و لیبرال های NSW ارسال کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جو هایلن، وزیر حمل و نقل در سایه، دیوید الیوت، وزیر حمل و نقل را متهم کرد که در میان هرج و مرج غایب است.

“چراغ ها در سراسر شبکه قطار سیدنی خاموش است. و چراغ ها در دفتر وزیر حمل و نقل خاموش است.

هیچ‌کس نمی‌داند چه کسی مسئول است و مسافران بهای آن را می‌پردازند.

“یک مسئولیت کلیدی دولت ایالتی و نخست وزیر، اجرای یک سیستم حمل و نقل عمومی قابل اعتماد است.

هیلن گفت: «نخست وزیر باید بار دیگر به سؤالاتی در مورد اینکه چرا مسافران در رفت و آمد به خانه خود با هرج و مرج مواجه هستند، پاسخ دهد.

الیوت گفت این نقص ممکن است در هر دولتی رخ داده باشد.

الیوت گفت: «نظرات ارائه شده توسط نمایندگان سبز و کارگر به سادگی این نکته را تقویت می کند که هر دو به شدت در تلاش هستند تا امتیازات سیاسی را از یک موضوع حمل و نقل بسیار عملیاتی به دست آورند.

واقعیت این است که این مشکل عملیاتی (اشکال در روتر/مودم) می‌توانست و در زمان هر وزیر یا دولتی رخ می‌داد. البته اگر احزاب سبز و کارگر چیزی را بدانند که همه ما نمی دانیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …