سنا لایحه ای را برای انسداد قانون جنایی دی سی تصویب کرد و پس از لغو آن را برای بایدن ارسال کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رای قوی سنا علیه قانون جنایی – و رای قبلی در مجلس که 31 دموکرات را به خود جلب کرد – یک شکست مهم برای خودمختاری ناحیه کلمبیا بود، که در سال‌های اخیر به نظر می‌رسید در تلاش‌های خود برای دستیابی به ایالت در حال افزایش است. و کنگره تحت کنترل دموکرات ها بدون مانع باقی مانده بود. این اولین بار در 30 سال گذشته بود که یک قانون محلی توسط کنگره خنثی شد.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

مقامات محلی از این مداخله ابراز تاسف کردند و حتی سعی کردند قانون جنایی را قبل از اینکه توسط سنا رد شود، پس بگیرند. اما روند جلوگیری از آن قبلاً آغاز شده بود و کنگره تلاش برای اتصال کوتاه به نتیجه را نادیده گرفت.

بازنویسی قانون جنایی که سال ها در حال ساخت بود، مقامات محلی را نیز دچار شکاف کرد. این قانون توسط شهردار موریل ای. بوسر وتو شد که توسط شورای منطقه لغو شد. با این حال، مخالفت او در را به روی دموکرات‌ها باز کرد که حمایت همیشگی خود از ناحیه را کنار بگذارند و به نفع لغو قانون رأی دهند.

رسیدگی کاخ سفید به این موضوع خشم دموکرات‌های مجلس نمایندگان را برانگیخت، زیرا پس از اینکه رئیس‌جمهور در اوایل ماه گذشته گفت که با قطعنامه مخالفت خواهد کرد، احساس می‌کردند که توسط رئیس‌جمهور آویزان شده‌اند. در نتیجه، هنگامی که این موضوع در اوایل فوریه به مجلس نمایندگان رسید، اکثر دموکرات‌ها از شورای منطقه حمایت کردند و به تلاش برای لغو بسته مجازات رأی منفی دادند، زیرا معتقد بودند که در کنار رئیس‌جمهور هستند که آن را وتو می‌کند.

در عوض، آقای بایدن هفته گذشته وارد کاپیتول هیل شد و در یک ضیافت ناهار خصوصی به دموکرات‌های سنا گفت که در صورت دستیابی به میز کار او، این مصوبه را امضا خواهد کرد و دموکرات‌های مجلس نمایندگان و مقامات منطقه را زیر پا گذاشت. او گفت که قانون جرم و جنایت بسیار فراتر رفته است، حتی اگر او از خودمختاری منطقه کلمبیا حمایت کند. مقامات کاخ سفید خاطرنشان کردند که رئیس جمهور هرگز صراحتاً متعهد نشد که این اقدام را وتو کند، فقط دولت با آن مخالفت کرد.

برخی از دموکرات‌های سنا در کنار منطقه ایستادند و استدلال کردند که مقامات منتخب دموکراتیک آن باید آزاد باشند تا قوانین خود را بدون اینکه تابع کنگره باشند بنویسند. سناتور کوری بوکر، یک دموکرات نیوجرسی که در موضوعات عدالت کیفری فعال بوده است، به گفته سناتورهایی که در آن شرکت کرده بودند، در یک ناهار مهمانی روز سه شنبه از قانون منطقه دفاع کرد.

در سخنرانی روز چهارشنبه، آقای بوکر مداخله در امور ناحیه را «حمایت‌کننده و پدرانه» خواند و گفت که این مداخله برای کسب امتیاز سیاسی است. وی خاطرنشان کرد که قانون جزایی جدید به میزان قابل توجهی مجازات جرائمی مانند اقدام به قتل، تجاوز جنسی و جرایم اسلحه را افزایش می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …