پنتاگون متهم به جلوگیری از تلاش برای تحویل مدارک جنایات جنگی روسیه به دیوان کیفری بین‌المللی است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پنتاگون متهم به ممانعت از به اشتراک گذاری اطلاعات آمریکا با دادگاه کیفری بین المللی (ICC) درباره جنایات جنگی روسیه در اوکراین است.

کاخ سفید و وزارت امور خارجه از طرفداران همکاری با دیوان بین المللی کیفری مستقر در لاهه به عنوان ابزاری برای پاسخگویی نیروهای روسی در قبال جنایات جنگی گسترده بوده اند، اما وزارت دفاع قاطعانه مخالف است به این دلیل که می تواند در نهایت سابقه را تغییر دهد. علیه سربازان آمریکایی

نیویورک تایمز به نقل از مقامات فعلی و سابق می نویسد که مقاومت پنتاگون مانع بوده است. این گزارش گزارش داد که شورای امنیت ملی (NSC) در 3 فوریه نشستی از مقامات ارشد برای تلاش برای حل این مناقشه تشکیل داد، اما وزیر دفاع، لوید آستین، تسلیم نشد. جو بایدن هنوز تصمیم نهایی را نداده است.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه، که پشت قطعنامه کنگره برای حمایت آمریکا از دادگاه در مورد اوکراین بود، پنتاگون را نیز مقصر دانست.

“DoD [Department of Defence] گراهام در اظهاراتی که دفترش به آبان نیوز تأیید کرد، به نیویورک تایمز گفت: با تغییر قانونگذاری مخالفت کرد – این تغییرات به طور قاطع تصویب شد – و آنها اکنون در تلاش هستند تا متن و روح قانون را تضعیف کنند. “به نظر من وزارت دفاع مشکل ساز اینجاست و هر چه زودتر بتوانیم اطلاعات را به دست ICC برسانیم، وضعیت جهان بهتر خواهد بود.”

آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی، در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر گفت: «نیروهای روسی در اوکراین مرتکب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت شده‌اند و مردم اوکراین شایسته عدالت هستند.»

وی افزود: «ایالات متحده از طیف وسیعی از تحقیقات برای شناسایی و پاسخگویی به کسانی که مسئول هستند، از جمله از طریق دفتر دادستان کل اوکراین، سازمان ملل، هیئت‌های کارشناسی که تحت نظارت سازمان امنیت و همکاری اروپا تشکیل شده‌اند، حمایت می‌کند. [Organization for Security and Cooperation in Europe] واتسون گفت: «مکانیسم مسکو» و دادگاه کیفری بین‌المللی، از جمله.

یک مقام ارشد دفاعی تنها گفت: “وزارت دفاع معتقد است که ما باید روسیه را پاسخگو بدانیم.”

کارشناسان حقوقی ایالات متحده به تدوین اساسنامه رم کمک کردند که دادگاه بین المللی کیفری را ایجاد کرد. این سند در سال 2000 توسط بیل کلینتون امضا شد، اما توسط سنا تصویب نشد و جانشین کلینتون، جورج دبلیو بوش، اقدامی غیرعادی برای پس گرفتن امضای ایالات متحده انجام داد.

مخالفان آمریکایی دادگاه استدلال کردند که می‌تواند توسط دشمنان آمریکا برای محاکمه سربازان آمریکایی که در جنگ‌های خارجی می‌جنگند استفاده شود، علی‌رغم پادمان‌هایی که در اساسنامه نوشته شده است مبنی بر اینکه دادگاه بین‌المللی تنها در صورتی صلاحیت خواهد داشت که دادگاه‌های کشور متبوع مظنون نخواهند یا نتوانند. برای پیگرد قانونی

کامالا هریس در سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ در ماه فوریه گفت که ایالات متحده به این نتیجه رسیده است که روسیه در اوکراین جنایت علیه بشریت مرتکب شده است.

معاون رئیس جمهور افزود که ایالات متحده “به حمایت از روند قضایی اوکراین و تحقیقات بین المللی ادامه خواهد داد، زیرا عدالت باید اجرا شود.”

هریس همکاری با دیوان کیفری بین‌المللی را مشخص نکرد، اما هفته گذشته، بت ون شاک، سفیر ایالات متحده برای عدالت کیفری جهانی، در کنفرانسی در لویو گفت: «دادگاه کیفری بین‌المللی جایگاه مهمی در اکوسیستم عدالت بین‌المللی دارد. و ایالات متحده از تحقیقات دادستان دیوان بین‌المللی کیفری حمایت می‌کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پسران 14 و 16 ساله به قتل نوجوان نورث همپتون متهم شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد دو پسر …