دفتر کابینه «به مت هنکاک گفته است که ادعاهای نشت آزمایشگاه را کاهش دهد» | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس مکاتبات فاش شده، دفتر کابینه به مت هنکاک دستور داده بود تا ادعاهای موجود در خاطرات خود مبنی بر اینکه همه گیری کووید-19 از نشت آزمایشگاهی در چین سرچشمه گرفته است، کم کند.

به گزارش دیلی تلگراف، مقامات هشدار دادند که اگر هنکاک این ادعا را در خاطرات همه گیر خود تکرار کند و اصرار کند که باید روشن کند که دیدگاه دولت را منعکس نمی کند، «مشکلاتی ایجاد خواهد کرد».

تغییرات در کتاب پس از ارائه نسخه خطی او به دفتر کابینه در سال گذشته انجام شد – رویه ای که همه وزرای سابق موظف به رعایت آن هستند.

بر اساس گزارش تلگراف، که ده ها هزار پیام وزیر سابق بهداشت را به دست آورده است، هنکاک می خواست بگوید که «با توجه به اینکه چینی ها چقدر قفس بوده اند»، نسخه رسمی آنها از رویدادها باید با «شک و تردید قابل توجهی» برخورد شود.

او در نسخه اصلی نوشت: «ترس جهانی از چینی‌ها نباید مانع از تحقیقات کامل درباره آنچه اتفاق افتاده باشد، شود».

در پاسخ، دفتر کابینه نوشت: «این بسیار حساس است و در صورت انتشار مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

“باید واضح تر باشد که این یک فرضیه به جای افشای هرگونه اطلاعات محرمانه دریافت شده از داخل دولت است. همچنین باید روشن باشد که این دیدگاه ها یا اعتقادات HMG نیست.

همچنین در مورد مقایسه های پیشنهادی در کتاب بین موسسه ویروس شناسی ووهان – در شهری که ویروس برای اولین بار در آن ظاهر شد – و آزمایشگاه های تحقیقاتی وزارت دفاع در پورتون داون ابراز نگرانی کرد.

هنکاک در ابتدا نوشت: «بسیار تصادفی» بود که همه‌گیری در همان شهری که موسسه شروع شد.

او در یکی از قسمت‌ها نوشت: «تنها جایگزین قابل قبول این است که ویروس برای مطالعه به ووهان آورده شد و سپس فرار کرد.

انکار چینی‌ها کمی شبیه ما است که ادعا می‌کنیم یک ویروس تصادفی در نزدیکی مکانی کوچک به نام پورتون داون شیوع پیدا کرده است، شاید به دلیل تعدادی گورکن. فقط پرواز نمی کند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، دفتر کابینه ابراز نگرانی کرد که روسیه می تواند آن را تصرف کند، که دولت آن قبلاً ادعا کرده بود که عامل اعصاب نوویچوک مورد استفاده در مسمومیت سرگئی و یولیا اسکریپال در سالزبری از پورتون داون منشا گرفته است.

“اشاره به پورتون داون به امنیت ملی آسیب می رساند – آنچه به عنوان شوخی تنظیم می شود، یکی از خطوط حمله ای است که روسیه علیه ما برای مسمومیت با نوویچوک استفاده کرده است، زیرا تنها چند مایل از پورتون داون تا سالزبری (که تنها چند مایل است) فاصله دارد. این کاملا تصادفی است – زیرا، ما معتقدیم، آزمایشگاه ووهان بسیار نزدیک به جایی است که اولین شیوع کووید در آن ثبت شده است)” دفتر کابینه گفت.

این افشاگری پس از آن صورت گرفت که رئیس FBI هفته گذشته گفت که آژانس ارزیابی کرده است که کووید “به احتمال زیاد” نتیجه یک نشت آزمایشگاهی است.

سخنگوی دولت در پاسخ به گزارش تلگراف گفت: ما در مورد درز اطلاعات یا بحث های خصوصی اظهار نظر نمی کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رأی دهندگان مریلند برای تصمیم گیری درباره اصلاحیه قانون اساسی سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، آناپولیس، دکتر — رای دهندگان مریلند …