مربی پرش ارتفاع به دلیل تمسخر پارا ورزشکار و ‘زبان صنعتی’ محروم شد | ورزشکاری

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از مربیان برتر پرش ارتفاع المپیک بریتانیایی پس از اینکه پذیرفت که یک پارا ورزشکار را با عنوان «لمپ فوت کریستی» مسخره می‌کرده، یک پزشک تیم را «دختر» توصیف می‌کرد و مکرراً از زبان صنعتی برای ورزشکاران خود استفاده می‌کرد، به مدت سه سال محروم شد.

فیاض “فوز” کان، که رابی گرابارز را به مدال نقره در بازی‌های لندن 2012 هدایت کرد، همچنین این اتهام را پذیرفت که او به ورزشکارانش “داستانی درباره یک پرش ارتفاع سابق که هنگام باز شدن در در حال انجام رابطه جنسی در آسانسور دستگیر شد” پذیرفت. . با این حال، او نامناسب بودن آن را رد کرد.

کان که همچنین بازیگر پاره وقت با نقش‌هایی در فیلم‌های Coronation Street، Doctors and Spooks بود، قرار بود روز پنجشنبه پس از تعلیق در آستانه بازی‌های المپیک توکیو در سال 2021 در جلسه دادگاه انضباطی حاضر شود.

با این حال، بعدازظهر چهارشنبه دو و میدانی انگلستان تأیید کرد که همه طرف‌ها پذیرفته‌اند که کان یک تحریم سه ساله عقب‌افتاده علیه او از 30 ژوئن 2021 تا 29 ژوئن 2024 دریافت کند.

این خبر پس از آن منتشر شد که کان تعدادی از اتهامات علیه خود را پذیرفت، از جمله اینکه او افراد ناتوان را با لنگی راه می‌رفت، در حالی که زبانش را بیرون آورده بود، به تمسخر گرفته بود. او همچنین موافقت کرد که یک پارا ورزشکار را “همجنس گرا پا بد” و “چاق و کند” خطاب کرده است.

کان همچنین اذعان کرد که او از عباراتی مانند “من نمی توانم باور کنم چه می کند لعنتی” و “من این همه راه لعنتی را رانندگی کردم تا برای این احمق لعنتی اینجا باشم” با صدای بلند در مقابل تعدادی از افراد دیگر از جمله استفاده کرده است. والدین، سایر ورزشکاران و تماشاگران.

او در موقعیت دیگری به ورزشکار دیگری گفت: “من به این فکر نمی کنم که تو گریه می کنی، من اهمیتی نمی دهم” و “دویدن تو چرند است چرا اینطوری می کنی.”

در تصمیم توافق شده ای که توسط UK Athletics منتشر شد، کان پذیرفت که “به طور نامناسبی سوگند می خورد و از زبان صنعتی استفاده می کرد” و “در رفتار با وقار و نشان دادن ادب و اخلاق خوب ناکام ماند”.

کان همچنین پذیرفت که او یک پزشک دو و میدانی بریتانیایی را به عنوان یک “جذاب” و یک فیزیوتراپیست تیمی را “یک کابوس لعنتی” توصیف کرده است که “شما را نمی داند”. او همچنین گفت که مدیر خط او “سرنخی نداشت”.

با این حال، او گفتن به یک ورزشکار را رد کرد که «اگر به اختلال خوردن مبتلا شوی، تو را از گروه اخراج خواهم کرد» یا اینکه «همه مردم اسکاتلند بوی خس می‌دهند».

پس از حکم، کان، که به دلیل مربی مورگان لیک و امیلی بورثویک در توکیو بود، گفت که در مدتی که در دو و میدانی انگلستان مشغول به کار بود، به او پشتیبانی کافی مدیریت خط ارائه نشده بود. او همچنین ادعا کرد که سازمان “فشار شدیدی را بر او وارد کرد تا به تولید نمایش‌های برنده مدال بین‌المللی بدون ارائه حمایت کافی/مناسب ادامه دهد”.

در پاسخ، UK Athletics گفت که در حال برداشتن گام‌های مثبت برای اطمینان از وجود فرهنگ‌های مثبت است. در ادامه این بیانیه آمده است: «تولید ورزشکاران با عملکرد بالا نباید به بهای سلامت عاطفی یا جسمانی شرکت کنندگان در ورزش از جمله مربیان باشد.»

تعلیق کان به این معنی است که یک مربی مدال آور دیگر از لندن 2012 به دنبال مربی سابق مو فرح، آلبرتو سالازار، و تونی مینیچیلو، که جسیکا انیس را به طلای هفتگانه المپیک رساند، محروم شده است. او اکنون مشاور مرکز آموزش المپیک عربستان است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …