فرماندار مینه سوتا از حقوق مراقبت های تایید کننده جنسیت محافظت می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ST. پل، مین. — ST. پل، مین. (AP) –

فرماندار تیم والز روز چهارشنبه فرمان اجرایی را امضا کرد که در آن از حقوق افراد دگرباش جنسی از مینه سوتا و سایر ایالت ها برای دریافت مراقبت های بهداشتی تأیید کننده جنسیت محافظت می کند، زیرا او موجی از کاهش حقوق تراجنسیتی را در ایالت های دیگر مورد انتقاد قرار داد.

والز گفت: «ما می‌خواهیم هر مینه‌سوتان با احساس امنیت، ارزش، محافظت، تجلیل و آزادی رشد کند تا به‌عنوان نسخه‌های معتبر خود وجود داشته باشد. حفاظت و حمایت از دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی تأییدکننده جنسیت برای داشتن یک دولت خوش‌آمد و حمایتگر ضروری است.»

مدافعان حقوق LGBTQ می گویند که ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان در سراسر کشور در تلاش هستند تا موجودیت قانونی افراد ترنس را از بین ببرند و بیان افرادی را که غیر دودویی هستند، جنسیتی سیال دارند یا در حال اجرا هستند، محدود کنند. بر اساس گزارش کمپین حقوق بشر، بیش از 150 لایحه در مورد حقوق ترنس ها در سایر ایالت ها ارائه شده است. والز همسایه داکوتای جنوبی را که فرماندار کریستی نوم ماه گذشته ممنوعیت مراقبت از کودکان زیر سن قانونی را امضا کرد، نام برد.

والز در حالی که از اتاقی مملو از فعالان LGBTQ و فعالان LGBTQ تشویق می شد، گفت: “نمی دانم گروهی از مردم پیر که تصمیم دارند زندگی را برای مردم بدتر و خطرناک تر کنند، به چه فکر می کنند، اما این اتفاق در مینه سوتا رخ نخواهد داد.” حامیان

فرمان اجرایی والز موازی با قوانینی است که در انتظار رای گیری در مجلس ایالتی برای تبدیل مینه سوتا به یک “ایالت پناهگاه ترنس” با محافظت از ترنس ها، خانواده ها و ارائه دهندگان مراقبت در برابر طیف وسیعی از پیامدهای قانونی سفر به مینه سوتا برای مراقبت های تایید کننده جنسیت است، که شامل طیف گسترده ای می شود. طیف وسیعی از مداخلات اجتماعی و پزشکی

در حالی که حامیان مالی گفتند که در مورد تصویب در هفته های آینده خوشبین هستند، فرماندار گفت که روند شتاب دهنده علیه حقوق ترنس ها در سایر ایالت ها باعث شد که او فوراً حمایت هایی را اعمال کند.

این لایحه توسط نماینده دموکرات لی فینکه، از سنت پل، اولین قانونگذار آشکارا تراجنسیتی در مینه سوتا تهیه شده است. این ایالت را از اجرای احکام دادگاه یا قوانین حمایت از کودکان از سایر ایالت‌ها منع می‌کند، در صورتی که این قوانین در حق یک فرد برای جستجوی مراقبت‌های تایید کننده جنسیت در مینه‌سوتا تداخل داشته باشند.

او گفت که اهمیت دستور فرماندار به افراد LGBTQ در سراسر کشور قابل اغراق نیست.

فینکه گفت: «زندگی افراد ترنس و گستره جنسیتی این ملت مورد حمله قرار گرفته است.» جنبشی تمام عیار در این کشور علیه بزرگسالان و کودکان ترنس، غیردودویی، دو روحیه و جنسیتی گسترده وجود دارد که به دنبال ایجاد جامعه ما است. ناپدید می شوند.»

لایحه جداگانه ای که به اصطلاح درمان تبدیلی برای کودکان LGBTQ و بزرگسالان آسیب پذیر را ممنوع می کند، ماه گذشته در مجلس مینه سوتا تصویب شد و در انتظار رای گیری در مجلس سنا است.

محافظه کاران گفتند که دستور فرماندار به جای کمک به کودکان آسیب پذیر به آنها آسیب می رساند.

جان هلمبرگر، مدیر عامل شورای خانواده مینه سوتا، در بیانیه ای گفت: «افرادی که با هویت جنسی خود دست و پنجه نرم می کنند، مستحق مراقبت دلسوزانه هستند که به آنها کمک می کند تا در بدن خود احساس راحتی کنند، نه اینکه آنها را مثله کنند».

در جاهای دیگر، تلاش‌های اخیر در اوکلاهاما برای ممنوع کردن مراقبت‌های پزشکی با تأیید جنسیت برای کودکان ترنس و تصویب سایر قوانین ضد ترنس منجر به تظاهرات شدید شده است. سنای آرکانزاس روز سه‌شنبه تصویب اولیه را برای جرم انگاری افراد تراجنسیتی که از سرویس‌های بهداشتی مطابق با هویت جنسی خود استفاده می‌کنند، صادر کرد. فرماندار تنسی هفته گذشته قانونی را امضا کرد که اجرای نمایش های درگ را در ملاء عام یا جلوی کودکان ممنوع می کند.

دکتر کلسی لئونارد اسمیت گفت: “همه کودکان شایسته رشد هستند، ما می توانیم در مورد آن توافق کنیم، اما برای جوانان ترنسجندر، این شکوفایی و دسترسی به مراقبت های تایید کننده جنسیت نجات دهنده در مراکز دولتی در سراسر کشور در معرض تهدید است.” این کشور در معرض تهدید قلدرانی است که پشت علم ناخواسته پنهان می شوند، و قلدرهایی که از موقعیت های قدرت خود برای آسیب رساندن به این کودکان ارزشمند سوء استفاده می کنند.

لئونارد اسمیت کلینیک‌هایی را در مینیاپولیس و سنت پل اداره می‌کند که به جوانان تراجنسیتی خدمات می‌دهند، از جمله خانواده‌هایی که از ایالت‌های محدود نقل مکان کرده‌اند. او گفت که آنها “مراقبت مبتنی بر شواهد را مطابق با دستورالعمل های بین المللی” ارائه می کنند و از نزدیک با خانواده ها همکاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که کودکان و نوجوانان مراقبت های مناسب مطابق با مراحل رشد فکری و جسمی آنها را دریافت می کنند.

او گفت: “و هیچ کس دیگری در آن اتاق نیست که این تصمیمات را بگیرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های طرفدار کرملین ویدئویی از حمله سربازان اوکراینی به زن و نوزاد را ضبط کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های طرفدار کرملین در حال نمایش …