آیا گری لاینکر به خاطر توییت هایش از بی بی سی کارت قرمز دریافت می کند؟ احتمالا نه | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شاید گری لینهکر در طول 16 سال فوتبال حرفه‌ای خود موفق شده بود که به دلیل بازی‌های ناشایست مورد انتقاد قرار نگیرد، اما آخرین اخبار سیاسی پردرآمد در رسانه‌های اجتماعی از پردرآمدترین مجری بی‌بی‌سی باعث شد که مدیر کل شرکت قرمز رنگ دیده باشد.

تیم دیوی که اکنون ممکن است از قرارداد 6.75 میلیون پوندی برای حفظ ستاره سابق انگلیس در بی‌بی‌سی تا سال 2025 که دو هفته پس از هدایت این شرکت اعلام شده بود، ناراحت باشد، وظیفه خود را برای بازسازی یک «اعتماد شکننده» قرار داده است. دولت با مهار بی طرفی درک شده در صفحه نمایش و خارج از آن. برای این منظور، سیاست رسانه های اجتماعی فوق العاده سختگیرانه اکنون برای کارکنان خبر در حال اجرا است.

مشکلی که دیوی با آن مواجه است ناتوانی در کنترل بزرگترین ستاره خود است – به عنوان یکی از اعضای بخش ورزش لاینکر مجبور نیست به طور خودکار قوانین جدید را رعایت کند.

این مولتی میلیونر که بیش از 10 میلیون دنبال کننده در شبکه های اجتماعی دارد، می داند که نام تجاری او بزرگتر از نیاز به هماهنگی با برنامه بی بی سی برای آرام کردن وزرا است. منشور سلطنتی در سال 2027 منقضی می شود، اگرچه بعید به نظر می رسد مذاکرات تا پس از انتخابات عمومی بعدی به طور جدی آغاز شود.

مارک بورکوفسکی، کارشناس روابط عمومی، می‌گوید: «لینکر ممکن است فردا از بی‌بی‌سی ناپدید شود و همچنان شغلی پردرآمد داشته باشد. از این نظر گری لاینکر بزرگتر از بی بی سی است. چگونه با فردی با فالوورهای زیاد، که دارای وجدان اجتماعی است، و با خوشحالی مواجه شده است که برای بسیاری از مردم در رسانه های اجتماعی مارمیتی محسوب می شود، برخورد می کنید؟»

توییت‌های لینکر درباره موضوعاتی مانند برگزیت مدت‌هاست که موضوعی برای بی‌بی‌سی بوده و انتقاد روزنامه‌های راست‌گرا و نمایندگان محافظه‌کار را به دنبال داشته است.

در ماه اکتبر، بی‌بی‌سی علناً به دلیل زیر پا گذاشتن دستورالعمل‌های بی‌طرفی، پس از انتشار توییتی مبنی بر گرفتن پول از کمک‌کنندگان روسی توسط حزب محافظه‌کار مورد سرزنش قرار گرفت.

دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی بی‌بی‌سی از افراد می‌خواهد «از جانبداری در مورد مسائل سیاسی حزبی یا جنجال‌های سیاسی خودداری کنند و هنگام پرداختن به مسائل سیاست عمومی مراقب باشند».

لینه‌کر که از انتقادات نخست‌وزیر به‌خاطر آخرین توییت‌هایش – که برنامه‌های مهاجرتی دولت را با سیاست‌های «آلمان دهه 30» مقایسه می‌کرد، سرکوب نکرد – با تشکر از حامیان، نظرات خود را دوچندان کرد.

چالش دیوی با این واقعیت پیچیده است که برخی از صداهای بزرگ پشت لاینکر صف کشیده اند. آلستر کمپبل، دبیر مطبوعاتی سابق تونی بلر، گفت که لینکر چنین بود «اشاره به حقایقی که بی بی سی باید بی وقفه به آن اشاره کند در مورد مقیاس یک مشکل که به دلایل قطبی پوپولیستی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

آدام بولتون، مجری سابق اسکای، در توییتی گفت که چون لینکر یک گزارشگر سیاسی نیست، باید اجازه داشته باشد نظرات خود را توییت کند و گفت که بی بی سی نظرات بازیگران برنامه های خود را محکوم نمی کند.

به نظرم میرسد @GaryLineker حق دارد آنچه را که دوست دارد بگوید @توییتر – او یک خبرنگار سیاسی نیست. درست مانند نظرات مکرر بازیگران بی بی سی.

– آدام بولتون (@adamboultonTABB) 8 مارس 2023

امیلی مایتلیس، مجری سابق نیوز نایت، در توییتی نوشت که این شرکت با طرح سوالاتی درباره سوابق حقوق بشر قطر در طول جام جهانی توسط لاینکر خوب است.

کنجکاو که @GaryLineker آزاد بود تا در مورد سابقه حقوق بشر قطر – با برکت بی بی سی – در جام جهانی سوالاتی را مطرح کند، اما اگر شامل انتقاد از سیاست های دولت باشد، نمی تواند سوالات حقوق بشر در این کشور را مطرح کند… https://t.co/wkm60i4hp6

— امیلی ام (@maitlis) 8 مارس 2023

بورکوفسکی می‌گوید: «بی‌بی‌سی در این زمان‌ها برای به دست آوردن ستون فقرات تلاش می‌کند، زیرا برخلاف سایر پخش‌کننده‌ها، مالکیت آن‌ها در اختیار همه است، و با فشار بی‌امان همراه می‌شود.»

«آی‌تی‌وی علی‌رغم فشارهایی که بر سر اظهاراتش درباره مگان داشت، مانند فیلیپ و هالی در مورد کوئین‌گیت، به جرمی کلارکسون چسبید. اما بی‌بی‌سی لعنت است اگر این کار را بکنند و لعنت اگر نکنند.»

همچنین گفته شده است که تمایل لاینکر برای قرار گرفتن در آب گرم با کارفرمای خود می تواند به مجری کمک کند تا علیه یک صورتحساب مالیاتی 4.9 میلیون پوندی شکایت کند. لاینکر درگیر یک پرونده حقوقی طولانی مدت در مورد اینکه آیا او بدهکار مالیات های معوقه قابل توجهی است در مورد اینکه آیا باید به عنوان کارگر آزاد برای BBC و BT Sport برای کارش در اواسط دهه 2010 طبقه بندی شود یا خیر، درگیر است.

یکی از کارشناسان حقوقی استدلال کرده است که اگر لاینکر بتواند ثابت کند که یک کارگر آزاد واقعی است که کنترل زندگی کاری خود را دارد، می تواند مفید باشد. با این حال، دیگران توصیه می کنند که رویکرد گستاخانه لاینکر نمی تواند به طور نامحدود ادامه یابد.

بورکوفسکی می‌گوید: «لینکر احتمالاً سه حمله به بی‌بی‌سی دارد، و با فرض اینکه این بار او را توبیخ کنند، او در آخرین اخطار خود خواهد بود. “اما بی بی سی احتمالا باید آن را بمکد زیرا او به آنها نیاز ندارد. با رقابت شدید در تلویزیون و استریم، بی‌بی‌سی حداقل در حال حاضر به او نیاز دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …