EPA محدودیت های سخت گیرانه تری را برای آلودگی آب کارخانه زغال سنگ پیشنهاد می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن — دولت بایدن روز چهارشنبه تقویت قانونی را با هدف کاهش فاضلاب های آلوده نیروگاه های زغال سنگ که نهرها، دریاچه ها و سفره های زیرزمینی را در سراسر کشور آلوده کرده است، پیشنهاد کرد.

بر اساس قانون آب پاک، آژانس حفاظت از محیط زیست استانداردهای آلودگی را برای محدود کردن تخلیه فاضلاب از صنعت برق و سایر مشاغل تعیین می کند. دولت ترامپ استانداردهای آلودگی را لغو کرد تا شرکت‌های برق بتوانند از فناوری‌های ارزان‌تر استفاده کنند و پیروی از دستورالعمل‌های پاکسازی خاکستر زغال‌سنگ و فلزات سنگین سمی مانند جیوه، آرسنیک و سلنیوم از پساب کارخانه‌ها قبل از ریختن آن به آبراهه‌ها، بیشتر طول بکشد.

پیشنهاد دولت بایدن برای استانداردهای سخت‌گیرانه‌تر در نیروگاه‌های زغال‌سوز همچنین نیروگاه‌ها را تشویق می‌کند تا سال ۲۰۲۸ بازنشسته شوند یا به سوخت‌های دیگری مانند گاز طبیعی روی آورند.

مایکل ریگان، مدیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این طرح به ویژه برای جوامع کم درآمدی که به طور نامتناسبی تحت تأثیر آلودگی ناشی از نیروگاه های زغال سنگ قرار گرفته اند، مفید خواهد بود. ریگان گفت و این امر “اطمینان بیشتری را برای صنعت” فراهم می کند.

انجمن ملی معدن این طرح را مورد انتقاد قرار داد و گفت که EPA بر اساس “تهدید طولانی مدت خود عمل کرده است تا تصمیم گیری را برای شرکت های برق بر اساس … آنچه چراغ ها را روشن نگه می دارد غیرممکن کند” و آنها را مجبور به تصمیم گیری “فقط بر اساس” کرده است. دستور کار زیست محیطی EPA.”

این رویکرد EPA را “به وضوح غیرمسئولانه” خواند.

این طرح به سه نوع فاضلاب تولید شده در نیروگاه های زغال سنگ می پردازد: از اسکرابرهایی که آلاینده ها را از سیستم های اگزوز حذف می کنند. آب مورد استفاده برای تخلیه دیگ های بخار در ته کارخانه؛ EPA گفت و حوضچه های خاکستر زغال سنگ که اغلب به آبراهه های مجاور سرازیر می شوند.

کارخانه‌های زغال‌سنگ مسئول 30 درصد کل آلودگی‌های سمی آب از همه صنایع در ایالات متحده هستند. این آلودگی اکوسیستم های آبی، آب آشامیدنی و آب های تفریحی را تحت تاثیر قرار می دهد.

جاشوا اسمیت، وکیل باشگاه سیرا، گفت که این تغییرات “گامی بزرگ در جهت درست” برای وادار کردن صدها نیروگاه زغال سنگ در سراسر کشور است تا مسئولیت آلودگی را که جوامع اطراف مدت‌ها متحمل شده‌اند، بر عهده بگیرند.

وی افزود که فناوری‌های مورد استفاده برای حذف تخلیه‌هایی که مقامات دولت بایدن بر آن تاکید کرده‌اند، از زمان حکومت اوباما در سال ۲۰۱۵ که در دوره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق عقب نشینی کرد، بسیار پیموده است.

اسمیت گفت: «در این مرحله، از بین بردن این تخلیه ها برای کارخانه های زغال سنگ مقرون به صرفه و از نظر فناوری امکان پذیر است.

رادیکا فاکس، دستیار مدیر سازمان حفاظت محیط زیست برای آب، گفت که این قانون تقریباً هیچ تأثیری بر هزینه برق خانوارها نخواهد داشت. فاکس گفت: “ما سالانه 63 سنت افزایش برای یک خانواده معمولی تخمین می زنیم.”

این پیشنهاد شامل حفاری برای نیروگاه‌های زغال‌سوز است که قصد دارند تا سال 2028 بازنشسته شوند یا سوزاندن زغال‌سنگ را متوقف کنند – و به این نیروگاه‌ها اجازه می‌دهد تا قوانین سال‌های 2015 و 2020 را رعایت کنند. EPA گفت: این پیشنهاد همچنین مهلتی را برای نیروگاه ها برای شرکت در طرح بازنشستگی یا تعویض سوخت تمدید می کند، “برای برخی از نیروگاه ها انعطاف پذیری ایجاد می کند تا زودتر از زمانی که ممکن است این کار را انجام دهند، سوزاندن زغال سنگ را متوقف کنند.”

مؤسسه ادیسون الکتریک، که نمایندگی شرکت‌های الکتریکی تحت مالکیت سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد، گفت که همچنان در حال بررسی پیشنهاد EPA است، اما از رویکرد “هماهنگ و جامع” آژانس برای تنظیم بخش برق استقبال می‌کند.

مقامات دولتی گفتند که قانون جدید احتمالاً حداقل یک نیروگاه زغال سنگ را در کشور تعطیل می کند، اما جزئیات بیشتری ارائه نکردند.

توماس سیمار، وکیل ارشد گروه محیط زیست Earthjustice، گفت که این قانون “در نهایت صنعت برق را مجبور می کند تا کاری را که باید چندین دهه پیش انجام می داد، انجام دهد.”

Cmar گفت: «ما از EPA می‌خواهیم که قوی‌ترین قانون ممکن را در سریع‌ترین زمان ممکن نهایی کند، به طوری که شرکت‌های برق دیگر اجازه نخواهند داشت از درمان آبراه‌های ما مانند یک فاضلاب باز برای آلاینده‌های سمی سود ببرند.

___

متیو دالی، نویسنده آسوشیتدپرس در این داستان مشارکت داشت.

___

آسوشیتدپرس از بنیاد خانواده والتون برای پوشش سیاست های آب و محیط زیست حمایت می کند. AP تنها مسئول تمام محتوا است. برای همه پوشش های زیست محیطی AP، به https://apnews.com/hub/climate-and-environment مراجعه کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …