دولت نیوساوت ولز فرآیند استخدام مستقل را هنگام استخدام ناظر ایمنی کودکان به حاشیه برد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات آبان نیوز نشان می‌دهد که دولت Perrottet فرآیند استخدام مستقل را کنار گذاشته و نامزد مورد نظر خود را که به طور رسمی برای یک موقعیت 400000 دلاری در سال به عنوان ناظر ایمنی کودکان در ایالت درخواست نکرده بود، انتخاب کرد.

استیون کینموند در دسامبر 2022 پس از دیدار با ناتاشا مکلارن-جونز، وزیر خانواده ها و جوامع، به عنوان سرپرست کودکان نیو ساوت ولز منصوب شد. این در حالی بود که یک شرکت استخدام فرآیند مصاحبه رسمی را تکمیل کرد و نامزد دیگری را در ماه اکتبر به دولت توصیه کرد.

این افشاگری به این معنی است که ائتلاف بار دیگر باید به سؤالات مربوط به فرآیندهای استخدام در بخش دولتی پاسخ دهد، پس از تحقیقی که این هفته انجام شد نشان داد که انتصاب جان باریلارو، معاون سابق نخست‌وزیر NSW به یک شغل تجاری در نیویورک، وضعیت «همه علائم تجاری یک شغل برای پسران» را نشان می‌دهد.

انتصاب کینموند همچنین مشکل مهمی را برای دولت ایجاد می‌کند، زیرا اگر بخواهد دوره پنج ساله خود را به پایان برساند، باید قانون را تغییر دهد – طبق قوانین فعلی، او پس از اکتبر که 65 ساله می‌شود، نمی‌تواند در این سمت خدمت کند.

با توجه به اینکه پارلمان تا پس از انتخابات ایالتی 25 مارس که ائتلاف برای پیروزی در آن با نبرد سختی روبرو است، دوباره تشکیل جلسه نخواهد داد، اگر حزب کارگر قدرت را در دست بگیرد و از تغییر قانون برای انتصاب او امتناع کند، ممکن است کینوند مجبور به کناره گیری شود.

آبان نیوز استرالیا تایید کرده است که مکلارن جونز در ماه نوامبر پس از تماس مایکل تیدبال، دبیر وزارت جوامع و دادگستری، با کینموند ملاقات کرد و از او پرسیده شد که آیا او به سمت خالی علاقه مند است یا خیر.

در بیانیه‌ای به آبان نیوز، مکلارن جونز از انتصاب کینموند، مدیر عامل سابق انجمن آژانس‌های رفاه کودکان (ACWA) که به‌عنوان معاون بازرس NSW نیز خدمت کرده است، دفاع کرد و گفت: «بهترین نامزد برای این شغل این بود. پس از جستجوهای رسمی و غیررسمی شناسایی شد.

اما به گفته منابع متعددی از این دفتر که به شرط ناشناس ماندن با آبان نیوز استرالیا صحبت کردند، مداخله وزیر و وزارتخانه در انتصاب کینمون به عنوان رهبری یک نهاد قانونی، نگرانی های جدی در دفتر نگهبان کودکان ایجاد کرده است. علنی صحبت کردن

سه به حماسه باریلارو استناد کردند و گفتند اگرچه هیچ مدرکی وجود نداشت که کیموند پیوندهای سیاسی با دولت داشته باشد، اهمیت نقش نظارت بر ایمنی آسیب پذیرترین کودکان در ایالت بسیار مهمتر از موقعیت تجاری مورد نظر باریلارو بود.

آنها گفت که مداخله مکلارن جونز و تیدبال در انتخاب کینموند به طور بالقوه می تواند توانایی دفتر را برای تنظیم صحیح ارائه دهندگان خدمات دولتی در این بخش تضعیف کند.

یک منبع گفت: “ما یک مرجع قانونی هستیم، قرار است از دولت مستقل باشیم و آنها را تنظیم می کنیم تا مطمئن شویم ارائه دهندگان آنها استانداردهای حمایت از کودکان را رعایت می کنند.”

کینموند در 7 دسامبر منصوب شد و در 16 ژانویه این نقش را که بر 140 کارمند تمام وقت نظارت می کند، آغاز کرد.

منابع به آبان نیوز استرالیا گفتند که دو زن با تجربه کار در وزارت جوامع و دادگستری، نامزدهای نهایی توسط آژانس استخدام خارجی، Omera Partners، برای جایگزینی جانت شورر، سرپرست قبلی، انتخاب شدند. مکلارن جونز گفت که اظهار نظر در مورد سایر نامزدها نامناسب است.

پس از اینکه آبان نیوز استرالیا جزئیات مربوط به روند انتصاب خود را با کیموند به اشتراک گذاشت، کینموند گفت که قصد دارد با حزب کارگر و سایر ذینفعان تماس بگیرد تا اطمینان حاصل کند که آنها مطمئن هستند که او می تواند در این نقش ایفای نقش کند. کینموند گفت اگر احساس کند موقعیتش پس از آن مکالمات غیرقابل دفاع است، کار را ترک خواهد کرد.

او گفت که علیرغم ملاقات چندین بار با مکلارن جونز در سمت قبلی خود، و داشتن تماس منظم با بخش، او مطمئن است که پس از چهار دهه کار در این بخش، بر اساس شایستگی انتخاب شده است.

با این حال، او نگران بود که سؤالات در مورد روندی که منجر به انتصاب او شد، می تواند کار سرپرست را تضعیف کند.

او گفت: «من می‌خواهم بتوانم بر دولت و پارلمان فشار بیاورم، و شما این کار را از موضع قدرت انجام می‌دهید نه از نقطه ضعف. “هر پیشنهادی وجود داشت، یک رابطه گرم و مبهم بود [with the government] یک شیطنت کامل خواهد بود.»

کینموند گفت که به Tidball و سپس Maclaren-Jones گفته است که اگر دولت تعهدی برای بررسی سیستم‌های نظارتی و نظارتی در ایالت داشته باشد، به این سمت علاقه‌مند خواهد شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت که نظر او این است که “سیستم تکه تکه ای فعلی” که به بازرس نیوساوت ولز و دفتر او مسئولیت بخش های جداگانه ای از سیستم رفاه کودکان را می دهد، باید در یک نهاد ادغام شود.

کینموند تأیید کرد که قبلاً قرارداد خود را امضا کرده بود که توسط بخش در مورد این بخش مطلع شد قانون سرپرستی کودکان 2019 که بیان می‌کند «اگر دارنده آن به سن 65 سال برسد، دفتر سرپرستی کودکان خالی می‌شود».

او گفت: “من سرم را خاراندم.” “من گفتم، “چطور بود که آنها این را در وهله اول شناسایی نکردند؟”

مکلارن جونز گفت که وزارتخانه به او نیز توصیه کرده بود که هیچ مانعی برای انتصاب کینموند به این سمت وجود ندارد.

او در بیانیه‌ای گفت: «زمانی که سن نامزد متعاقباً مورد توجه من قرار گرفت، تصمیم گرفتم که در اولین فرصت برای حذف محدودیت سنی اقدام کنم و قبل از اینکه آقای کین‌موند 65 ساله شود، این کار را انجام دهم.

مکلارن جونز گفت: «من معتقدم که این محدودیت سنی با انتظارات جامعه ناسازگار است.

او گفت که جلسات قبلی او با کینموند تفاوتی با جلساتی که او با دیگر “ذینفعان کلیدی” در این بخش داشت، نداشت و از روندی که منجر به انتصاب او شد، دفاع کرد.

«قبل از انتصاب آقای کینموند، تعدادی دیگر از نامزدهای واجد شرایط مناسب نیز از نزدیک مورد بررسی قرار گرفتند. اظهار نظر بیشتر در مورد این نامزدها مناسب نیست.

آقای Stephen Kinmond OAM، واجد شرایط لازم برای این سمت است و انتصاب وی با استقبال بسیار خوبی از سوی طیف وسیعی از سهامداران مواجه شده است… [the] این انتصاب بدون شرایط خاصی انجام می شود و من انتظار دارم که وی به عنوان یک رگولاتور مستقل مطابق وظایف خود عمل کند.»

انتصاب کینموند در یک زمان حساس برای دفتر انجام می شود. در 1 فوریه، این دفتر اجرای انطباق با استانداردهای ایمنی کودکان را که در سال 2022 راه اندازی شد، آغاز کرد و انتظار می رود این دفتر در ماه آینده در مورد اولین بررسی قانونی که بر اساس آن عمل می کند، به پارلمان گزارش دهد.

معاون جدید قیم نیز باید تعیین شود. ریچارد وستون، معاون اول قیم کودکان ایالتی برای کودکان و جوانان بومی، که به مدت سه ماه قبل از شروع کار کیموند در نقش نگهبان ایفای نقش می کرد، در 3 فوریه سمت خود را ترک کرد.

مشخص است که خروج او با استخدام کینموند ارتباطی ندارد.

کینموند جایگزین نگهبان قبلی، جانت شورر می شود. چندین منبع گفتند که به او یک دوره پنج ساله دوم پیشنهاد نشده است. Schorer به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …