کارگران خط تلفن 2.5 میلیون دلاری ائتلاف را برای کارفرمایان کنار می گذارند | رفاه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت کارگر خط تلفن بحث برانگیز 2.5 میلیون دلاری ائتلاف را «دگرجویانه» یا «کارجویان» پس از اینکه موارد کمی از عدم انطباق در میان جویندگان کار مشاهده کرد، «از رده خارج» کرده است.

این خط تلفنی که در فوریه 2021 به عنوان بخشی از افزایش کوچک مزایای رفاهی اعلام شد، راه اندازی شد تا به کارفرمایان اجازه دهد جویندگان کار را که شغل خود را رد کرده اند یا درخواست های نامناسب ارائه کرده اند، گزارش دهند.

این خط تلفن که توسط منتقدان به‌سرعت «دوبط‌جو» یا «کارجو» نامیده می‌شود، با هزینه تخمینی ۲.۵ میلیون دلار در بودجه ۲۰۲۱ تأسیس شد و انتقاد گروه‌های رفاهی، اتحادیه‌ها و برخی از رهبران تجاری را برانگیخت.

دولت ائتلافی از طریق انتشار داده‌هایی که نشان می‌دهد «صدها نفر» تنها چند هفته پس از باز شدن خط تلفن برای صاحبان مشاغل تحت بررسی هستند، خط تلفن را تقویت کرد، استوارت رابرت، وزیر کار وقت، به موارد خاصی اشاره کرد که به خط تلفن گزارش شده است. . رابرت همچنین شماره خط تلفن را در رادیو تاک بک خواند.

وزارت استخدام و روابط محل کار بعداً در تخمین های سنا تأیید کرد که تنها شش نفر در آن مرحله با اقدامات انطباق مواجه شده اند.

این وزارتخانه در پاسخ به سؤالی در مورد اخطار سناتور سبزها، جانت رایس تأیید کرد که دولت آلبانی این خط تلفن را در سپتامبر سال گذشته “از رده خارج” کرده است.

این وزارتخانه به رایس گفت که خط گزارش 755 تماس بین آوریل 2021 تا سپتامبر 2022 دریافت کرده است، از جمله 36 تماس در آخرین ماه کامل فعالیت خود.

حدود 650000 جویای کار در برنامه اصلی خدمات اشتغال، نیروی کار استرالیا، به دنبال کار هستند.

یکی از سخنگویان این وزارتخانه به آبان نیوز استرالیا گفت که این خط تلفن 4402 گزارش از کارفرمایان در طول 17 ماه کار خود دریافت کرده است. تنها 544 گزارش شاهد “اقدامی … توسط خدمات استرالیا برای تعلیق پرداخت های حمایت از درآمد شرکت کنندگان” بود.

این وزارتخانه تأیید کرد که 702844 دلار برای کارکنان اختصاصی خط تلفن در سال مالی 2021-22 به اضافه 52290 دلار برای هزینه های فناوری اطلاعات هزینه شده است.

این نشان می دهد که حداقل 1388 دلار توسط مالیات دهندگان در خط تلفن برای هر موردی از عدم انطباق که کشف شده است، خرج شده است.

رایج‌ترین گزارش‌های دریافتی مربوط به ارسال نامناسب درخواست‌های شغلی است – که طرفداران رفاه و برخی گروه‌های تجاری مدت‌ها هشدار داده‌اند که بخشی از این واقعیت است که جویندگان کار باید هر ماه برای تعداد مشخصی شغل درخواست دهند. این الزام از طریق سیستم جدید نیروی کار استرالیا تغییر کرده است.

سخنگو گفت: 326172 دلار دیگر برای این خط تلفن در سال 2022-23 در نظر گرفته شده بود، اما کارکنان آن “به خط ملی خدمات مشتری منتقل شدند تا از خدمات مداوم کارفرمایان پشتیبانی کنند.”

رایس گفت خط تلفن “کارگر” اقدامی ظالمانه و غیرضروری بود که باعث شد افراد بیکار در سیستم خرابی که از قبل در مقابل آنها قرار گرفته بود، قدرت کمتری داشته باشند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت که لغو خط تلفن یک “گام بزرگ” بود اما “تنها یک چرخ دنده در سیستم تعهدات متقابل دولت بود که مدتهاست نشان داده شده است که تنبیه کننده و ناکارآمد است”.

گروه های بهزیستی نیز از لغو این خط تلفنی استقبال کردند. کاساندرا گلدی، مدیر اجرایی شورای خدمات اجتماعی استرالیا، گفت: «این افراد کم درآمدی را که شغل خود را از دست داده بودند، که در تلاش برای تامین هزینه های حمایت از درآمد سطح فقر بودند و در عین حال با سطوح غیرواقعی الزامات جستجوی کار مواجه بودند، شیطانی ساخت.

جی کونان، سخنگوی مرکز مبارزه با فقر و دریافت کننده جویای کار، گفت در حالی که تعداد گزارش‌ها به خط تلفن کم بود، اما هدف واقعی آن این بود که “با دامن زدن به افسانه “دول بلادگر” افراد بیکار را شیطانی جلوه دهد.

کونان گفت که لغو خط تلفن در مقایسه با سیستم جریمه‌های گسترده‌تر «تعهدات متقابل» یک «ثمره کم‌ارزش» بود.

تونی برک، وزیر کار، گفت که این خط تلفنی “توسط دولت قبلی برای به دست آوردن یک عنوان رسانه ای راه اندازی شده است – نه برای کمک به اشتغال مردم”.

او گفت: “اکنون یک خط شکایت وجود دارد که هم برای مشتریان و هم برای ارائه دهندگان اعمال می شود.”

اما سخنگوی استخدام اپوزیسیون، مایکلیا کش، اصرار داشت که بسته شدن خط تلفن نشان می دهد که دولت کارگر “در مورد اصل تعهد متقابل جدی نیست”.

سخنگوی آن گفت که این بخش شکایتی از کارفرمایان در مورد بسته شدن خط تلفن دریافت نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …