مفقود شدن سه انگلیسی پس از زلزله در ترکیه | بوقلمون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر امور خارجه تایید کرد که سه شهروند بریتانیایی پس از زلزله بزرگ در ترکیه و سوریه ناپدید شده‌اند، زیرا سازمان‌های خیریه کمک‌رسانی بریتانیا می‌گویند گزارش‌های مربوط به ویرانی‌ها تنها “نوک کوه یخ” است.

جیمز کلورلی گفت که مرکز واکنش به بحران وزارت خارجه در حال کار برای حمایت از حداقل 35 بریتانیایی است که در این فاجعه گرفتار شده اند.

وی افزود: ما ارزیابی می کنیم که احتمال تلفات در مقیاس بزرگ بریتانیا کم است.

تعدادی از سازمان‌های امدادی از مردم خواسته‌اند که حفاری عمیق کنند و کمک‌های مالی انجام دهند و گفتند که کمک‌های ارائه‌شده در چند روز آینده “جان‌ها را نجات خواهد داد”.

زمین لرزه 7.8 ریشتری در ساعات اولیه روز دوشنبه شهر غازیانتپ ترکیه را لرزاند و هزاران خانه و ساختمان را در جنوب این کشور و شمال سوریه در حالی که مردم در خواب بودند به ویرانه تبدیل کرد.

تاکنون تایید شده است که بیش از 7000 نفر در هر دو کشور در این بلای طبیعی جان خود را از دست داده اند، اگرچه با ادامه عملیات جستجو و نجات این رقم در حال افزایش است.

شرایط دشوار، از جمله دمای انجماد، تلاش‌ها را به‌ویژه در سوریه تحت کنترل شورشیان، که در آن مردم منابع کمتری دارند و فقدان مسیرهایی برای رساندن کمک‌ها از طریق آن وجود دارد، با مشکل مواجه می‌کند.

در میان افرادی که به عملیات امدادی می‌پیوندند، 12 خدمه از آتش‌نشانی لندن هستند، در حالی که یک هواپیمای حامل 77 متخصص جستجو و نجات بریتانیا، تجهیزات پیشرفته و چهار سگ یاب عصر سه‌شنبه در پاسخ به درخواست در غازی‌انتپ فرود آمد. از طرف دولت ترکیه

این تیم متشکل از آتش نشانان و کارکنان 14 سازمان آتش نشانی و نجات از سراسر کشور، راه خود را به داخل ساختمان ها بریده و به یافتن بازماندگان در زیر آوار زلزله کمک می کند.

یک تیم فوریت های پزشکی نیز در این پرواز حضور داشتند و ارزیابی کاملی از وضعیت در زمین انجام خواهند داد.

ریشی سوناک طی یک تماس تلفنی بعدازظهر سه‌شنبه به رجب طیب اردوغان قول حمایت قاطعانه بریتانیا را داد، در حالی که شاه چارلز به رئیس‌جمهور ترکیه گفت: «افکار و دعای ویژه‌اش» با همه زلزله‌زده‌ها است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – چلسی: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …