بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنچه آقای بایدن گفت

اتفاقاً هزار میلیاردر وجود دارد و آنها به طور متوسط ​​3 درصد مالیات می پردازند.
– در سخنرانی جمعه

این اغراق آمیز است. گزارش سال 2021 از شورای مشاوران اقتصادی خود آقای بایدن تخمین زد که 400 خانواده ثروتمند به طور متوسط ​​8.2 درصد مالیات بر درآمد یا حدود 149 میلیارد دلار مالیات از درآمد 1.8 تریلیون دلاری پرداخت می کنند. شاید آقای بایدن به گزارشی از ProPublica اشاره می‌کرد که تخمین می‌زد 25 ثروتمندترین فرد – بخش کوچک‌تری از جمعیت میلیاردرها – نرخ مالیات واقعی را 3.4 درصد یا 13.6 میلیارد دلار مالیات بر درآمد پرداخت کرده‌اند. دارایی خالص جمعی 401 میلیارد دلار.

آقای بایدن در یک سخنرانی در ژانویه همین ادعا را مطرح کرد. کاخ سفید بعداً متن اظهارات او را تصحیح کرد و 3 درصد را به 8 درصد تغییر داد.

آنچه آقای بایدن گفت

او گفت: «دو سالی که ما در قدرت بوده‌ایم، بدهی ملی را تا کنون 1.7 تریلیون دلار در دو سال کاهش داده‌ایم. بدهی: 1.7 تریلیون دلار و ما همچنان اقتصاد را رشد دادیم. اما ما این کار را انجام دادیم زیرا برای همه چیز هزینه کردیم. ما برای همه چیز پول دادیم و در همان زمان اقتصاد را رشد دادیم.»
– در سخنرانی روز سه شنبه در نیویورک

این اغراق آمیز است. منظور آقای بایدن کسری بودجه فدرال بود نه بدهی. کل بدهی در واقع از 27.8 تریلیون دلار در مراسم تحلیف او به حدود 31.5 تریلیون دلار در روز سه شنبه افزایش یافته است. اما کسری بودجه فدرال 1.7 تریلیون دلار کاهش یافت، از 3.1 تریلیون دلار در سال مالی 2020 به 1.4 تریلیون دلار در سال مالی 2022، اگرچه سیاست های مالی آقای بایدن تنها عامل نیست.

به گفته کمیته بودجه فدرال مسئول، که از سطوح پایین تر هزینه ها حمایت می کند، در واقع، بیشتر این کاهش را می توان به پایان هزینه های دوران همه گیر نسبت داد. در فوریه 2021، قبل از اینکه دولت بایدن هر گونه قانون مالی را تصویب کند، دفتر بودجه کنگره تخمین زد که کسری بودجه در سال مالی 2022 به 1.1 تریلیون دلار خواهد رسید – کمتر از آنچه در نهایت اتفاق افتاد.

CBO تخمین زد که برخلاف ادعای آقای بایدن که «ما برای همه چیز پرداختیم»، بودجه محرک کرونا در طول 10 سال نزدیک به 1.9 تریلیون دلار به کسری بودجه اضافه کرد. آژانس بودجه همچنین تخمین زد که بسته زیرساختی 256 میلیارد دلار به کسری اضافه کرد، اگرچه حامیان با این تحلیل موافق نبودند. قانون کاهش تورم، که تنها قانون قابل توجهی برای کاهش کسری بودجه بود، آن را 238 میلیارد دلار در 10 سال آینده کاهش داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …