وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک وکیل تگزاس که به طور غیرعمد توسط دیک چنی معاون رئیس جمهور ایالات متحده در جریان یک سفر شکار در سال 2006 مورد اصابت گلوله قرار گرفت – و سپس از او به خاطر توجهی که این حادثه به او جلب کرد عذرخواهی کرد – درگذشت.

هری ویتینگتون 95 ساله بود.

تگزاس تریبون گزارش داد ویتینگتون صبح روز شنبه پس از یک بیماری کوتاه درگذشت.

آسوشیتدپرس گزارش داد که ویتینگتون در ایالت خود به عنوان یکی از حامیان پرشور حزب جمهوری خواه شناخته می شد و به ایجاد حزب جمهوری خواه در سطح ملی کمک کرد. ویتینتون همچنین در طول سال‌های حضورشان در سیاست تگزاس قبل از اینکه هر دو رئیس‌جمهور آمریکا شوند، برای جورج دبلیو بوش و جرج اچ دبلیو بوش کار می‌کرد.

ویتینگتون پس از اینکه چنی، معاون جورج دبلیو بوش، هنگام شکار بلدرچین به او شلیک کرد، تیتر خبرهای بین المللی شد. ویتینگتون، چنی و دیگران پس از غروب آفتاب در مزرعه وسیع 50000 هکتاری آرمسترانگ مشغول شکار بودند.

چنی یک پرنده را نشانه گرفته بود اما به اشتباه به صورت، گردن و بدن ویتینگتون ضربه زد.

ویتینگتون پس از تیراندازی که یک تصادف تلقی می شد، با چندین جراحت به بیمارستان منتقل شد. به گزارش تریبون، او به دلیل ضربه پرنده در نزدیکی قلبش دچار ریزش ریه و همچنین حمله قلبی خفیف شد و یک هفته را در بخش مراقبت های ویژه گذراند.

این حادثه تا 14 ساعت پس از وقوع آن علنی نشد. Corpus Christi Caller-Times ماجرا را پس از تماس صاحب مزرعه با روزنامه منتشر کرد. کاخ سفید بعداً تیراندازی را تأیید کرد.

ویتینگتون تا حد زیادی مقصر این حادثه بود. سخنگوی کاخ سفید گفت که ویتینگتون وارد خط آتش چنی شده است.

میزبان گروه شکار، کاترین آرمسترانگ، خاطرنشان کرد که ویتینگتون پس از تیراندازی به بلدرچین به گروهی از شکارچیان نزدیک شد، حضور خود را اعلام نکرد.

ویتینگتون بعداً از چنی و خانواده‌اش به دلیل تیراندازی عذرخواهی کرد. عذرخواهی او گفت: «من و خانواده‌ام عمیقاً برای تمام مشکلاتی که چنی معاون رئیس‌جمهور و خانواده‌اش در هفته گذشته پشت سر گذاشته‌اند متأسفیم».

ویتینگتون سال‌ها پس از وقوع تیراندازی علناً در مورد تیراندازی صحبت کرد. ویتینگتون در مصاحبه ای با آستین آمریکایی-استیتزمن در سال 2018 درباره تیراندازی و نمایش آن در فیلم معاون، درباره نقش چنی در دولت بوش صحبت کرد.

«فیلمنامه سعی نمی‌کند به جز تصویری از چگونگی وقوع آن بحث کند [Cheney] ویتینگتون با تاکید بر اینکه تیراندازی یک تصادف بوده است، گفت.

شکار بلدرچین یک روش سریع است. پرندگان پرواز می کنند و شما روی آنها تاب می خورید و به بهترین شکل ممکن شلیک می کنید. قبل از این حادثه 50 سال شکار می کردم. من دقیقاً یک شکارچی بی تجربه نبودم و هرگز تصادفی ندیده بودم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …