خارج شدن قطار اوهایو از ریل: ساکنان دور نگه داشته می شوند زیرا هوا برای دود سمی کنترل می شود | اوهایو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مایک دی واین، فرماندار اوهایو روز سه شنبه گفت، مشخص نیست که ساکنان تخلیه شده چه زمانی می توانند به خانه بازگردند به منطقه ای که مقامات مواد شیمیایی سمی را از بقایای قطار از ریل خارج کرده و سوزانده اند.

به ساکنان نزدیک این سایت در شرق فلسطین، نزدیک به خط ایالت پنسیلوانیا، دستور داده شد که به دلیل خطر مرگ یا آسیب جدی ناشی از دود سمی، آنجا را ترک کنند. شعله‌های آتش و دود سیاه در عصر دوشنبه هنگامی که خدمه وینیل کلرید را از پنج خودروی تانکر خارج شده از ریل که در خطر انفجار بودند، رها کردند و سوزاندند.

دی واین صبح روز سه‌شنبه در شبکه فاکس اند فرندز گفت که مقامات از نزدیک کیفیت هوای خارج از منطقه نزدیک را زیر نظر دارند و «تا اینجا خیلی خوب است». او گفت که انتظار می رود اعضای گارد ملی اوهایو با پوشیدن لباس های محافظ با حسگرهایی به منطقه نزدیکتر به سایت اعزام شوند تا هوا را بررسی کنند.

از ساکنان خارج از منطقه تخلیه در شرق فلسطین و در همسایگی شهرستان بیور، پنسیلوانیا، خواسته شد برای احتیاط در خانه بمانند.

مقامات بر این باور بودند که اگر نگوییم همه ساکنان منطقه خطر را ترک کرده اند. دی واین گفت که آنها سه بار از منطقه عبور کردند و سعی کردند مردم را قبل از انتشار وینیل کلرید بیرون بیاورند.

مقامات هشدار دادند که سوختگی کنترل شده فسژن و کلرید هیدروژن را به هوا می فرستد. فسژن یک گاز بسیار سمی است که می تواند باعث استفراغ و مشکلات تنفسی شود و در جنگ جهانی اول به عنوان یک سلاح مورد استفاده قرار گرفت.

اسکات دویچ، از اپراتور راه آهن Norfolk South Railway، گفت که انجام رهاسازی در طول روز باعث شد تا دود سریعتر پراکنده شود و از انفجار واگن های ریلی و ارسال ترکش و سایر زباله ها در محله جلوگیری شود.

او گفت: “ما نمی توانیم کنترل کنیم که کجا می رود.”

او گفت که این فرآیند شامل استفاده از یک شارژ کوچک برای دمیدن یک سوراخ در خودروها است که به مواد اجازه می‌دهد به داخل یک سنگر بروند و قبل از رها شدن در هوا آن را بسوزانند. دویچ گفت، خدمه ای که رهاسازی کنترل شده را انجام می دادند، قبلاً این کار را با خیال راحت انجام داده بودند.

حدود سه ساعت پس از این روند، نورفولک ساترن بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که کارشناسان و نیروهای اولیه به واگن‌های ریلی نفوذ کرده‌اند، مواد شیمیایی در حال سوختن هستند و انتظار می‌رود که واگن‌ها برای چند ساعت دیگر تخلیه شوند.

این سایت بسیار نزدیک به خط ایالتی است و منطقه تخلیه به منطقه کم جمعیت پنسیلوانیا گسترش می یابد. حدود نیمی از 4800 ساکن فلسطین شرقی قبل از تصمیم مقامات روز دوشنبه برای استفاده از رهاسازی کنترل شده هشدار داده شده بود که در آخر هفته ترک کنند.

جاش شاپیرو، فرماندار پنسیلوانیا گفت که منطقه تخلیه شامل حدود 20 اقامتگاه پنسیلوانیا است و به او گفته شد که ساکنان در فاصله یک مایلی (1.6 کیلومتری) از سوختگی کنترل شده خارج شده اند.

به گفته نورفولک ساترن و هیئت ملی ایمنی حمل و نقل، حدود 50 خودرو، از جمله 10 خودرو حامل مواد خطرناک، در یک تصادف آتشین جمعه شب هنگام حرکت از مدیسون، ایلینوی، به کانوی، پنسیلوانیا، از ریل خارج شدند. هیچ آسیبی به اعضای خدمه، ساکنان یا اولین امدادگران گزارش نشده است.

بازرسان فدرال می گویند یک مشکل مکانیکی در محور واگن ریلی باعث خروج از ریل شده است.

به گفته مؤسسه ملی سرطان دولت فدرال، پنج اتومبیل از ریل خارج شده وینیل کلرید را حمل می کردند که برای ساخت رزین پلاستیکی سخت پلی وینیل کلرید در محصولات پلاستیکی استفاده می شود و با افزایش خطر ابتلا به کبد و سایر سرطان ها مرتبط است.

تخلیه اجباری یکشنبه شب پس از اینکه مقامات هشدار دادند که واگن های ریلی ممکن است پس از مشاهده “تغییر شدید دما” در یک واگن، منفجر شوند، آغاز شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …