بررسی استراتژی جلوگیری از بریتانیا برای درخواست تمرکز بیشتر بر تروریسم اسلامی | استراتژی پیشگیری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انتظار می رود گزارشی که مدت ها در انتظار آن بود در مورد برنامه مبارزه با افراط گرایی دولت خواستار تمرکز بیشتر آن به تروریسم اسلام گرا به جای تروریسم دست راستی شود.

منابع گفتند که انتشار روز چهارشنبه بررسی ویلیام شاوکراس در Prevent به دنبال ماه‌ها تاخیر ناشی از کشمکش‌های وزیران بر سر ویرایش‌ها و زبان موجود در گزارش است.

سازمان‌هایی که متهم به ترویج روایت‌های افراطی ادعایی در حین گرفتن پول از Prevent هستند، نام‌گذاری می‌شوند، در حالی که گزارش می‌گوید که از پول مالیات دهندگان سود برده‌اند.

همچنین انتظار می رود که بگوید این برنامه بیش از حد بر سلامت روان و “آسیب پذیری” کسانی که به آن مراجعه می کنند تمرکز دارد. مقامات ضد تروریسم به آبان نیوز می گویند که سلامت روانی آبان نیوز یک عامل رشد بزرگ در افرادی بوده است که به Prevent گزارش شده است.

آبان نیوز در ماه مه فاش کرد که این بررسی ادعا می‌کند که رویکردی «استاندارد دوگانه» برای مقابله با اشکال مختلف افراط‌گرایی وجود داشته است، با افرادی که هدفشان بیان دیدگاه‌های راست‌گرای اصلی است، زیرا تعریف راست افراطی بسیار گسترده‌تر شده است، در حالی که تمرکز بر این موضوع است. در مورد افراط گرایی اسلام گرا بسیار محدود بوده است.

یکی از منابع وایت هال که از این گزارش مطلع است، گفت که این نگرانی در دولت وجود دارد که دیدگاه های راستگرای مشروع، مانند نگرانی در مورد مقیاس مهاجرت، به عنوان نشانه ای از افراط گرایی تلقی شود.

تعداد ارجاعات به Prevent مربوط به افراط گرایی راست افراطی برای اولین بار در سال 2021 از ارجاعات مربوط به افراط گرایی اسلام گرا بیشتر شد.

ارجاع تهدیدات راست افراطی از برنامه Prevent به کانال، که مداخله فشرده‌تری را ارائه می‌کند، از سال 2020 از افراط‌گرایی اسلام‌گرا پیشی گرفته بود.

Prevent 40 میلیون پوند برای کمک به دور کردن مردم از افراط گرایی دریافت می کند. پس از اینکه آبان نیوز فاش کرد تروریستی که سر دیوید ایمس را به قتل رساند چندین سال قبل به برنامه ارجاع داده شده بود، دستور بازبینی صادر شد، اما پس از آن نقشه حمله خود را مخفیانه طراحی کرد.

شاوکراس، نویسنده و رئیس سابق کمیسیون خیریه، هنگامی که چهار سال پیش اعلام شد، به عنوان گزینه ای بحث برانگیز برای ریاست این گزارش تلقی می شد که منجر به تحریم بررسی وی توسط گروه های مستقل از جمله عفو بین الملل شد.

او قبلاً گفته بود که رابطه اروپا با اسلام «یکی از بزرگترین و وحشتناک ترین مشکلات آینده ما است. من فکر می‌کنم همه کشورهای اروپایی دارای جمعیت اسلامی در حال رشد بسیار سریع هستند.»

او همچنین از استفاده از تکنیک‌های بازجویی، از جمله شنا در آب، که به طور گسترده به عنوان شکنجه تلقی می‌شود، و همچنین بازداشت شبه‌نظامیان مظنون القاعده در خلیج گوانتانامو دفاع کرده بود.

بیش از 450 سازمان اسلامی، از جمله 350 مسجد و امام جماعت، بررسی برنامه ضد افراط گرایی توسط دولت را تحریم کردند. بسیاری این کار را به دلیل مشارکت شاوکروس انجام دادند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

از تابستان 2021، این بررسی در مرکز کشمکش کابینه بین سوئلا براورمن و مایکل گوو در میان یک سری از افشای اطلاعات مخرب قرار داشت.

شوکراس برخی سازمان‌ها و افراد را در ترویج روایت‌های افراطی مقصر می‌داند.

انتظار می‌رود این گزارش بگوید که تعداد مردان جوانی که برای حوادث بی‌اهمیت ارجاع می‌شوند، Prevent را تحت تأثیر قرار داده است و مقامات را در تلاش برای شناسایی کسانی که تهدید می‌کنند، گذاشته است.

مقامات مبارزه با تروریسم می گویند افرادی که به Prevent مراجعه می کنند به طور فزاینده ای ایدئولوژی دارند که تشخیص آن دشوار است یا فقط جذب خشونت می شوند.

آخرین آمار رسمی برای Prevent نشان می دهد که در سال منتهی به مارس 2022، 6406 مراجعه وجود داشته است که 30 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. تصور می‌شود که این تا حد زیادی به دلیل رفع محدودیت‌های همه‌گیر است که بیشتر ارجاع‌ها – 36٪ – از آموزش و پرورش است.

اکثر موارد به خدمات دیگر ارسال شد. در نهایت 13٪ – 804 مورد – توسط طرحی به نام کانال که با افرادی سروکار دارد که بیشترین خطر ارتکاب خشونت را دارند، به تصویب رسید.

وزارت کشور می‌گوید: «در مقایسه با افرادی که به دلیل نگرانی‌های مربوط به رادیکال‌سازی راست افراطی ارجاع داده شده‌اند، موارد پذیرش بیشتری وجود دارد (339؛ 42 درصد) [with] افراد با نگرانی های مربوط به رادیکالیسم اسلام گرا (156؛ 19 درصد).

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …