بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند مانند صندلی‌های خطوط هوایی تحت یک سیستم مبتنی بر تقاضا که توسط دولت به عنوان بخشی از تغییر گسترده‌تر ریلی آزمایش می‌شود، قیمت‌گذاری شوند.

وزیر حمل‌ونقل، مارک هارپر، عصر سه‌شنبه اعلام کرد که کرایه‌های برخی از قطارهای مسافت طولانی که توسط LNER در خط ساحل شرقی اجرا می‌شوند، بر اساس در دسترس بودن، نوسان خواهند داشت.

او گفت که شرکت قطار دولتی همچنین به سمت لغو بلیط های رفت و برگشت در سراسر شبکه خود حرکت خواهد کرد تا آزمایشی برای اینکه آیا این ایده می تواند در نهایت در سراسر راه آهن گسترده تر اجرا شود یا خیر. این آزمایش از سال 2020 به دنبال موفقیت‌آمیز فروش بلیت‌های تک‌پایه در برخی از سفرهای بین‌شهری طولانی‌تر مانند لندن-ادینبورگ است.

به گفته وزارت حمل و نقل، این سیستم باید بیشتر کرایه های تکی را کاهش دهد، که می تواند تقریباً همان قیمت بازدهی طبق روش های سنتی کرایه باشد.

تغییر قیمت بلیت که مدت‌ها در انتظار آن بود، همچنین شامل کرایه‌های غیرتماسی و پرداختی برای سفرهای قطار در سراسر جنوب شرقی انگلستان می‌شود.

هارپر با ارائه سخنرانی سالانه جورج برادشاو به رهبران صنعت ریلی در مرکز لندن در سه‌شنبه شب، همچنین قول داد به اصلاحات راه‌آهن بحران‌زده اعلام شده توسط سلف او، گرانت شاپس، در دولت جانسون ادامه دهد.

او قول داد که نقش بخش خصوصی را در شبکه تقویت کند و از شرکت‌ها خواست که «نه فقط در اجرای خدمات، بلکه در به حداکثر رساندن رقابت، نوآوری و رشد درآمد در سراسر صنعت مشارکت کنند».

هارپر همچنین بر طرح بلندمدت ایجاد راه‌آهن بریتانیایی جدید برای ایفای نقش «ذهن راهنما برای هماهنگی کل شبکه» تأکید کرد و گفت: با وجود بدبینی‌های گسترده پس از تأخیر در قانون، اقدامات برای ایجاد سازمان بخش عمومی گسترده ادامه خواهد یافت. . هارپر گفت که برنده رقابت برای انتخاب مقر راه آهن جدید تا ایستر اعلام خواهد شد.

وزیر حمل و نقل گفت که راه آهن باید “صنعتی با رهبری واقعی تجاری باشد… برای من، این غیرقابل مذاکره است.” او گفت که اپراتورهای قطار خصوصی و همچنین شبکه ریلی اصلاح شده هر دو “یک صندلی بر سر میز خواهند داشت” و مشارکت وزرا باید کاهش یابد.

در حال حاضر، هارپر گفت، راه‌آهن‌ها “مدلی شکسته دارند، قادر به انطباق با نیازهای مشتری نیستند و از نظر مالی ناپایدار هستند”.

وی افزود: در صورت عدم درمان، با عملکرد ضعیف مسافران را از خود دور می‌کنیم که منجر به خدمات کمتری می‌شود که مسافران بیشتری را دور می‌کند و غیره. فقط اصلاحات اساسی می تواند این چرخه افول را بشکند.»

اندی بگنال، مدیر اجرایی بخش صنعتی Rail Partners، از تغییرات در سیاست کرایه استقبال کرد و گفت که این “ایده ای است که زمان آن فرا رسیده است” پس از سال ها تلاش برای اصلاحات.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لوئیز هیگ، وزیر حمل و نقل در سایه، می‌گوید: «هر بلیطی که بخرید، مسافران در سیستم ریلی خراب محافظه‌کاران هزینه کمتری پرداخت می‌کنند.

سیزده سال شکست شاهد افزایش نرخ کرایه ها بوده است، خدمات بیش از هر زمان دیگری لغو شده است، در حالی که اپراتورهای شکست خورده همچنان میلیون ها پول نقد مالیات دهندگان دریافت می کنند.

کرایه ها در انگلیس از 5 مارس 5.9 درصد افزایش خواهند یافت که بزرگترین افزایش در یک دهه اخیر است، علیرغم اینکه این افزایش برای اولین بار از زمان خصوصی سازی به طور قابل توجهی زیر تورم نگه داشته شده است.

پس از این که همه‌گیری باعث شد درآمد سالانه تقریباً 2 میلیارد پوند کمتر از سطح قبل از کووید باشد، دولت خواستار صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها از صنعت شده است.

اصلاحات راه آهن از زمانی که بازنگری صنعت در سال 2018 راه اندازی شد، به دلیل شکست حق رای دادن، فوری تلقی شد. قابلیت اطمینان در برخی از مسیرهای اصلی در طول سال گذشته از بین رفته است، حتی در دوره هایی که راه آهن بریتانیا تحت تأثیر گسترده ترین اعتصابات در دهه های اخیر قرار نگرفته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – چلسی: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …