جورج سانتوس یک مهمان را به ایالت اتحادیه دعوت کرد. او گفت بله.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ما را دنبال کنید به روز رسانی زنده در مورد سخنرانی وضعیت اتحادیه بایدن.

جورج سانتوس، نماینده جمهوری‌خواه، که در مورد شبکه‌ای از ادعاهای نادرست، از جمله ارتباط خانوادگی با حملات تروریستی 11 سپتامبر مورد بررسی قرار می‌گیرد، روز سه‌شنبه یک آتش‌نشان سابق را که کار امداد و نجات را در زمین صفر انجام داده بود، به عنوان مهمان خود به ایالت اتحادیه می‌آورد. .

میهمان آقای سانتوس، مایکل واینستاک، یک دموکرات که زمانی برای منطقه مجلس که اکنون آقای سانتوس نماینده آن است، نامزد شده بود، گفت که آقای سانتوس رسما دو هفته پیش دعوت نامه ای را اعلام کرد. آقای سانتوس در سخنرانی روز دوشنبه در صحن مجلس این دعوت را تایید کرد.

آقای واینستاک گفت که تصمیم گرفته است در این مراسم شرکت کند زیرا در حال حاضر از یک بیماری عصبی مرتبط با زمان خود به عنوان یک کارمند اورژانس رنج می‌برد و می‌خواهد در مورد نیازهای افرادی مانند او آگاهی ایجاد کند.

آقای واینستاک گفت: “من با احتیاط خوشبین هستم که بتوانم به اندازه کافی روی موضوع یازده سپتامبر متمرکز بمانم که مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود را دریافت می کنند، بدون اینکه توسط جورج سانتوس لکه دار شوند.”

انجام این کار قبلاً چالش برانگیز بوده است. آقای واینستاک، وکیل دادگستری، گفت که هفته گذشته به دلیل تصمیمش برای حضور در ایالت اتحادیه با آقای سانتوس، از سوی دفتر حقوقی خود آزاد شد.

اعضای کنگره معمولاً یک بلیط برای آوردن مهمان به آدرس ایالت اتحادیه دریافت می کنند و بسیاری از آنها انتخاب های نمادین یا برای برجسته کردن مسائل یا بیان اظهارات سیاسی انجام می دهند.

اما انتخاب آقای سانتوس برای آقای واینستاک به ویژه با توجه به سوالاتی که در مورد ارتباط ادعایی این نماینده کنگره با حملات 11 سپتامبر وجود دارد، کنجکاو است. او گفته است که مادرش، فاطمه دوولدر، در آن روز در مرکز تجارت جهانی بود و در برخی مواقع مدعی بود که به عنوان مدیر مالی در آنجا کار می کند. او در یک پست توییتری از جولای 2021 گفت که “11 سپتامبر جان مادرم را گرفت.”

وب سایت کمپین آقای سانتوس در حال حاضر می گوید که خانم دوولدر “از حوادث غم انگیز 11 سپتامبر جان سالم به در برد، اما چند سال بعد در نبرد خود با سرطان درگذشت.”

خانم دوولدر در سال 2016 درگذشت. در اسناد مهاجرتی که نیویورک تایمز بررسی کرد، او در سال 2003 به مقامات دولتی گفت که در سال 1999 ایالات متحده را ترک کرد و از آن زمان دیگر برنگشته است. دوستان و هم اتاقی های سابق آقای سانتوس نمی توانستند به یاد بیاورند که خانم دوولدر تا به حال در امور مالی کار کرده باشد و در اسناد مهاجرت، او خود را به عنوان یک خانه دار و دستیار خانه توصیف کرده است.

اظهارات آقای سانتوس در مورد مادرش یکی از اظهارات بسیاری بود که پس از افشای روزنامه تایمز مبنی بر گمراه کردن رأی دهندگان در مورد سوابق خود و ایجاد سؤالاتی در مورد امور مالی شخصی و کمپین انتخاباتی اش، مورد بررسی قرار گرفت. آقای سانتوس از آن زمان تا حد زیادی توسط سیاستمداران هر دو طرف طرد شده است. ده تن از نمایندگان جمهوریخواه خواستار استعفای او شده اند، در حالی که برخی دیگر گفته اند که از ارتباط با او خودداری کرده اند.

مانند آقای سانتوس، آقای واینستاک نیز در مورد روابط خود با 11 سپتامبر مورد بررسی قرار گرفته است. زمانی که او در انتخابات مقدماتی دموکرات ها در سال 2020 در برابر نماینده سابق تام سوزی شرکت می کرد، رئیس شرکت سابق آتش نشانی او گفت که هیچ سابقه ای وجود ندارد. آقای واینستاک از طرف شرکت در نقطه صفر است. اما سایر آتش نشانان سابق گفتند که با آقای واینستاک در تلاش های نجات و بازیابی در آنجا کار کردند و آقای واینستاک حداقل یک عکس از او را از آن روز در اختیار خبرگزاری ها قرار داده است.

آقای واینستاک در مورد شبهات مربوط به ارتباط ادعایی آقای سانتوس با 11 سپتامبر اظهار نظر نکرد و گفت که او از پوشش خبری در مورد آن تا حدی به دلیل بیماری و بخشی به دلیل روابط شخصی خود با نماینده کنگره اجتناب کرده است.

به گفته آقای واینستاک، او و آقای سانتوس برای اولین بار در آوریل 2021 زمانی که پیام‌هایی در اینستاگرام درباره نظراتی که آقای سانتوس که قبلاً دومین کمپین خود را برای کنگره آغاز کرده بود، رد و بدل کردند، آشنا شدند.

آنها در تابستان 2021، پس از اینکه آقای واینستاک دچار آسیب دیدگی پا شد که بعداً منجر به سندرم درد منطقه‌ای پیچیده شد، دوباره به هم متصل شدند، یک اختلال عصبی مزمن که در آن بیماران در ناحیه آسیب دیده بدن دچار درد مداوم می‌شوند. این جراحت باعث شد که آقای واینستاک برای مدتی نتواند راه برود و آقای سانتوس برای بررسی وضعیت او به خانه او رفت.

در سپتامبر همان سال، در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر، آقای سانتوس عکسی از آقای واینستاک در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد. در شرح زیر نوشته شده است: «من نمی‌توانم به اندازه کافی از مایکل به خاطر اقدامات شجاعانه‌اش و به خاطر اینکه اولین پاسخ دهنده بود تشکر کنم. مایکل همچنین یک دموکرات و نامزد سابق کنگره در سال 2020 است که به خدمت به کشورش اعتقاد دارد.

آقای واینستاک، یک آتش نشان داوطلب از سال 1990 تا 2001، گفت که بیماری او به آلاینده هایی مرتبط است که در طول تلاش های نجات در زیر آوار مرکز تجارت جهانی استنشاق کرده است. حداقل دو مطالعه پزشکی ارتباطی بین شرایط مرتبط با اعصاب مانند آقای واینستاک و امدادگران 11 سپتامبر پیدا کرده اند. اما برنامه بهداشت مرکز تجارت جهانی، که مراقبت های بهداشتی را برای پاسخ دهندگان زمین صفر و بازماندگان 11 سپتامبر ارائه می دهد، پوشش پزشکی برای این شرایط ارائه نمی دهد.

آقای واینستاک گفت که بلافاصله پس از مصدومیت، به دلیل شرایطش قادر به کار نبود. یک سال و نیم بعد، او می‌گوید که هنوز تقریباً هر روز درد شدیدی را تجربه می‌کند که می‌تواند تمرکز را دشوار کند، و گاهی اوقات از عصا برای راه رفتن استفاده می‌کند.

آقای واینستاک گفت که در طول مبارزات انتخاباتی خود در سال 2022، “میزبان GoFundMe” را برای جمع آوری پول برای مراقبت های پزشکی آقای واینستاک ارائه کرد و خاطرنشان کرد که او این حرکت را رد کرد، زیرا می ترسید که سرمایه گذار به عنوان بخشی از آقای واینستاک استفاده شود. کمپین سیاسی سانتوس

اما آقای واینستاک گفت که آقای سانتوس در ماه دسامبر نزد او بازگشت و گفت که او می‌خواهد از لایحه‌ای حمایت کند که وضعیت آقای واینستاک را تحت پوشش صندوق سلامت قرار دهد. آقای سانتوس از آقای واینستاک خواست تا یک مقاله توجیهی بنویسد که به حمایت از این هدف کمک کند. اما این موضوع پس از گزارش اولیه روزنامه تایمز در مورد آقای سانتوس و دیگران پس از آن کنار گذاشته شد.

آقای واینستاک گفت که سال گذشته به آقای سانتوس رای نداد، اما از نگرانی آقای سانتوس در مورد وضعیت او متاثر شد و او مشتاق بود تا آگاهی بیشتری را نسبت به این موضوع ایجاد کند. با این حال، او گفت که دروغ‌های این نماینده کنگره در مسیر مبارزات انتخاباتی را «غیرقابل توجیه» می‌دانست – احساسی که ظاهراً توسط شرکت حقوقی سابق او و رهبر آن، وسلی مولن، مشترک است.

به گفته آقای واینستاک، آقای مولن به او گفت: “من می دانم که انگیزه های شما خالص است، اما جورج سانتوس بسیار سمی است، من نمی خواهم هیچ ارتباطی با سانتوس و این شرکت نداشته باشم.”

آقای مولن از اظهار نظر خودداری کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سرمایه گذاران رای سهامداران HSBC را در مورد بازنگری ساختاری وادار می کنند | HSBC

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سرمایه گذاران هنگ کنگی اچ اس …