چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید در وب‌سایت LNER برای سفر در 1 فوریه از آن خریدم کینگز کراس به رتفورد که در آن زمان نمی‌دانستم روزی بود که در آن اعتصاب راه آهن رخ می‌داد.

در وب‌سایت خود LNER می‌گوید کنسلی‌ها غیرقابل استرداد هستند، اما برای 10 پوند بیشتر (هزینه بلیط 40 پوند) می‌توانم رزرو را به روز دیگری تغییر دهم. این برای من فایده ای ندارد زیرا فقط می توانستم با شخصی که روز چهارشنبه ملاقات می کردم ملاقات کنم.

چگونه راه‌آهن‌ها می‌توانند بلیت‌های سفر را در قطارهایی که می‌دانند اجرا نمی‌شوند بفروشند و سپس از بازپرداخت وجه به شما امتناع کنند؟

من نمی توانم تنها کسی باشم که در اعتصابات اخیر قطار مرتکب این اشتباه شده است و باید هزاران پوند برداشت شود. از مسافران بریتانیا

چرا شرکت‌های ریلی از خرید بلیتی که می‌دانند نمی‌توانند به آن احترام بگذارند، جلوگیری نمی‌کنند؟ فکر می کنم سیستم رزرو باید به این نکته اشاره می کرد که روز اعتصاب بود. آیا کسب و کار دیگری وجود دارد که بتواند چنین کاری انجام دهد؟ من مبهوت هستم

گیگابایت، با ایمیل

مسافران راه آهن در نتیجه اعتصاب رانندگان با اختلالات قابل توجهی مواجه شده اند و در این روز هیچ قطاری در بیشتر مسیرهای انگلستان در حرکت نبود. با این حال، LNER یکی از تعداد کمی از شرکت‌های عاملی بود که خدمات اسکلت را اجرا می‌کرد و به همین دلیل است که شما مستحق بازپرداخت نیستید. شنیدن آن ناامید کننده است اما در واقع می توانستید برای انجام این سفر تلاش کنید.

LNER اخطار «سفر نشوید» صادر نکرده بود زیرا این راهنمایی به طور خودکار مسافران را مستحق بازپرداخت می‌کرد. چند روز قبل از اعتصاب، جدول زمانی اصلاح شده خود را منتشر می کند و پس از نهایی شدن، فقط امکان خرید بلیط در وب سایت خود برای خدماتی که انتظار دارد اجرا شود، وجود دارد. در این مثال LNER قبول می کند که این یک اشتباه واقعی بوده است و به شما پیشنهاد بازپرداخت می دهد.

با احتمال ادامه اعتصاب‌ها، اگر قطاری که بخشی از سفر شما (خروجی یا برگشت) را انجام می‌دهد لغو یا برنامه‌ریزی شده باشد، حق بازپرداخت کامل وجه را از هر جایی که بلیط را خریداری کرده‌اید، دارید. برای این کار نباید هزینه ای پرداخت شود. وب سایت راه آهن ملی یک بخش مشاوره اختصاصی برای مسافران آسیب دیده دارد که مکان خوبی برای شروع است، در حالی که MoneySavingExpert همچنین راهنمای نحوه درخواست مطالبه دارد.

ما از نامه استقبال می کنیم اما نمی توانیم به صورت جداگانه پاسخ دهیم. به ما به آدرس customers.champions@aban.news.com ایمیل بزنید یا به Consumer Champions, Money, the Guardian, 90 York Way, London N1 9GU بنویسید. لطفاً شماره تلفن روزانه را وارد کنید. ارسال و انتشار کلیه نامه ها منوط به شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پوتین مدعی است که غرب نمی تواند از ارسال تسلیحات به اوکراین حمایت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین مدعی شده است که …