3 انتخابات ویژه کنترل خانه پنسیلوانیا را تعیین خواهد کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به مدت یک ماه، مجلس پنسیلوانیا به دلیل تعداد انگشت شماری جای خالی در مجلس نمایندگان ایالتی که تفاوت بین کنترل دموکرات ها و جمهوری خواهان را ایجاد می کرد، و به دلیل ناتوانی نمایندگان در توافق بر سر قوانین عملیاتی اساسی مسدود شده است.

انتخابات ویژه روز سه شنبه می تواند مجمع عمومی را به حیات بازگرداند.

این انتخابات سه کرسی خالی مجلس نمایندگان را در شهرستان آلگنی پر خواهد کرد – محل زندگی پیتسبورگ – جایی که نامزدهای دموکرات در نوامبر پیروز شدند اما یا به قدرت نرسیدند یا به سرعت کنار رفتند. در ناحیه 32، برنده، تونی دلوکا، اندکی قبل از روز انتخابات درگذشت اما برای حذف نامش از برگه رای خیلی دیر بود. نماینده ناحیه 34، سامر لی، به عنوان نماینده مجلس ایالات متحده انتخاب شد و نماینده منطقه 35، آستین دیویس، به عنوان معاون فرماندار انتخاب شد.

اگر دموکرات‌ها در انتخابات ویژه به پیروزی برسند، همانطور که انتظار می‌رود هر سه منطقه به شدت آبی هستند، پس از 12 سال کنترل جمهوری‌خواهان، با 102 کرسی در مقابل 101 کرسی، باریک‌ترین اکثریت مجلس پنسیلوانیا را به دست خواهند آورد. اگر جمهوری خواهان در هر یک از این سه رقابت پیروز شوند، اکثریت ناچیزی خواهند داشت.

  • در منطقه 32جو مک اندرو، مدیر اجرایی سابق کمیته دموکراتیک شهرستان آلگنی، و کلیتون واکر، کشیش جمهوری خواه، نامزدها هستند. این منطقه عمدتاً دموکراتیک است. سال گذشته هیچ کاندیدای جمهوری خواه وجود نداشت، و حتی در صورت مرگ، آقای دلوکا 86 درصد آرا را نسبت به یک نامزد حزب سبز به دست آورد.

  • در منطقه 34ابیگیل سالزبری، یک وکیل دموکرات که سال گذشته در انتخابات مقدماتی مجلس ایالتی در برابر خانم لی ناموفق بود، نامزد حزبش در برابر رابرت پاگان، یک محافظ امنیتی جمهوری خواه و افسر پلیس سابق است. خانم لی در انتخابات عمومی ماه نوامبر بدون رقابت بود.

  • در منطقه 35مت Gergely، یک دموکرات که افسر ارشد درآمد McKeesport، Pa. است، با Don Nevills، یک مرد جمهوری خواه در تجارت کوچک و کهنه کار نیروی دریایی روبرو می شود. آقای نویلز در ماه نوامبر تنها 34 درصد از آرا را در مقابل آقای دیویس به دست آورد.

دموکرات ها در پنسیلوانیا فرمانداری را کنترل می کنند اما در سنای ایالت در اقلیت هستند. پیروزی در هر سه رقابت و در نتیجه اکثریت مجلس نمایندگان، به آنها اجازه می‌دهد تا قوانینی را که جمهوری‌خواهان در سال‌های اخیر پیش‌برده‌اند، از جمله محدودیت‌های سقط جنین و دسترسی به رأی‌گیری، مسدود کنند. اگر جمهوری خواهان کنترل هر دو مجلس قانونگذاری را حفظ کنند، از بسیاری جهات با وتوی فرماندار جاش شاپیرو محدود خواهند شد، اما می توانند با دور زدن آن اصلاحات قانون اساسی را در برابر رأی دهندگان قرار دهند.

اگر دموکرات‌ها برنده مجلس شوند و متحد بمانند، می‌توانند قوانین عملیاتی را وضع کنند و پس از یک ماه فلج پارلمان، تصویب قانون را آغاز کنند. با این حال، آنها باید با اکثریت جمهوریخواه در سنای ایالت همکاری کنند تا هر چیزی را به میز آقای شاپیرو منتقل کنند.

سرنوشت مارک روزی، رئیس مجلس نمایندگان، دموکراتی که این کار را به دست آورد، در هواست. آنها آقای روزی را به عنوان یک نامزد سازش انتخاب کردند تا حمایت دموکرات ها را به دست آورند. اما اکثر دموکرات‌ها، نماینده ایالتی جوانا مک‌کلینتون را ترجیح می‌دهند و در صورت کسب اکثریت می‌توانند او را انتخاب کنند – اگرچه آقای روزی در مصاحبه‌ای با آسوشیتدپرس اشاره کرد که تلاش خواهد کرد این سمت را حفظ کند.

دموکرات‌ها با سرپیچی از روندهای تاریخی انتخابات میان‌دوره‌ای، در ماه نوامبر چندین مجلس قانون‌گذاری ایالتی را تغییر دادند، به ویژه مجلس میشیگان و سنای میشیگان. علاوه بر پیامدهای قانونی، این پیروزی‌ها – از جمله اکثریت مجلس پنسیلوانیا، اگر دموکرات‌ها آن را در روز سه‌شنبه تضمین کنند – می‌تواند مانعی اضافی برای هرگونه تلاش جمهوری‌خواهان برای مداخله در دولت یا نتایج انتخابات ۲۰۲۴ ایجاد کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شاید دوباره سال 2008 نباشد – اما این آشفتگی بانکی بدون خطر نیست | ریچارد پارتینگتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیبازارهای مالی پرشتاب، عجله سپرده گذاران …