“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بحرانی که گروه آدانی گروه هندی را در برگرفته است، در حال سرایت به سیاست است و صدها تن از اعضای احزاب مخالف هند به خیابان ها آمدند تا خواستار تحقیق در مورد ادعاهای تقلبی شوند که بر بازار گسترده تر هند تأثیر می گذارد.

آدانی حدود 115 میلیارد دلار از شرکت های فهرست شده خود را از دست داده است که بیش از نیمی از ارزش خود را نشان می دهد، در دو هفته فروش سنگین که ناشی از ادعاهای سرمایه گذار آمریکایی هیندنبورگ ریسرچ مبنی بر اینکه این شرکت در یک “طرح دستکاری سهام و تقلب حسابداری بی شرمانه” درگیر است.

آدانی، یک شرکت بندر به نیروگاه که مالک پروژه زغال سنگ و راه آهن کارمایکل در کوئینزلند است، در پاسخی مفصل 413 صفحه ای این اتهامات را رد کرده است. پس از اینکه بیش از 1.1 میلیارد دلار وام را زودتر از حد انتظار بازپرداخت کرد و برخی نگرانی ها در مورد بار بدهی خود را کاهش داد، یک مهلت نادر از سقوط سهام در روز سه شنبه بدست آورد.

قیمت سهام چندین شرکت این گروه، از جمله شرکت‌های آدانی، در اوایل معاملات روز سه‌شنبه در بمبئی افزایش یافت، اگرچه زیان کلی بسیار زیاد است. این مجموعه همچنین قرار است نتایج مالی را از نزدیک گزارش کند.

اکنون در سومین هفته خود، بحران آدانی پس از آن که هر دو مجلس پارلمان هند روز دوشنبه برای سومین روز متوالی به دلیل درخواست ها برای بحث در مورد این موضوع در پارلمان و تحقیقات دادگاه عالی در مورد اتهامات به تعویق افتادند، تهدید می کند که تشدید بیشتری پیدا کند. نارندرا مودی، نخست وزیر، نزدیک به گوتام آدانی، رئیس این شرکت است و دولت او متهم به محافظت از گروه آدانی در برابر نظارت است.

جیرام رامش، دبیر کل حزب مخالف کنگره گفت: «روشن است که دولت مودی در حال فرار است.

اعضای اپوزیسیون این هفته در سراسر کشور تظاهرات کردند، از جمله در خارج از چندین دفتر یک شرکت بیمه دولتی و بانک، که هر دو در معرض شرکت های گروه آدانی هستند. روز دوشنبه، بیش از 200 عضو حزب کنگره به دلیل برگزاری تظاهرات در آسام بازداشت شدند.

مارک هامفری جنر، دانشیار امور مالی در دانشگاه نیو ساوت ولز، گفت در حالی که تصمیم آدانی برای بازپرداخت زودهنگام وام برخی از نگرانی ها را کاهش می دهد، سرمایه گذاران همچنان در مورد ارزش آن تردید دارند.

هامفری جنر گفت: «به نظر می رسد که بازار واقعاً به آنچه آدانی می خواهد بگوید اعتقاد ندارد.

“بازار باور نمی کند که آدانی ارزشی نزدیک به آنچه بود، یا به طور بالقوه چیزی که در حال حاضر با آن معامله می شود، داشته باشد.”

همراه با فروش سهام، اوراق قرضه منتشر شده توسط شرکت های آدانی در بحبوحه ترس از اینکه ممکن است به تعهدات وام خود عمل نکند، در سطوح مضطرب معامله می شوند.

هامفری جنر گفت: «در حال حاضر با آدانی به عنوان یک فرد نافرمان مالی رفتار می شود.

سقوط قیمت سهام و تصمیم اخیر برای کنار گذاشتن فروش سهام این سوال را مطرح می کند که آدانی به کجا برای افزایش سرمایه روی می آورد و آیا نیاز به فروش دارایی دارد یا خیر.

آدانی گفته است که “سابقه بی عیب و نقص” در پرداخت بدهی خود دارد.

ثروت رئیس میلیاردر این شرکت در کنار ارزش شرکت هایش کاهش یافته است. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، آدانی پس از اینکه چند هفته پیش در کنار جف بزوس و بیل گیتس در میان ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت، از بین 20 ثروتمند برتر جهان خارج شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …