سود بریتیش پترولیوم به 23 میلیارد پوند افزایش یافت و به درخواست ها برای تشدید مالیات بادآورده کمک کرد | BP

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سود سالانه BP در سال 2022 بیش از دو برابر شد و به 28 میلیارد دلار (23 میلیارد پوند) رسید زیرا افزایش شدید قیمت گاز مرتبط با جنگ اوکراین درآمدهای آن را افزایش داد و به درخواست ها برای تشدید مالیات بادآورده دامن زد.

این سود هنگفت احتمالاً باعث خشم مصرف‌کنندگان و گروه‌های سبز می‌شود، زیرا شرکت‌های نفتی از قیمت‌های بالاتر گاز سود می‌برند در حالی که بسیاری از خانوارها برای مقابله با افزایش شدید صورت‌حساب‌های انرژی تلاش می‌کنند.

پس از اینکه سود شل به بیش از دو برابر به 40 میلیارد دلار رسید، که بزرگترین سود در تاریخ 115 ساله آن است، حزب کارگر هفته گذشته درخواست کرد مالیات بر سود انرژی بریتانیا اصلاح شود تا بیشتر از درآمدهای استثنایی شرکت های نفت و گاز بدست آید.

وضع مالیات بادآورده بر شرکت های نفت و گاز دریای شمال در سال گذشته به دنبال اظهارات مدیر اجرایی بریتیش پترولیوم، برنارد لونی، که در آن شرکت را به یک «دستگاه نقدی» تشبیه کرد و اذعان داشت که این مالیات مانع از انجام هرگونه سرمایه گذاری برنامه ریزی شده آن نمی شود، اعمال شد. .

بریتیش پترولیوم اعلام کرد که مجموعاً 15 میلیارد دلار مالیات در سراسر جهان متحمل شده است که بالاترین کل سالانه آن است. در دریای شمال که کمتر از 10 درصد از سود جهانی را تشکیل می دهد، 2.2 میلیارد دلار مالیات برای سال 2022 پرداخت خواهد کرد که شامل 700 میلیون دلار به دلیل مالیات های بادآورده بریتانیا است که به عنوان مالیات بر سود انرژی شناخته می شود. در ماه نوامبر، این شرکت اعلام کرد که انتظار دارد 800 میلیون دلار مالیات بادآورده برای عملیات خود در دریای شمال بپردازد.

این شرکت نفت و گاز سود زیر 4.8 میلیارد دلاری را برای سه ماه پایانی سال گزارش کرد و درآمد سالانه خود را به 27.7 میلیارد دلار رساند. از سود 12.8 میلیارد دلاری که در سال 2021 ثبت شده است.

سود سه ماهه چهارم کاهشی را نسبت به 8.2 میلیارد دلار ثبت شده در سه ماه گذشته نشان می دهد، اما همچنان از 4.1 میلیارد دلاری که در سه ماهه مشابه سال قبل به دست آورده بود، بیشتر است. تحلیلگران سودی در حدود 5 میلیارد دلار برای سه ماهه پیش بینی کرده بودند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این شرکت افزایش 10 درصدی سود سه ماهه خود را اعلام کرد و گفت که 2.75 میلیارد دلار دیگر را برای بازخرید سهام خود هزینه خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – چلسی: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …