قیمت مسکن در بریتانیا در ژانویه ثابت است. سود BP افزایش یافت – کسب و کار زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

سود BP به رکورد 28 میلیارد دلار افزایش یافت

غول نفتی بریتیش پترولیوم سود خود را در سال گذشته دوبرابر کرده است، زیرا افزایش قیمت انرژی از زمان تهاجم روسیه به اوکراین درآمدهای آن را افزایش داده است.

بریتیش پترولیوم امروز صبح سود زیربنایی 27.5 میلیارد دلاری را برای سال 2022 گزارش کرده است که نسبت به 12.8 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش یافته است.

بریتیش پترولیوم نیز سود سهام خود را 10 درصد برداشته و صبح امروز برنامه خرید 2.75 میلیارد دلاری سهام خود را اعلام کرده است.

در سه ماهه پایانی سال 2022، سود هزینه جایگزینی اساسی سه ماهه چهارم BP، تعریف شرکت از درآمد خالص، به 4.8 میلیارد دلار رسید – نسبت به 4 میلیارد دلار در سال قبل، اما نسبت به 8.2 میلیارد دلار در سه ماهه سوم 2022 کاهش یافت. .

در سه ماهه چهارم، BP 4 میلیارد پوند بیشتر سود کرد و مجموع سود سالانه خود را به رکورد 23 میلیارد پوند رساند.

بریتیش پترولیوم همچنین دور جدیدی از بازخرید سهام را اعلام کرد و 2.3 میلیارد پوند را به سهامداران در سه ماهه اول 2023 منتقل کرد، علاوه بر مجموع 9 میلیارد پوند در کل سال 2022. #سود

– جورج دیب (@GeorgeDibb) 7 فوریه 2023

داده های هالیفاکس نشان می دهد که میانگین قیمت خانه در بریتانیا اکنون حدود 12500 پوند (-4.2٪) کمتر از اوج خود در آگوست سال گذشته است.

این رقم هنوز حدود 5000 پوند بیشتر از ژانویه 2022 است که میانگین قیمت ملک 276483 پوند بود.

یک ماه دیگر، یک افت دیگر، قیمت خانه های AVG. قیمت خانه AVG در ژانویه 2023 اکنون 281,684 پوند حدود 12,500 پوند (-4.2٪) کمتر از اوج خود در آگوست سال گذشته است، اگرچه حدود 5,000 پوند بیشتر از ژانویه 2022 (276,483 پوند) است. @HalifaxBank pic.twitter.com/fqWCtOKHbx

– اما فیلدز (@emmafildes) 7 فوریه 2023

مقدمه: هالیفاکس گزارش می دهد که قیمت مسکن در بریتانیا در ژانویه ثابت است

صبح بخیر، و به پوشش خبری ما در زمینه تجارت، اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خوش آمدید.

ارقام جدید جامعه ساختمانی هالیفاکس نشان می دهد که قیمت خانه در بریتانیا در ژانویه پس از کاهش در ماه های پایانی سال 2022 تثبیت شد.

آخرین بررسی سلامت هالیفاکس در بازار مسکن، که به تازگی منتشر شده است، نشان می دهد که قیمت ملک معمولی بریتانیا در ژانویه 281,684 پوند است که در دسامبر 281,713 پوند تغییر چندانی نکرده است.

این به دنبال کاهش 1.3 درصدی در دسامبر و کاهش 2.4 درصدی در ماه نوامبر است، زیرا افزایش هزینه های وام مسکن و کاهش هزینه های زندگی به وام گیرندگان ضربه می زند.

نرخ سالانه رشد قیمت مسکن از 2.1 درصد در دسامبر به 1.9+ درصد کاهش یافت و بازار در سراسر بریتانیا سرد شد. این کمترین نرخ رشد سالانه در سه سال اخیر است.

تورم قیمت مسکن در انگلیس
عکس: هالیفاکس

داده های بانک مرکزی انگلیس در ماه گذشته نشان می دهد که افزایش نرخ وام مسکن در پاییز و زمستان گذشته بر تقاضای وام مسکن تاثیر گذاشته است.

می‌گوید آغاز سال 2023 ثباتی را در قیمت مسکن در بریتانیا به ارمغان آورده است کیم Kinnaird، مدیر وام مسکن هالیفاکس.

Kinnaird هشدار می دهد که افزایش هزینه های وام می تواند به تقاضا در سال جاری ضربه بزند.

ما انتظار داشتیم که فشار بر درآمد خانوارها از افزایش هزینه های زندگی و نرخ های بهره بالاتر منجر به کندتر شدن بازار مسکن، به ویژه در مقایسه با رشد سریع سال های اخیر شود. همانطور که در سال 2023 حرکت می کنیم، این روند احتمالا ادامه خواهد داشت زیرا هزینه های استقراض بالاتر منجر به کاهش تقاضا می شود.

برای کسانی که به دنبال سوار شدن یا بالا رفتن از نردبان مسکن هستند، اعتماد ممکن است فراتر از کوتاه مدت بهبود یابد. کاهش قیمت مسکن و پتانسیل برای رسیدن به اوج نرخ بهره به زیر سطح پیش بینی شده در سال گذشته، باید به مرور زمان منجر به بهبود مقرون به صرفه بودن خرید خانه شود.

همچنین امروز در راه است

آمارهای جدید نشان می‌دهد که خرده‌فروشان بریتانیا از ژانویه ناامیدکننده‌ای رنج می‌برند، زیرا مصرف‌کنندگان پس از کریسمس کنترل شدیدی بر هزینه‌های خود داشتند.

بر اساس گزارش کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا (BRC) – نظارت بر خرده فروشی KPMG، کل فروش خرده فروشی بریتانیا در ژانویه 4.2 درصد افزایش یافت – کمتر از نیمی از افزایش 11.9 درصدی سال قبل و کمتر از رشد متوسط ​​سه ماهه 5.2 درصدی.

با توجه به اینکه تورم در ماه های اخیر دو رقمی بوده است، این افزایش فروش در واقع کاهش قابل توجهی در حجم را نشان می دهد.

هلن دیکینسون OBE، مدیر اجرایی کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا (BRC)، می‌گوید که اعتماد مصرف‌کننده همچنان «سرسختانه پایین» باقی می‌ماند، زیرا مصرف‌کنندگان برای افزایش صورت‌حساب‌ها در بهار امسال آماده می‌شوند.

او توضیح داد:

“با فشارهای مداوم هزینه ها و کمبود نیروی کار، افزایش فروش به افزایش سود یا پول نقد تبدیل نمی شود.”

خزانه داری بریتانیا و بانک انگلستان در حال طراحی «پوند دیجیتال» به عنوان جایگزینی برای پول نقد هستند و ممکن است تا پایان دهه به اینجا برسد.

دولت در حال تسریع واکنش خود به افزایش رمزارزهای خصوصی و سکه های پایدار با یک فرآیند مشاوره عمومی چهار ماهه است – آنها اصرار دارند که پوند دیجیتال به اندازه پول نقد امن خواهد بود.

نمایندگان مجلس در کمیته خزانه داری بریتانیا، چهار بانک بزرگ بریتانیا را در مورد مسائلی از جمله نرخ پس انداز، بازار وام مسکن، بسته شدن شعب بانک ها و اصلاحات در مقررات خدمات مالی امروز صبح مورد بررسی قرار خواهند داد.

برنامه کار

  • 9:45 صبح به وقت گرینویچ: کمیته خزانه داری بریتانیا از بزرگترین بانک های بریتانیا در مورد نرخ پس انداز، بسته شدن شعب بانک ها و تغییرات در مقررات مالی سوال می کند.

  • 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ: تراز تجاری ایالات متحده برای ماه دسامبر

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لبنان به دلیل تابستان به دو منطقه زمانی متوالی تقسیم شد | لبنان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تصمیم لحظه آخری دولت لبنان …