قبوض انرژی: «تعداد قابل توجهی» از بریتانیایی ها کمکی دریافت کردند که به آن نیاز نداشتند – NAO | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیده بان هزینه های عمومی اعلام کرده است که “تعداد قابل توجهی” از خانوارها در بریتانیای کبیر از طریق بسته 69 میلیارد پوندی دولت برای کاهش ضربه افزایش قبوض انرژی، حمایت مالی دریافت کردند که به آنها نیاز نداشتند.

در گزارشی از سوی اداره حسابرسی ملی (NAO) آمده است که ماهیت کلی این حمایت مالی به این معنی است که به “وزن مرده” خانوارها و مشاغلی که می توانستند از عهده افزایش قیمت ها برآیند، کمک می کند. همچنین هشدار داد که سرعت توزیع آن، طرح‌ها را در معرض کلاهبرداری قرار داده است.

دولت میلیاردها پوند حمایت از خانوارها و مشاغل را از طریق یک رشته سیاست‌های طراحی شده برای محدود کردن تأثیر افزایش شدید صورت‌حساب‌های انرژی، که با افزایش قیمت گاز مرتبط با جنگ در اوکراین افزایش می‌یابد، فراهم کرده است.

NAO تخمین می زند که این حمایت که برای اولین بار در پاییز گذشته ارائه شد، 69 میلیارد پوند هزینه خواهد داشت که کمتر از پیش بینی اولیه 139 میلیارد پوندی است که عمدتاً به دلیل کاهش هزینه تضمین قیمت انرژی است.

این طرح به گونه‌ای طراحی شده است که متوسط ​​صورت‌حساب سالانه خانوار را تا آوریل به ۲۵۰۰ پوند و سپس تا آوریل ۲۰۲۴ به ۳۰۰۰ پوند محدود کند – اگرچه انتظار می‌رود هزینه‌ها از تابستان به زیر این سطح کاهش یابد. حمایت معادل برای کسب و کارها از ماه آوریل تمدید شده و کمتر سخاوتمندانه شده است.

این ناظر خاطرنشان کرد که، مانند طرح‌های حمایت از کووید، ابتکارات «به صورت جهانی و با سرعت» اعمال شده‌اند. دولت در مورد سطوح کلاهبرداری مربوط به طرح های کمک به کووید با انتقاد مواجه شده است و خزانه داری تلاش کرده است بیش از 5 میلیارد پوند را که به اشتباه ادعا شده بود پس بگیرد.

گزارش NAO خاطرنشان کرد که مقامات وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی (BEIS) تنها سه هفته فرصت داشتند تا طرح حمایت از خانواده را اجرا کنند و کمتر از دو ماه برای حمایت از مشاغل پس از اعلامیه های نخست وزیر وقت، لیز تراس، فرصت داشتند.

سازمان دیده بان هشدار داد که هدف قرار دادن حمایت های آتی هزینه های دولت را کاهش می دهد اما تأیید ادعاها و شناسایی تقلب های احتمالی را برای بخش بازرگانی دشوارتر می کند.

گرت دیویس، رئیس NAO، گفت: «مشابه کمک های دولت در دوران کووید، طرح های حمایت از قبوض انرژی به طور جهانی و با سرعت، برای کاهش تأثیر افزایش هزینه های انرژی برای مردم و مشاغل معرفی شد.

“این رویکرد منجر به مصالحه شد – معرفی سریع این مداخلات به این معنی بود که BEIS زمان کمتری برای بررسی خطرات تقلب و خطا دارد. و ماهیت جهانی آنها به این معنی است که تعداد قابل توجهی از خانوارها حمایت مالی دریافت می کنند که نیازی ندارند.

NAO هشدار داد که طرح‌های انرژی خطر پرداخت بیش از حد کسب‌وکارها را به همراه دارد و اعلام کرد که تقلب و خطا در ایرلند شمالی بیشتر است زیرا تامین‌کنندگان در مقایسه با بریتانیای کبیر تحت نظارت‌های نظارتی متفاوتی هستند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مگ هیلیر، رئیس کمیته حساب‌های عمومی، می‌گوید: «گزارش امروز NAO نشان می‌دهد که BEIS با معرفی طرح‌های حمایت جهانی، به سرعت برای محافظت از بیشتر مردم و کسب‌وکارها از افزایش قیمت‌های انرژی اقدام کرد. با این حال، باید اقداماتی را برای حمایت بهتر از مالیات دهندگان در حال حاضر و در آینده انجام دهد.

“BEIS باید در حفاظت از شهروندان و مشاغل در برابر سختی‌های غیرقابل قبول و در عین حال مدیریت خطر تقلب و خطا اقدام کند.”

به طور جداگانه، بنیاد رزولوشن گفت که هزینه پیش بینی شده تضمین قیمت انرژی در سال مالی آینده به شدت از 12.8 میلیارد پوند به 1.5 میلیارد پوند کاهش یافته است زیرا قیمت گاز کاهش می یابد. این اندیشکده خاطرنشان کرد که در حالی که این امر موجب صرفه جویی در هزینه های خزانه داری می شود، همچنین حدود 7 میلیارد پوند از درآمدهای مالیاتی حاصل از سود شرکت های انرژی را کاهش می دهد.

با پایان پرداخت 400 پوندی دولت برای حمایت از همه خانوارها، قبوض انرژی از آوریل افزایش خواهد یافت. پیش بینی می شود که صورتحساب ها از آوریل به 3000 پوند برسد، اما پس از آن برای باقی مانده سال به 2200 پوند باز می گردد.

یک سخنگوی BEIS گفت: “حفاظت از مالیات دهندگان در برابر فعالیت های متقلبانه همچنان یک اولویت است و ما در کنار سازمان تقلب در بخش عمومی برای مدیریت خطرات احتمالی کلاهبرداری کار کرده ایم و یک رویکرد قوی ایجاد شده است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …